Kandidatų deklaracijose – ir apvalios sumos, ir kiauri nuliai

Kandidatų deklaracijose – ir apvalios sumos, ir kiauri nuliai

Į politikos vandenis brendantys politikai turi ne tik ieškoti, kaip pelnyti rinkėjų dėmesį, bet ir atvirai deklaruoti, ką per gyvenimą sukaupę.

Viešos turto ir pajamų deklaracijos atskleidžia, kad vieni kandidatai į Panevėžio miesto ir rajono merus gali pasigirti solidžiais uždarbiais, vertingomis investicijomis, o kitų kišenėse švilpauja vėjai.

Panevėžyje į mero postą atsisėsti vilčių turi devyni kandidatai.

Solidžiausiu turtu galėtų pasigirti socialdemokratas Ramūnas Vyžintas. Jis 2021 m. deklaracijoje nurodė sukaupęs turto už 82 tūkst. eurų. Jo turimų vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė siekia 71 tūkst. eurų, o sąskaitose – 272 650 Eur piniginių lėšų.

Politikas per metus nurodė uždirbęs 39 002 eurus neatskaičius mokesčių. Didmenine prekyba mediena užsiimančioje bendrovėje „Urėdijų servisas“ R. Vyžintas yra ne tik akcininkas, bet ir direktorius. „Rekvizitai.lt“ nurodo, kad bendrovėje tėra tik du darbuotojai – be R. Vyžinto, čia dirba jo sutuoktinė.

„Nebuvau godus, mokėdavau pasidalyti pelnu. Tai ir yra tas aitvaras, mano šeimai užtikrinantis gerbūvį“, – aiškino verslininkas.

Finansinė pagalvė

Liberalų sąjūdžio kandidatas į Panevėžio merus, dabartinis vicemeras, buvęs aplinkosaugininkas Valdemaras Jakštas nurodė, kad jo turto vertė siekia 101 759 eurus. Politiko santaupos – kiek daugiau nei 15 tūkst. Eur. Per 2021-uosius metus vicemeras nurodė uždirbęs 48 884 eurus „ant popieriaus“.

Panevėžio mero Ryčio Račkausko, einančio į rinkimus su politiniu komitetu „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, sukaupto registruoto turto vertė siekia 57 tūkst. eurų. Meras deklaravo per gyvenimą susitaupęs 63 tūkst. eurų. Metinis jo atlyginimas siekia 41 361 eurą neatskaičius mokesčių.

Ir skolina, ir skolinasi

Finansinę pagalvę užsitikrinęs ir Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatas į merus Bronislovas Matelis. Politikas deklaravo turintis registruoto turto už 133 237 eurus, o sąskaitose – kiek daugiau nei 30 tūkst. Eur.

Parlamentaras taip pat savo deklaracijoje nurodė 2021 m. turėjęs 6 429 eurų paskolą, nors ir pats paskolinęs keturis tūkstančius eurų.

Per 2021-uosius Seimo narys nurodė uždirbęs 44 235 eurus su mokesčiais.

Įsipareigoję bankams

Jaunųjų politikų deklaracijose skaičiai kuklesni.

Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamoje politinio komiteto „Panevėžio labui“ kandidatės į merus Viktorijos Vidžiūnienės deklaracijoje nurodoma, jog 2021 m. politikė turėjo registruoto turto už 70 tūkst. eurų ir apie 15 tūkst. Eur paskolą.

V. Vidžiūnienė deklaravo, kad jos sąskaitose – apvalus nulis, o per metus ji uždirbusi 20 881 eurą „ant popieriaus“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Seimo narys Deividas Labanavičius per praėjusius metus uždirbo 42 903 eurus su mokesčiais, tačiau daug sutaupyti nepavyko – jo deklaruojamas turtas siekia vos kiek daugiau nei devynis tūkstančius, o sąskaitoje – 12 313 eurų. Politikas dar moka ir paskolą, kurios deklaruojant buvo likę 3715 eurų.

Paskolų našta slegia ir demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatą, Panevėžio vicemerą Laurą Jagminą. Finansų ir bankininkystės studijas baigęs politikas nurodė turintis turto už 63 tūkst. eurų, o paskola siekia 30 tūkst. eurų. Pinigų politikas turi sukaupęs 8 851 eurą, o jo metų uždarbis siekia 38 tūkst. eurų su mokesčiais.

Kai kurių kišenėse – vėjai

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatės į Panevėžio merus Gemos Umbrasienės viešai skelbiama turimo nekilnojamojo turto vertė – kiek daugiau nei 38 tūkst. eurų, o santaupos – 10 969 eurai. Politikė nurodė ir 4987 eurų paskolą. G. Umbrasienė deklaravo esanti miesto tarybos narė, partijos pirmininkės pavaduotoja ir viešosios įstaigos „Inovacijų valdymo centras“, kurioje tėra tik vienas darbuotojas, vadovė. Nors pareigų daug, metų uždarbis su mokesčiais siekia 18 405 eurus.

Kukliausiai atrodo Darbo partijos kandidato į Panevėžio merus Alvido Meišto deklaracija. Aukštąjį vadybos išsilavinimą turintis vyras statybos paslaugas teikiančioje bendrovėje dirba inovacijų vadovu ir turi savo ūkį, tačiau nurodo, kad 2021-aisiais jo metinis uždarbis siekė 13 933,78 euro – vos kiek daugiau nei tūkstantį eurų per mėnesį neatskaičius mokesčių.

Kandidatas į merus deklaruoja, kad jo kišenėse švilpia vėjai – visiškai neturi santaupų, o visas jo sukauptas kapitalas – 47 tūkst. eurų įvertintas registruotas turtas.

Prie turto – žmona ir sūnus

Panevėžio rajone prie rinkimų starto linijos stojo šeši kandidatai į merus.

Pagal viešai VRK skelbiamus duomenis, turto daugiausia sukaupęs TS-LKD atstovas Kazimieras Algirdas Budrys.
Agronomo išsilavinimą turintis politikas, dirbantis vadybininku Panevėžio rajone sėklomis, pesticidais, grūdais prekiaujančioje privačioje bendrovėje, 2021-aisiais buvo deklaravęs turintis turto už 114 355 Eur ir 12 tūkst. eurų santaupų. Tais metais konservatorius teigė uždirbęs 41 454 Eur, neatskaičius mokesčių.

„Kiek deklaravau, tiek to turtelio ir turiu. Dar turiu žmoną ir tris sūnus, nežinau, ar čia irgi prie turto“, – tarstelėjo K. A. Budrys.

Antroje vietoje pagal turtingumą – buvęs valstietis, o dabar demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į rajono merus Petras Nevulis.

Šis buvęs Seimo narys nurodė 2021 m. turėjęs turto, verto 90 345 Eur, dar 6 650 Eur santaupų ir 17 828 Eur paskolų.
Kur kas įspūdingesnės sumos P. Nevulio pajamų deklaracijoje. Joje nurodyta, kad šis politikas 2021 m. gavo 492 323 Eur apmokestinamųjų ir neapmokestinamųjų pajamų.

Pasak kandidato, visos jo pajamos – iš šeimos ūkio. Miežiškių ir Paįstrio seniūnijose žemę dirbantis ir grūdines kultūras auginantis politikos prie traktoriaus vairo vėl sėdosi, kai buvusiam seimūnui 2020-aisiais rinkėjai nebepatikėjo parlamentaro mandato.

Galvas skauda dėl paskolų

LVŽS į lenktynes dėl rajono mero regalijų pasiųstas Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis deklaravo turto, verto 87 300 Eur. Šio kandidato santaupos 2021-aisiais siekė 6000 eurų, o paskola sudarė beveik pusę turimo turto – 45 5000 Eur.

Šis kandidatas per metus uždirbo apie 32 tūkst. eurų su mokesčiais.

Rajono vicemero kėdėje trečią kadenciją esantis ir mero posto siekiantis socialdemokratas Antanas Pocius nurodęs turto sukaupęs už 75 300 Eur. Mero pavaduotojo santaupos 2021-aisiais irgi buvo panašios kaip jo politinio varžovo – apie 6000 Eur. A. Pociui rūpi ir negrąžinta daugiau nei 3000 eurų paskola. O vicemero uždarbis per metus siekė apie 42 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Santaupų nulis

O Liberalų sąjūdžio į tiesioginius rajono mero rinkimus siunčiama Panevėžio atviro jaunimo centro direktorė Daiva Juodelienė deklaracijoje nurodė turinti registruoto turto už 30 400 Eur. Tačiau, anot deklaracijos, politikės kišenės tuščios.

Santaupų ji nurodė turinti lygiai nulį. Liberalės pajamos per metus sudarė per 27 tūkst. Eur su mokesčiais.

Iš kandidatų į rajono merus kukliausią turtą nurodė turinti darbietė Laura Mackevičienė. Jo vertė siekė 19 700 Eur. Ši politikė deklaravo ir mažiausiai uždirbanti – 12 780 Eur per metus, neatskaičius mokesčių. Tačiau darbietė pasirodė esanti taupi – sąskaitoje turėjo sukaupusi 8780 Eur.

Politikė nurodo privačioje maitinimo paslaugas teikiančioje bendrovėje dirbanti rinkodaros vadove, o jos sutuoktinis – tos pačios įmonės direktorius.

„Pastarieji metai nebuvo lengvi, natūralu, kad bendrovė negali mokėti didesnių atlyginimų“, – aiškino L. Mackevičienė.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų