P. Židonio nuotr.

Karantinas purto būstų rinką

Karantinas purto būstų rinką

Aukso amžių pastaraisiais metais išgyvenusi nekilnojamojo turto rinka priversta spausti stabdžius. Ekonomistai prognozuoja, kad būstų kainos turėtų kristi bent dešimčia procentų, tačiau Aukštaitijos sostinėje pardavėjai jų leisti neskuba.

Nekilnojamojo turto ekspertai sako, kad būstų kainų pokyčiai priklausys tik nuo to, kaip greitai pavyks suvaldyti pandemiją.

Karantinas sustabdė nekilnojamojo turto sandorius, bet kol kas – ne kainas. Vieno kambario butukas buvusiame bendrabutyje laukia pirkėjo, pasiruošusio už tokį kloti 22 500 Eur, už 47 kv. m nesuremontuotą, bet tvarkingą butą F. Vaitkaus gatvėje prašoma 30 500 Eur, ne itin populiarioje miesto dalyje Prekybos gatvėje trijų kambarių butą – 52 tūkst. Eur, o tokio paties dydžio būstas arčiau centro, Ramygalos gatvėje įkainotas 53 tūkst. Eur.

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, jog situaciją būstų rinkoje lems daugelis veiksnių: nedarbo lygis, Panevėžyje jau perkopęs 10 proc., pirkėjų bendros nuotaikos ir paskolas išduodančių bankų pozicija.

Kol kas nekilnojamojo turto rinkoje įjungti stabdžiai, bet kainų pokyčių dar nematyti. Tie, kurie nori parduoti savo būstą, kainų nuleisti nenori, o pirkėjai neskuba vildamiesi, kad jos gali kristi. Ryškesni svyravimai stebimi tik komercinio nekilnojamojo turto rinkoje – Panevėžyje jau sumenko kai kurių biurų patalpų kainos.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 21 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Bet „putai vis tiek pranks.“

    • Atsakyti
  • Nauji namai ypač su daline apdaila dabar tikrai nepopuliarūs, nes į juos reikia daug investuoti. Na, o visi kiti priklausomai nuo mikrorajonų. Kad būtų patogus susisiekimas, kad arti būtų vaikų darželiai, mokyklos, dailės ir muzikos mokyklos bei sporto būreliai.

    • Atsakyti
    • Daug vienoj vietoj , bet laikui bėgant, reiks netoli turgelio, poliklinikos, ligoninės, kapinių,… – sunku viską pigiai gauti

  • Tai kad dabar kainos tikrai nerealios. Už babos dviejų kambarių butą Panevėžy prašo 30 000 eurų. Kosmosas!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų