Trys karaliai iš skirtingų namų ūkių šįmet dėl karantino ribojimo turėjo atsisakyti tradicinės kelionės per Panevėžį.

Karantinas neleido susitikti Trims karaliams

Karantinas neleido susitikti Trims karaliams

 

Panevėžiečiai kasmet sausio 6-ąją sutikdavo pagrindinėmis miesto gatvėmis žingsniuojančius įspūdingo dydžio Tris karalius. Tokios vaikštynės, prisimenančios išminčius – Kasparą, Melchiorą (Merkelį) ir Baltazarą, atėjusius su dovanomis pasveikinti gimusio Jėzaus, sukeldavo didelį susidomėjimą ir daug džiaugsmo.

Puspenkto metro ūgio karaliai oriai žingsniuodavo gatvėmis, apsilankydami gausiau lankomas vietas, atkeliaudavo iki eglės Laisvės aikštėje.

Šiemet dėl karantino ribojimų karališki sveikinimai ir gerų metų linkėjimai nuskambėjo tik virtualiai.

Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė sako, kad sveikinimai panevėžiečiams ir miesto svečiams į socialinius tinklus įkelti Trijų Karalių dienos ankstyvą rytą, kai dar daugelis miegojo – apie 6.30 val. Ji viliasi, kad ir toks sveikinimas per nuotolį panevėžiečiams suteikė džiaugsmo.

„Visi supranta, kad karaliai yra iš svečių šalių ir ne iš vieno namų ūkio – vienas iš Azijos, kitas iš Afrikos, trečiasis – Europos. Taigi, jie negalėjo sueiti į krūvą. Ką jau padarysi“, – juokavo S. Myškienė.

Be to, įspūdingo dydžio išminčius iki miesto eglės visada atlydėdavo pulkas pakeliui sutiktų praeivių, taigi, toks renginys šįmet neįmanomas.

Etnologų teigimu, Trijų karalių šventės šaknys yra labai senos. Tai saulėgrįžos šventės, trunkančios 12 dienų nuo Kūčių, pabaiga. Krikščionybės laikais ji įgavo kiek kitas formas. Atsirado ir paprotys trims vyrams persirengus karaliais lankyti kaimynus, jiems linkint gero ir pašventinta kreida užrašant išminčių inicialus.

Karaliai neša ne tik gerų metų linkėjimus, bet ir šviesą– šiuo metu diena ilgesnė jau daugiau nei dešimčia minučių.

 

 

Komentarai

  • Labai gerai, kad neleido, tos žydkrikščių tradicijos mums svetimos ir nereikalingos. Esame lietuviai ir turime savas tradicijas, kurių ir privalome laikytis gerbdami savo protėvius.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų