Karantinuoti Panevėžio medikai testuojami antrąkart

Karantinuoti Panevėžio medikai testuojami antrąkart

Panevėžio ligoninės medikai, karantinuoti po to, kai pacientui buvo nustatytas koronavirusas, pradedami testuoti antrą kartą, nė vienam iš jų ligos simptomai nepasireiškė.

„Šiuo metu mes turime 51-ą karantinuotą savo darbuotoją, jie yra praėję pirmąjį testavimą ir visų atsakymai buvo neigiami, nuo šiandien ryto jie testuojami antrą kartą, visų 51-o darbuotojo testavimas bus pabaigtas rytoj vakare“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Neturime duomenų, kad kas nors turėtų gripo simptomus arba, kitaip sakant, koronavirusui būdingus simptomus“, – pridūrė jis.

Panevėžio ligoninė kol kas mėginius dėl viruso veža atlikti į Vilnių, tačiau tikisi juos pradėti vykdyti ir savo ligoninėje. Įstaiga yra užsakiusi tam reikalingą aparatą, tačiau dėl logistinių problemų jį ligoninė gaus ne anksčiau nei po keturių savaičių.

Ligoninės vadovo teigimu, atsirado verslininkų, sutikusių tokį aparatą paskolinti, todėl tikėtina, kad testus ligoninė galės atlikti jau kitą savaitę.

Nuo kitos savaitės Panevėžio ligoninė ruošiasi pradėti testuoti visus darbuotojus, kurie dirba su koronavirusu infekuotais asmenimis, o ateityje – ir visus ligoninės darbuotojus.

Šioje ligoninėje trečiadienį mirė sunkios būklės vyras, kuriam nustatyta koronavirusinė infekcija.

Šiuo metu ligoninėje gydomi penki koronavirusu užsikrėtę pacientai, dar aštuoni gydosi ambulatoriškai saviizoliacijoje. Laukiama dar dešimties pacientų tyrimų atsakymų.

„Visų būklė yra lengva, jokių didelių sunkumų ar problemų dėl gydymo mes tikrai neturime ir laukiame, kada galėtume ligonius išleisti gydytis į namus“, – sakė A. Skorupskas.

Jo teigimu, prieš kelias dienas nustačius dešimt koronaviruso atvejų Biržuose, šiuo metu gauti su jais kontaktavusių asmenų rezultatai yra neigiami.

„Tai leidžia daryti atsargią prielaidą, kad Biržų rajono židinys yra suvaldytas“, – sakė ligoninės vadovas.

Lietuvoje, naujausiais oficialiais duomenimis, yra patvirtinta 290 koronaviruso atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų