„Sekundės“ nuotr.

Kas ištrauks siauruką iš duobės?

Kas ištrauks siauruką iš duobės?

Vieno žinomiausių Rytų Aukštaitijoje turistų traukos objektų – siaurojo geležinkelio šeimininkėmis vėl pretenduoja tapti Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės. Pastarosios tokiam žingsniui vienbalsiai pritarė Taryba, miesto politikai siauruko klausimą dar svarstys.

Šiuo metu jį valdo dvi dalininkės – Anykščių savivaldybė ir Susisiekimo ministerija.
Sunkiai per skolas riedėjusio siauruko kelionę karantinas sustabdė visiškai. Sulaukusi valstybės dotacijos, įstaiga „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ sumokėjo atlyginimus nuo gruodžio be pinigų sėdėjusiems darbuotojams ir vėl liko be cento. Istoriniam paveldui gelbėjimosi rato laukiama iš Susisiekimo ministerijos, bet ir šioji atsiima pažadus atriekti storesnę biudžeto riekę.

Netradicinį posėdį nuotoliniu būdu ketvirtadienį surengusi Panevėžio rajono taryba vienbalsiai pritarė, kad rajono Savivaldybė taptų „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ dalininke.
„Kiek metų esu rajono meru, dalį jų nešu naštą dėl siauruko išlikimo – kartkartėmis vis svarstydavome klausimą dėl tapimo dalininkais. Šį kartą priimti teigiamą sprendimą paskatino retorinis klausimas: ar reikia Lietuvai Gedimino pilies, ar reikia jai Trakų pilies ir Kernavės? Turime siauruką – irgi vienintelį tokį šalyje“, – po posėdžio kalbėjo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.
Rajono Savivaldybė skolose skęstantį siauruką paremtų vienkartiniu dalininkės įnašu – 5000 eurų. Kaip prie šio paveldo objekto išlaikymo rajonas prisidės ateityje, nėra nuspręsta. Pasak mero, šį klausimą Taryba dar svarstys.
Pagrindinis siauruko išgyvenimo šaltinis Susisiekimo ministerija dar 2017-aisiais pareiškė norinti atsisakyti savo teisių į jį. Iki šiol ji nėra pasitraukusi iš dalininkų. Ministerija netgi žadėjo padidinti siaurukui kasmetinę dotaciją nuo 200 tūkst. iki 300 tūkst. eurų. Vis dėlto paskelbus karantiną, tokį savo pažadą atsiėmė.
„Jaučiamės šiek tiek prigauti ministerijos – žadėjo 300 tūkst. eurų, bet ką tik atėjo raštas, kad dotacija liks, kokia ir buvo – 200 tūkst. Eur“, – nusivylė kitos „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ dalininkės, Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.
„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ dalininke pretenduoja tapti ir Panevėžio savivaldybė. Šį klausimą miesto politikai spręs artimiausiame Tarybos posėdyje mėnesio pabaigoje.
„Tai bus jau trečias mūsų sprendimas tapti siauruko dalininkais“, – sako Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 3 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Na jei visos trys savivaldybės konkrečiai įsipareigos skirti tam tikras konkrečias sumas, gal ir pajudės reikalai.

    • Savivaldybės negali skirti pastovaus finansavimo viešajai įstaigai. Kaip ir straipsnyje parašyta – bus tik vienkartinis dalininko įnašas. Rezultate – pastovus finansavimas nei centu nepadidės, o vietoj dabartinių dviejų auklių bus keturios. Kaip visi žinom – daug auklių, vaikas be galvos. Užuojauta siaurukui ir jo direktoriui.

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų