Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Kariuomenė neprieštarautų privalomiems skiepams

Kariuomenė neprieštarautų privalomiems skiepams

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas majoras Andrius Dilda teigia, kad siūlymams įvesti privalomą skiepijimąsi profesinės karo tarnybos atstovams karinė vadovybė neprieštarauja. Anot jo, kariai, suvokdami vakcinacijos svarbą jų veiklai, ir taip noriai skiepijasi.

„Karinės vadovybės neprieštarautų tokio įstatymo įvedimui, nes tai didelės įtakos mūsų veiklai neturėtų. Visos kariuomenės mastu imunitetą turinčių karių, tarp jų ir pasiskiepijusių, ir persirgusių, yra beveik 97 proc. ir jokio susiskaldymo vakcinacijos klausimu nėra. Kariai skiepijasi gan noriai, nes supranta, kad mes kariuomenėje neveikiame individualiai, tai nėra vieno žmogaus darbas, dirbame skyriais, grupėmis, todėl vienam žmogui susirgus, tiesiog iškristų didesnė grupė žmonių“, – Eltai sakė A. Dilda.

A. Dildos teigimu, prie didelio besiskiepijančių karių skaičiaus prisideda ir situacijos sudėtingumo pasienyje suvokimas. Anot jo, kariai supranta, kad reikia stengtis išlikti karinės parengties.

„Dėl susiklosčiusios situacijos pasienyje, kur kariai padeda valstybės sienos apsaugos tarnybai, tai mums reikia išlaikyti kiek įmanoma mūsų personalą parengtyje, todėl tai irgi viena iš priežasčių, kodėl kariai neprieštarautų priverstiniam skiepijimui“, – teigė A. Dilda bei pridūrė, kad prie požiūrio į skiepus prisideda ir paramedikai, nuolat teikiantys informaciją apie vakcinų svarbą pandemijos valdymui.

„Kadangi mes turime karo medikus, kurie teikia patarimus, kad tikrai vakcinacija užkardo ligos plitimą, mes ir išvengiame didelių židinių mūsų kareivinėse, kur gyvena tiek nuolatinės karo tarnybos kariai, šauktiniai, tiek profesijos karybos tarnybos kariai. Kariai supranta, kad būtent vakcinacija mums padeda apsisaugoti nuo didelių susirgimų, didelių ligos židinių“, – teigė majoras.

Anot majoro, vakcinuoti kariai jau pradeda skiepytis sustiprinančiąja doze.

„Jau dabar labai didelė dalis karių yra pasiskiepijusi dviem vakcinų dozėmis. Tie, kurie buvo patys pirmieji, tai paramedikai, kariai savanoriai, kurie budėjo pasienio ruože, jie jau pradeda skiepytis trečiąja sustiprinančiąja doze“, – Eltai teigė A. Dilda.

ELTA primena, Sveikatos apsaugos ministerija svarsto kai kurių profesijų atstovams, dirbantiems su pažeidžiamos sveikatos žmonėmis arba aplinkoje, kur virusas linkęs plisti labiau negu kitur, įvesti privalomą skiepijimąsi nuo COVID-19. Numatoma, kad privalomai skiepytis turėtų socialinių paslaugų, švietimo ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Taip pat svarstoma į sąrašą įtraukti profesinės karo tarnybos ir viešojo administravimo darbuotojus.

Siūlymas kol kas aptartas su socialiniais partneriais Trišalėje taryboje, tačiau projektas dar nėra parengtas.

Komentarai

  • NUODŲ PROPAGANDA. Patys badykitės

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų