Kaltę už šešėlį merui prisiėmė pavaldiniai

Kaltę už šešėlį merui prisiėmė pavaldiniai

Panevėžio mero Ryčio Račkausko ir Tarybos opozicijos dvikova įsisiūbavo. Meras jam klausimus dėl Senvagės ir Skaistakalnio parko sutvarkymo konkurso viešai uždavusią Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus apkaltino bandymu sukurti skandalą. Pastarųjų Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė atsikirto Panevėžyje matanti baltarusiško valdymo apraiškų.

„Tikslą kurti, o ne ieškoti priekabių, panašu, turi ne visi. Paskutinis pavyzdys – neadekvačiai išpūsta reakcija, bandant sukurti skandalą, eskaluojant viešųjų ir privačių interesų temą“, – Tarybos posėdyje pareiškė R. Račkauskas.

Meras kategoriškai nesutinka, kad įtrauktas į Senvagės ir Skaistakalnio parkų sutvarkymo konkurso vertinimo komisiją supainiojęs viešuosius ir privačius interesus. Nors konkurso laimėtoja pripažinta mažoji bendrija „Pupa – strateginė urbanistika“, su kuria susijęs ir M. Račkausko sūnus, meras tvirtina nei sau, nei savo atžalai asmeninės naudos nesiekęs ir jos negavęs.

„Geranoriškas mano sūnaus pasidalijimas idėjomis, tiesiog padovanojant jas miestui, nepretenduojant į jokį atlygį ir nedalyvaujant jokioje tolesnėje su konkursiniu projektu susijusioje veikloje, bandomas parodyti kaip didžiausias blogis. Mano balsavimai už sprendimus, kuriuos pritemptai bandoma susieti su sūnaus asmeniu, taip pat mėginami nušviesti kaip didžiausias nusikaltimas. Tokios interpretacijos yra klaidingos ir klaidinančios“, – pareiškė meras.

Prisiėmė kaltę

TS-LKD pateiktais klausimais, anot R. Račkausko, ne tiek klausiama, kiek „siekiama įpiršti norimą versiją“.

Į juos atsakydamas meras tvirtino į Senvagės ir Skaistakalnio parko sutvarkymo konkurso vertinimo komisiją 2016-ųjų pabaigoje buvęs įtrauktas Savivaldybės administracijos iniciatyva, pačiam nė nežinant. Sužinojęs, kad esąs vienas iš devynių komisijos narių, R. Račkauskas aiškina pareikalavęs jį išbraukti.

Kaltę dėl miesto vadovui kritusio šešėlio prisiėmė buvęs administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Meras komisijoje atsidūrė be jo paties sutikimo ir tai yra administracijos kaltė. Bet tai esmės nekeičia, nes iš komisijos meras išbrauktas dar iki atplėšiant konkursui pateiktus vokus “, – patvirtino T. Jukna.

Opozicijos spaudžiamas meras visgi prisipažino į skandalingą istoriją jį įpainiojusios administracijos buvusio vadovo nebausiantis.

„Kas dirba, tas klysta“, – teigia R. Račkauskas.

Ginsis teisme

Meras neigia supainiojęs viešuosius ir privačius interesus ir

tuomet, kai nenusišalino Tarybai balsuojant dėl su Panevėžio miesto Senvagės ir Skaistakalnio parko sutvarkymu susijusių sprendimų. Pasak mero, jie nebuvo susiję su paskelbtuoju projektų konkursu. Anot jo, Tarybos sprendimai buvo reikalingi tik užtikrinti galimybę Panevėžiui gauti paramą Senvagei ir Skaistakalnio parkui sutvarkyti – nustatomas tikslus Savivaldybės prisidėjimo procentas, projekto vertė.

„Mano sūnus visuomeniniais pagrindais dalyvavo tik prieš tai vykusioje kūrybinėje stadijoje, iš anksto nepretenduodamas į bet kokį atlygį, su kitais dalyviais sutaręs, kad tolesnėse stadijose (rengiant techninę dokumentaciją ir toliau įgyvendinant projektą) jis nedalyvaus. Tai kur čia interesų konfliktas, jeigu procesuose dėl balsavimų, už kuriuos esu kaltinamas, jokia forma nedalyvauju nei aš pats, nei mano sūnus?“ – pabrėžė R. Račkauskas.

Kitaip jo elgesį įvertinusios VTEK sprendimą pripažinti jį supainiojusį viešuosius ir privačius interesus R. Račkauskas neslepia skųsiantis teismui, o opozicijos atkaklumą siejantis su Panevėžyje jau prasidėjusiu pasirengimu dar daugiau nei po metų vyksiantiems savivaldos rinkimams.

Įžvelgė pavojų demokratijai

Mero paaiškinimą Tarybos opozicija įvertino kaip arogantišką.

„Užuot įsigilinęs į VTEK sprendime išdėstytus argumentus, meras savo atsakymuose užsipuolė klausimus uždavusią opozicinę partiją, lyg jie neatstovautų panevėžiečių, kurie juos išrinko. Dar keisčiau, kad savo atsakymus meras baigė keista pastaba, jog visas triukšmas dėl jo reiškia, kad artėja rinkimai. Ar meras mano, jog VTEK sprendimas yra dėl vykstančių rinkimų Lietuvoje? Ar rinkimai demokratinėje valstybėje apskritai yra koks nors blogis?“ – retoriškai klausė po mero pasisakymo viešą pareiškimą išplatinusi TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė.

Dešiniųjų atstovė pareiškė Panevėžyje įžvelgusi pavojų demokratijai.

„Esu mačiusi, kaip posėdžiaujama Baltarusijoje. Deja, bet ten požiūris į klausimus keliančius opozicijos atstovus yra panašus“, – pareiškė R. Juknevičienė.

Komentarai

 • Atšipę konservatorių dantys 🙂 Gal leiskit panevėžiečiams užmiršt jūsų valdymą, o tai per tiek metų nudrengtą miestą sutvarkyt ne taip greitai pavyks.

  • Faktas, brolau, gerai sakai.
   Merui linkiu tik stiprybės.

   • Ko gero prieš 28 metus, baltijos kelyje rankomis susikabinę stovėję žmonės, ne tokią įsivaizdavo valdžią kuri savo lovio toliau nieko nemato.

    • Atsakyti
 • Panevėžio miesto Tarybos opozicija
  PAREIŠKIMAS
  Judėjimo KARTU vadovui P.Urbšiui
  Judėjimo KARTU nariui, miesto merui R.Račkauskui
  2017-08-24
  Rugpjūčio 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas 2017 m. balandžio 28 d. savivaldybės tarybos posėdyje nenusišalinęs nuo sprendimų, su kuriais susijęs jo sūnus, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.
  Prašau nenustebti, jeigu mūsų mintys šiuo klausimu pasirodys jums kažkur girdėtos – kadangi opozicijoje dirba Tarybos nariai, judėjimo KARTU įvardinti kaip CITUOJU:,,nematantys politinio pavasario Panevėžyje’’, vengdami to aklumo, šiandien kalbėsime Povilo Urbšio ir jo Prisikėlimo komandos narių citatomis.

  Taigi – CITUOJU : ,,Lietuva žiūri į tai, kas įvyko mūsų mieste ir stebi. Jai judėjimas KARTU tapo Prisikėlimo žmonėmis – taigi nenuvilkime jų ir savęs. Mums kiekvienam reikėtų atnaujinti Prisikėlimo galią savyje‘‘ . Mūsų pareiškimas suteikia jums, judėjimui KARTU ir jo merui, tokią progą.

  Reikia pasakyti, kad opozicija minėtame posėdyje atkakliai mėgino pateisinti P.Urbšio judėjimo KARTU frakcijos seniūno Dariaus Viržonio 2015 metais išsakytą viltį, kad CITUOJU : ,,intelektuali opozicija saugotų mus nuo klastingų sprendimų‘‘ ir vis siūlė merui deklaruoti sūnaus ryšį su sėkmingąja ,,Pupa – strateginė urbanistika‘‘ , po ko būtų logiškai sekęs mero nusišalinimas ir viena istorija būtų baigta.
  CITUOJU : ,,Nieko blogo nebūtų galima įtarti, jei ne viena keista detalė‘‘ – meras stengėsi neviešinti savo sūnaus dalyvavimo Pupos augime, o juk CITUOJU :,,velnias slypi detalėse‘‘. CITUOJU : ,,Atviras politikas būtų savo iniciatyva visuomenei deklaravęs, kaip yra susijęs su planuojama teritorija‘‘, bet meras tokiu nebuvo, o CITUOJU : ,,bandymas tą slėpti sukėlė įtarimų turint savanaudiškų interesų‘‘.

  Įtarimai pasitvirtino. VTEK vienbalsiai nutarė merą supainiojus viešus ir privačius interesus. Tiesa, šiek tiek keista, jog P.Urbšiui atrodė, kad CITUOJU : ,,komisijos nuomonės dėl išvadų išsiskyrė‘‘, bet tai jau kita melo tema, prie kurios dar grįšime. Labai svarbu žmonėms atskleisti, CITUOJU ,, kas verčia politikus melu teršti savo reputaciją“.

  Taigi atėjo laikas CITUOJU : ,,pasišnekėti, kas yra politiko reputacija ir kaip ji suvokiama.‘‘ Mums atrodo – meras ir P.Urbšys ją CITUOJU : ,,labai ribotai supranta.‘‘ ,,Konkurse sūnus dalyvavo kaip laisvas kūrėjas – idėjos bendraautoris. Premiją už laimėtą konkursą gaus ne mano sūnus, o šio konkurso dalyvė MB „PUPA – strateginė urbanistika“, sako meras. ,,Esu įsitikinęs, kad teismas turėtų įvertinti visas aplinkybes ir ar toks VTEK sprendimas neprieštarauja teisės aktams“, jam antrina P.Urbšys.
  Ir abu tyli :
  kad kiekvienam architektui, taipogi ir mero sūnui svarbu turėti portfolio, CITUOJU VTEK : ,,kuris kuria architekto vardą ir todėl kiekvienas yra suinteresuotas, kad jo projektas įgautų materialinę formą ir būtų įgyvendintas‘‘, taigi mero sūnaus gauta nauda yra akivaizdi ;
  kad Pupa, laimėjusi kuklų atvirą projekto konkursą, pagal konkurso sąlygas įgijo teisę rengti didžiulės miesto teritorijos sklypų sutvarkymo techninius projektus ir vykdyti šių projektų įgyvendinimo priežiūrą, o tai jau šešiaženkliai skaičiai;
  kad dar kovo mėnesį, paslauga „Laisvės aikštės, Laisvės aikštės prieigų, autobusų stoties prieigų kompleksinis sutvarkymas“ konkurso įgyvendinimo paslaugų administravimas’’ nupirkta, nenustačius tiekėjams kvalifikacinių reikalavimų, nors tai vienas svarbiausių miesto projektų, apipintas daugybe interesų, ir jo įgyvendinimo priežiūra turi būti ypač kvalifikuota ir skaidri. Pupa tada laimėjo bene pirmąkart. Jei ji buvo niekam iš savivaldybės nežinoma – ne per drąsus sprendimas ?
  kad vykstančiame savivaldybės supaprastintame atvirame konkurse dėl ,,Investicijų projekto „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ parengimo paslaugos’’ pirkimo dalyvauja MB ,,Pupa- strateginė urbanistika‘‘ oficialus partneris UAB „CIVITTA“ ir tai atsitiktinumas ?
  kad ,,Pupos – strateginė urbanistika‘‘, įsteigtos 2013 m., dalyvavimo konkursuose sėkmės procentas yra 52 proc., gi 2017 m. ji yra laimėjusi 4 viešuosius pirkimus, sėkmės procentas 100 proc., iš jų – 3 viešieji pirkimai (konkursai ) – Panevėžio miesto savivaldybės administracijos skelbti, vienas – tikėtina Panevėžio rajono savivaldybės. Panevėžio miesto savivaldybės administracija yra didžiausias pirkėjas. MB dirba su 5 Panevėžio miesto savivaldybės projektais.
  CITUOJU : „Labai keistai atrodo, kai viena įmonė laimi tokius konkursus ir jinai tampa vienintele nepakartojama,… Jeigu kalbame apie tai, kad …. yra kažkokie vieninteliai ir nepakartojami konkursų laimėtojai, tai visų pirma turėtų būti nustatyta, kas stovi už tų įmonių pavadinimų. Ir tada gali paaiškėti, kad atsiranda sąsajos arba su tų įmonių būtent vadovais, o gal ir atsiranda ryšiai ir su politikais“.
  Kaip pirštu į dangų, todėl reikalaujame mero visas šias aplinkybes atvirai paaiškinti, o judėjimo KARTU vadovo – įvertinti šią situaciją, remiantis savo citatomis, kurias pateikėme.
  Ir tik nebesakykite, kad konkursus organizuoja administracija, nes jos vadovus meras rinkosi pats, siūlė jiems didžiulius atlyginimų priedus ir už jų veiklą atsako. CITUOJU : ,,Neteisinga kalbėti, kad caras geras, o pavaldiniai blogi’’.
  Primename – CITUOJU : ,,politikas neišvengiamai ir sąmoningai atsiveria nuodugniai kiekvieno savo žodžio ir darbo kontrolei‘‘. Tą kontrolę vykdo bendruomenė ir opozicija, todėl teismai bus vėliau, abejonės Jūsų, mere, reputacija – yra dabar. Kaip ir abejonės KARTU lyderio P.Urbšio žodžių bei judėjimo KARTU programos tikrumu. O ką pakeis teismas ? Pačiu geriausiu merui atveju, kas abejotina – nieko, nes CITUOJU : ,,teisėta nereiškia teisinga. …. Reputacija neturi kelti jokių abejonių. … Mes matome, kad reputacija kelia abejonių visuomenei. ‘’
  ,,Mes negalime susitapatinti su tokiu asmeniu, nors kad ir teisiškai viskas gali atrodyti pagal įstatymo raidę. Kalbame apie vertybes, kurios yra aukščiau …. atsakomybės. Žmogus yra toks klystantis – mes darome klaidų. Bet jei tu slepi, reiškia nori klaidinti rinkėjus…’’ – neperseniausiai sakė judėjimo KARTU vadovas P.Urbšys. Laukiame tų žodžių pritaikymo Panevėžyje, tik šįkart saviems.

  • Kai nėra ką pasakyti, tai ir slepiatės po ilgu ilgiausiu suktu tekstu.

  • Kas čia per š… surašytas? 4metis vaikas rašė? Kai patys nieko nedirbat, o tik rėkiat, tai tik tokius š…draščius ir mokat rašyt.

   • Tik nevarot ant Urbšio. Visos citatos jo. Užsimiršot kas generolas ?

    • Atsakyti
 • Meras akivaizdziai meluoja ir pradeda ylos lysti. Nu nebuvo taip kaip sako.

  • Tikrai idomu – o kaip buvo ?

   • Atsakyti
  • Buvai, žvakę laikei, kad geriau žinai?
   Meras pasakė aiškiai, tiksliai, teisngai ir išsamiai.
   Liaukitės priekabių ieškoti.

