Karantino metu – daugiau nei dvigubai daugiau nužudymų

Karantino metu – daugiau nei dvigubai daugiau nužudymų

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis sako, kad policija nesitikėjo, jog karantino metu šalyje taip išaugs nužudymų skaičius – palyginus su pernai metų laikotarpiu nuo kovo 16-osios iki gegužės pradžios, jų padaugėjo net 122 procentais.

Pasak R. Kiškio, didžioji dalis nužudymų yra susiję su konfliktais artimoje aplinkoje ir alkoholio vartojimu.

„Kiek analizavom nužudymus, jie visi yra įtakoti būtent smurto artimoje aplinkoje pasekmių. Kiek susipažinau, praktiškai visuose nužudymuose buvo vartojamas alkoholis, praktiškai visuose nusikaltimuose asmenys buvo rizikos grupėje, asmenys galimai buvo asocialūs“, – penktadienį Lietuvos policijos surengtoje konferencijoje sakė jis.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla anksčiau šią savaitę sakė, kad karantino metu Lietuvoje buvo įvykdytos 22 žmogžudystės, o per tą patį laikotarpį praėjusiais metais buvo fiksuota 10 žmogžudysčių.

Anot R. Kiškio, policija prognozavo, kad karantino metu padaugės smurto artimoje aplinkoje atvejų ir ši prognozė pasitvirtino.

Palyginus su 2019-ųjų pavasariu, su smurtu artimoje aplinkoje siejamų nusikaltimų – nežymaus sveikatos sutrikdymo ir grasinimo nužudyti ar sužaloti – padaugėjo, atitinkamai, 10,7 ir 16,5 procentų.

Tiesa, bendras nusikalstamumo lygis karantino metu šalyje krito daugiau nei 7 procentais, o kai kurių dominuojančių nusikalstamų veikų sumažėjo itin ryškiai.

Viešosios tvarkos pažeidimų, nesunkių sveikatos sutrikdymų, pinigų padirbinėjimų ir neteisėto mokėjimo priemonių panaudojimo sumažėjo daugiau nei 40 procentų. Taip pat įvykdyta 17 procentų mažiau vagysčių.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų