Asociatyvi nuotr.

Katalizatorių vagių verslas baigėsi: įkliuvo su įkalčiais

Katalizatorių vagių verslas baigėsi: įkliuvo su įkalčiais

Trys panevėžiečiai stos prieš teismą dėl katalizatorių vagysčių iš automobilių. Trijulė kaltinama vos per tris  mėnesius sugebėjusi pavogti 13 katalizatorių, dar du bandė pavogti.

Šie vagys automobilių savininkams padarė beveik 20 tūkst. eurų turtinę žalą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų rudenį Panevėžio mieste bei rajone pasipylė vagystės iš automobilių. Prie daugiabučių, gatvėse ar net privačių namų kiemuose paliktus automobilius savininkai po nakties rasdavo išpjautais katalizatoriais. Nuostolius nukentėjusieji įvertino nuo 800 iki 2 tūkst. eurų.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, gruodžio pabaigoje su įkalčiais Panevėžyje kriminalistai sulaikė 28 metų Š. R. ir 30-metį R. Š. Jie įkliuvo su specialiais įrankiais metalui pjauti ir dviem ką tik išpjautais katalizatoriais. Netrukus buvo sulaikytas vieno jų brolis, 29 metų K. Š.

Š. R. pateikti kaltinimai dėl keturių vagysčių bei vieno pasikėsinimo ją įvykdyti. Dar dvi vagystes jis kaltinamas įvykdęs veikiant bendrininkų grupėje su R. Š. Trečiajam kaltinamajam pateikti kaltinimai dėl 7 katalizatorių vagysčių bei vieno pasikėsinimo tai padaryti.

Pasak prokuroro P. Jasiukaičio, kaltinamieji dažniausiai vogė iš „Toyota Prius“ markės automobilių. Vienas katalizatorius buvo pavogtas iš visureigio „Lexus“. Iš jo išpjautą 2 tūkst. eurų vertės detalę kaltinamasis teigia pardavęs metalo supirktuvėje už 100 eurų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams. Už svetimo turto pasisavinimą Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 6 metų. Dėl didelės vertės turto pasisavinimo gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Komentarai

  • O KAM PARDAVE VOGTUS KATALIZATORIUS AISKU JIE NEPRISIMENA

  • O jei pagavo žulikus, tai galima skambinti tyrėjams del pavogtų katalizatoriu ir nuostolių padengimo. AR CIA JIE LIKS NUBAUSTI TIK POPIERIUJE.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų