Karantino akimirkos amerikiečių šeimose

Karantino akimirkos amerikiečių šeimose

Buvusi panevėžietė Giedrė Gomes, šiuo metu gyvenanti Indianos valstijoje, JAV, pasaulį jau ne pirmą kartą nustebina unikaliais fotografijų ciklais. Šį kartą į jos fotoobjektyvą pateko karantine laiką leidžiantys linksmieji amerikiečiai.

Kaimynai suvienijo jėgas

Giedrė Gomes pasakoja, jog po labai ilgos ir šaltos žiemos Indianoje, jai jau tapusios namais, nenustygo vietoje galvodama, kada gi vėl galės fotografuoti žmones. Tačiau pasaulį apėmus koronavirusui, Giedrei neliko nieko kito, kaip tik užsidaryti namuose su šeima, atšaukti fotosesijas ir leisti tingias karantino dienas.
„Mano gyvenime beveik niekas nepasikeitė, išskyrus tai, kad nebegalėjome leisti laiko su nuostabiais kaimynais“, – pasakoja Giedrė.
Anot G. Gomes, su kaimynais jie yra labai artimi ir puikiai sutaria, tad gyvenimą be jų buvo sunku įsivaizduoti.
„Mes gyvename vienas šalia kito – daugybė jaunų šeimų su vaikais, jų yra net aštuoniolika. Įprastai visi vaikai praleidžia labai daug laiko kartu lauke ar vienas kito namuose, tad jiems karantine labai sunku“, – neslepia G. Gomes.
Tad fotografei kilo idėja, kaip šiek tiek pačiai prasiblaškyti ir prablaškyti kitus.

Fotosesijos namuose

Iš pradžių ji su sūneliu sukūrė plakatą, kuris skelbė, kaip berniukas pasiilgo savo draugų.
G. Gomes juokiasi, jog teko gerokai paplušėti, kol plakatą nuspalvino, sūnų su jų bendru darbu įamžino fotoaparatu. Pamačiusi, jog išėjo net geriau, nei tikėjosi, fotografė sumanė paklausti kaimynų, gal ir šie norėtų taip originaliai nusifotografuoti.

„Ir kaimynams buvo smagu pafantazuoti, pasijuokti, pabėgti nuo internetinių vaikų namų darbų ar televizijos žiūrėjimo. Ir vaikams teko pamatyt savo draugus iš toli.“

G. Gomes

Kaimynai labai greitai atsiliepė į G. Gomes kvietimą ir su didžiuliu malonumu kibo į darbus – gaminosi plakatus, juos spalvino, kūrė žodžius.
„Tai buvo kažkas naujo ir įdomaus karantino laikotarpiu. Pasakiau: pasidarykit su vaikais ar be jų plakatus, rašykite, ką norite, apsirenkite, kas tik šaus į galvą, ir praneškite man, kada būsite pasirengę. Aš pribėgsiu ir jus nufotografuosiu“, – pasakojo Giedrė.
Net ir du jos draugai, neseniai patekę į nedidelę avariją, nusprendė prisijungti prie projekto ir šmaikščiai pažiūrėti į savo traumas.
„Visi mes čia su humoro jausmu. Turbūt dėl to visi kaimynai esame tokie artimi, tikri draugai, vieni kitais rūpinamės“, – šypteli G. Gomes.

Karantinas linksmai

Giedrė pasakoja per dvi dienas įgyvendinusi viską, ką buvo suplanavusi. Kai kuriuos kaimynus ji galėjo fotografuoti tiesiog nuo savo durų slenksčio.
„Ir kaimynams buvo smagu pafantazuoti, pasijuokti, pabėgti nuo internetinių vaikų namų darbų ar televizijos žiūrėjimo. Ir vaikams teko pamatyt savo draugus iš toli. Visi liko laimingi“, – šypteli fotografė.
G. Gomes neslepia, jog jai, kaip fotografei, labai svarbios žmonių reakcijos. O ypač malonu, kai jos nuotraukos išspaudžia šypsenas.
„Man smagu juokinti žmones, smagu, kad jie supranta mano pokštus, smagu, kad pakeliu nuotaiką. Smagu, kad kaimynai džiaugiasi pirmą kartą išvydę save laikraštyje. Smagiausia gauti žinutes, kad kažkam šiandien pakėliau nuotaiką“, – kalba fotografė.
Giedrė sako norinti palinkėti visiems karantine dienas leidžiantiems lietuviams nusiraminti ir atsikratyti įtampos, nes stresas, anot jos, silpnina imuninę sistemą.
„Yra du pasirinkimai: galime sėdėti susiraukę, nuolatos dejuoti, liūdėti, visus kaltinti arba galime į viską pažvelgti pozityviai, kaip darau aš ir dauguma mano kaimynų. Dabar turime daugiau laiko pabūti su vaikais, pasidžiaugti, susitvarkyti, ką seniai planavome, bet nerasdavome tam laiko. Tiesiog sulėtinti tempą, nes ir taip visada visur bėgame, skubame, lekiame“, – sako G. Gomes.

Galerija

 

Komentarai

  • Kur gi tas linksmai kai koronos giltine selina artyn

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų