Kasmet mažėja AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina

Kasmet mažėja AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina

Mažėjančios kuro kainos, kasmet vykdomos investicijos į šilumos tinklų rekonstravimą ir biokuro plėtrą, siekiant didesnio šilumos gamybos ir perdavimo efektyvumo, lėmė, kad šilumos kaina šių metų gegužės mėnesį taptų mažiausia per pastaruosius 10 metų.

Nuo 2020 m. gegužės 1 d. AB „Panevėžio energija“ nustatyta šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį sudaro 4,61 ct/kWh (be PVM). Gyventojams šiluma kainuos 5,02 ct/kWh (su 9 proc. PVM), kitiems vartotojams – 5,58 ct/kWh (su 21 proc. PVM). Palyginti su galiojančia balandžio mėnesį, šilumos kaina mažėja 2,5 proc. Lyginant su praėjusių metų geguže, centralizuotai tiekiamos šilumos kaina gyventojams sumažėjo 13,7 proc.

Pagal nustatytą šilumos kainą kiekvieną mėnesį perskaičiuojamos ir karšto vandens kainos, priklausomai nuo jo paruošimo būdo. Nuo gegužės 1 d. Panevėžio m. ir Pažagienių gyv. gyventojams karštas vanduo kainuos 4,14 Eur (su 9 proc. PVM) už kubinį metrą, jį ruošiant namo bendro naudojimo individualiuose šilumokaičiuose. Kai daugiabučiame name karštas vanduo tiekiamas atvirąja sistema – 4,87 Eur (su 9 proc. PVM) už kubinį metrą. Panevėžio r. Liūdynės k. gyventojams karštas vanduo kainuos 4,82 Eur (su 9 proc. PVM) už kubinį metrą.

Daugiau informacijos www.pe.lt

Komentarai

  • ka cia pezat brangiausias sildymas visoje lietuveleje mokam zinom

  • Žiema buvo šiltesnė nei 2019m. o šilumos kaina daugiabučių šildymui didesnė. Visa spauda tai tvirtino, kad Panevėžyje šildymas brangiausias.Nesuprantu kam tos Jūsų pasakos ?

  • Tokių melagių, kaip AB „Panevėžio energija“, paieškoti reikia.Tokių kainų,kokias jie taiko,nėra visoje Lietuvoje .Mūsų namas renovuotas, žiemos nebuvo o už šildymą, palyginus su pernai metais ,mokame tik keliais centais mažiau.Sukčių lizdas.

  • Nesamonė. Rugsėjo mėn. pabrangs 20 proc. Kaip ir kiekvienais metais. Redakcijos prašyčiau neskleisti PE teikiamos dezinformacijos.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų