Kaune dominavęs „Lietkabelis“ nukovė „Žalgirį“

Panevėžio „Lietkabelis“ (1/2) įspūdinga pergale prieš šalies čempionus atsidarė savo pergalių sąskaitą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“).

Sekmadienį Nenado Čanako auklėtiniai, pademonstravę puikų komandinį žaidimą, išvykoje nukovė titulą ginantį Kauno „Žalgirį“ (2/1) – 61:72 (19:13, 17:20, 11:29, 12:10).

Susitikimo pradžioje netrūko netaiklių metimų ir klaidų abiejų ekipų žaidime. Nors pirmieji taškų sąskaitą atsidarė panevėžiečiai, netrukus „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą – 7:2. Tačiau komandinio žaidimo dėka „Lietkabelis“ neleido varžovams nutolti. Po pirmojo kėlinio šalies čempionai pirmavo rezultatu 19:13.

„Lietkabelis“ puikiai pradėjo antrąjį ketvirtį – po galingo Gabrieliaus Maldūno dėjimo su pražanga panevėžiečiai išsiveržė į priekį (19:20). Tuo tarpu žalgiriečiai taškų negalėjo pelnyti net keturias minutes. Po atkaklios pirmosios rungtynių dalies Kauno ekipa turėjo tik 3 taškų pranašumą – 36:33.

Trečiąjį ketvirtį „Lietkabelis“ pradėjo galinga atkarpa 12:3, po kurios svečiai persvėrė rungtynių rezultatą (39:45). Kauniečiai po tokio smūgio atrodė kiek sutrikę, o Panevėžio klubas smeigė dar tu tritaškius paeiliui – 45:53. Puikiu komandiniu žaidimu „Lietkabelis“ nubloškė šalies čempionus – po dar kelių tritaškiu iš eilės svečių persvara pasiekė net 15 taškų (47:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ stengėsi žūtbūt panaikinti varžovų pranašumą, tačiau N. Čanako vadovaujami panevėžiečiai stabiliai laikė dviženklę persvarą. Likus žaisti dvi minutes, Paulius Valinskas padidino savo ekipos pranašumą iki 13 taškų (56:69). Per likusį laiką Kauno ekipa jau nieko nebepajėgė nuveikti ir turėjo pripažinti įtikinamą „Lietkabelio“ dominavimą.

„Žalgiris“: Augustine’as Rubitas 11, Joffrey Lauvergne’as 10.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas (6 rez. perd.) 24, Paulius Valinskas 13, Margiris Normantas 10.