P. Židonio nuotr.

Kas ketvirta savivaldybė kviečia gyventojus spręsti dėl dalies biudžeto

Kas ketvirta savivaldybė kviečia gyventojus spręsti dėl dalies biudžeto

Kas ketvirta savivaldybė (15 iš 60) įgyvendina dalyvaujamąjį biudžetą: kas aštunta kviečia gyventojus spręsti dėl dalies biudžeto, tiek pat savivaldybių ruošiasi tai daryti jau artimiausiu metu, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) apžvalga.

Nuo 2018 metų Alytaus, Panevėžio, Šiaulių miesto, Kretingos, Lazdijų, Panevėžio ir Vilkaviškio rajonų gyventojai bendrai nusprendė dėl 1,04 mln. eurų, pateikę 156 projektus ir išsirinkę 23 geriausias iniciatyvas.

„Dalyvaujamieji biudžetai yra piliečių biudžetai. Tai yra puikus būdas visų mūsų sąmoningumui didinti. (…) Labai norėčiau, kad kiekviena savivaldybė ir mokykla Lietuvoje netrukus turėtų po savo dalyvaujamąjį biudžetą,“ – pranešime sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Savivaldybės kviečia gyventojus siūlyti ir balsuoti dėl 7–150 tūkst. eurų vertės iniciatyvų. Kai kurios dalyvaujamajam biudžetui skiria iki 300 tūkst. eurų kasmet.

Savivaldybės teigia, jog dalyvaujamojo biudžeto pagalba sieks didinti piliečių įtraukimo į biudžeto formavimą galimybes, skatins diskusijas miesto plėtros tema, burs bendruomenes, gerins socialinę ir gyvenamąją aplinką bei skatins verslo kūrimą ir dalyvavimą savivaldos veiklose.

Dvi savivaldybės – Klaipėdos miesto ir rajono – rengia dalyvaujamuosius biudžetus ir mokyklose.

Kas devinta savivaldybė (7 iš 60)  – Birštono, Biržų, Kaišiadorių, Plungės, Radviliškio, Švenčionių ir Vilniaus rajonų – nenurodė nė vienos gyventojų įtraukimo veiklos.

Devynios iš dešimties savivaldybių teigė, jog nuo 2019 metų pradžios bent kartą siekė įtraukti gyventojus į savivaldos gyvenimą. Jos dažniausiai konsultavosi su gyventojais dėl bendrojo savivaldybės biudžeto, infrastruktūros, pramogų, aplinkosaugos, kultūros, aptarnavimo kokybės savivaldybės įstaigose.

TILS duomenys surinkti pagal rugpjūčio savivaldybių apklausą apie gyventojų galimybes įsitraukti į sprendimų priėmimo procesą bei priemones didesniam gyventojų aktyvumui skatinti.

Komentarai

  • Aš nesuprantu, kodėl rožyniečių vadovai neperdavė žinios pabalsuoti už pušynėlio atnaujinimą, o to paprasto darbeliuko nepadarę ir kelia bangas dėl nerekonstravimo.

  • Nebėra kitos temos kaip kaltinti žmonęs. [rojektą ruošė be derinimo su žmonėmis. Kai dabar išaiškėjo, ruošė savivaldybė vienam asmeniui. Asmuo su Rožyno bendruomene net nederino. Jis yra Gamtininkų bendruomenės narys. O šiaip tai už 20.000 pastatyti 11 apšvietimo stulpų, įrengti golfo aikštyną … dovanokit, pažadėjau patiešijau, nepadariau – negriešijau. Senų žmonių patarlė. Nereikia žmonių laikyti nieko neišmanančiais. Su žmonėmis reikia šnekėtis. Kas pateikė projektą turėjo eiti pas žmones ir su jais kalbėtis. Nereikia norėti, kad padarytų kažkas, o laurai mano. Ačiū už nuomones.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų