Kaune neatsilaikęs „Lietkabelis“ patyrė pirmąją nesėkmę

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (2/1) patyrė pirmąją nesėkmę.

Nenado Čanako auklėtiniai du kėlinius garbingai kovojo prieš Kauno „Žalgirį“ (4/0), tačiau po ilgosios pertraukos palūžo, o kauniečiai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 96:69 (22:27, 26:18, 25:10, 23:14). Panevėžio ekipoje nerungtyniavo vienas lyderių Tomas Lekūnas.

„Lietkabelis“ rezultatyviai pradėjo susitikimą – Kendrickas Brownas smeigė tritaškį, dar du dvitaškius pridėjo Martynas Sajus, tačiau žalgiriečiai taip pat surengė kelias sėkmingas atakas paeiliui ir rezultatas tapo lygus (7:7). Netrukus prabilo ir Tomas Dimša – gynėjas realizavo du tritaškius paeiliui, o Panevėžio ekipa pirmavo jau šešiais taškais (11:17). „Lietkabelis“ puikiai atakavo krepšį iš tolimos distancijos – Margiris Normantas pataikė ketvirtąjį komandos tritaškį, tačiau netrukus nuo pačiu atsakė ir Alexas Perezas (20:23). Pirmojo ketvirčio pabaigą vainikavo sudėtingas Mariaus Valinsko metimas paskutinę sekundę, o „Lietkabelis“ po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 5 taškais – 22:27.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai ir toliau stengėsi išlaikyti savo pranašumą. Olafemi Olujobi tritaškis grąžino svečiams 5 taškų persvarą, tačiau jau kitoje atakoje tritaškį pataikė ir Rokas Jokubaitis (32:34).

„Žalgiris“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik antrojo ketvirčio viduryje kai pasižymėjo Zachas LeDay’us (37:36). Kauniečiai pratęsė sėkmingą taškų seriją tritaškį pridėjus Mariui Grigoniui, o „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Puikią sportinę formą demonstruojantis Martynas Sajus dominavo antrajame kėlinyje. Po galingo aukštaūgio dėjimo Panevėžio ekipos deficitas sumažėjo iki minimumo (44:43). Įspūdingu epizodu baigėsi antrasis ketvirtis – likus žaisti 1,2 sekundės Ž. Šakičiaus perdavimas per visą aikštę pasiekė G. Maldūną, o šis dar spėjo išprovokuoti varžovo pražangą. Panevėžietis pataikė vieną baudos metimą, o komandas skyrė trys taškai – 48:45.

Trečiąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 10:3 ir susikrovė dviženklę persvarą (58:48). Tuo tarpu „Lietkabelio“ žaidimas pradėjo strigti ir per visą kėlinį Panevėžio ekipa sukrapštė vos 10 taškų, kai šalies čempionai – net 25. Prieš lemiamą ketvirtį kauniečių pranašumas tapo triuškinamas – 73:55.

Paskutinis kėlinys pokyčių taip pat neatnešė. „Lietkabelio“ žaidėjai atrodė nuleidę rankas, o aikštelės šeimininkai vis didino savo persvarą iki rekordinės.

„Žalgiris“: Zachas LeDay’us ir Edgaras Ulanovas po 15, Alexas Perezas 12.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus 17 (5 atk. kam.), Marius Valinskas 12, Tomas Dimša 9.