   • Atsakyti
 • geriausia ginyba puolimas. Bet neįtikino meras. trys ar keturi projektai sūnaus bendramksliui. Lyg daugiau projektuojančių nebūtų.
  Prie konservatorių arena, mokslo technologijų parkas, mechatronikos labaratorija buvo pastatyta.
  Norvegų investicijos.Žmonės, prieš rašydami , pasidomėkit, o ne rėkit kaip turguj: Landsbergis sugriovė kolchozus…

  • O mane net labai įtikino vyriški mero žodžiai. Ir solidu, ir rimta.
   Opozicija parodė savo tikrą veidą. Graudu.

  • Arena iki šiol buvo tuščia ir nuostolinga. Mechatronikos centras – patalpų nuoma. Ir tai viskas per beveik 20 metų? Atsiprašau.

  • Kokios investicijos prie konservatorių? Ką jūs čia pezat? Investuotojai eina ten, kur yra naudinga, o ne dėl to, kad konservai ar komunistai valdžioj. Ir norvegų investicijos nieko bendro su kriminaliniais konservų merais neturi.

 • Rimtai jau bloga nuo konservatorių. Vieno dar nespėjom užmiršt, kita pradeda iš vaizdo neišlyst

 • Vienas uzduoda durnus klausimus, o kitas dar durnesniuis atsakymus.

  • Atsakyti
  • Man atrodo, kad mero atsakymai protingi. Dėkui jums mere už paaiškinimą. be jokio reikalo prie jūsų vis kabinėjasi. Laikykitės.

 • O RAJONE YRA OPOSICYJA ?

  • Taigi miesto opozicijos branduolys gyvena rajone.

 • Palaikau merą, opozicijos demaršą vertinu negatyviai. Vien jų ratas ko vertas, parodo labai žemą lygį. Daug žodžių, bet maža minčių, iš tuščio į kiaurą, viena pagieža.
  Na, prakišote rinkimus, tai priimkite garbingai, o ne trečius metus spjaudykitės. Klausiau šiandien tarybos transliacijos ir matau, kad jokio etiketo nėra pas tuos amžinai rėkiančius, kalbančius opozicijos karštuolius.

 • Komentarų skiltis nėra skirta straipsniams. Čia žmonių nuomonėms vieta. Išsipirkite laikarštyje vietos straipsniui, o ne į komentarus kilometrinius raštus dėkite. Piaras už dyką, a ne?

 • Silpnai. Tokiam mylimam tauriam ir auksto lygio merui tik keli sulinde i viena vieta komentarai pagal ta pacia komanda ? Turetu buti bent 600. Dirbkite kartu. O tai visokios mintys galvon lenda.

  • Čia Klounas, tai koks nors Leliuks, ane? :)))))

 • Kitus iskart ant ešafoto… o pats neprisiima atsakomybes, juk nustate VEK. Vadinas kazkas buvo….
  Visų pirstai i save lenkti….
  Taikykit įstatymus vienodus visiems. Pavargom nuo dvigubų standartų, ir valstybeje ir čia….

  • Atsakyti
  • Pavargau nuo iabejotojų. a
   Abejoja, galimai, numatomai, kas galėtų paneigti ir t.t. Už to dažniausiai slepiasi tik kabinėjimasis be jokių faktų

  • Kas tas VTEK, ar zinai? Durniu gauja, dykaduoniai, kurie neturi ka veikt. Paziuresiu kaip kalbesi, kai teismas atmes sita VTEK nesamone. Galesi viesai atsiprasyt.

 • Opoziciją šiuo atveju būtų galima gerbti, jei tiesiog būtų tik atkreipusi kitų dėmesį į painiavą mero ir su jo sūnum siejamos pupos saitus. Bet dabar patys konservatoriai, cituodami judėjimą Kartu, aiškiai parodo, kad juos ne noras padėti pačiam merui susigaudyti situacijoj, ne noras siekti skaidrumo, o tik kerštas verčia baksnoti ir baksnoti į tai, kas išties tėra smulkmena lyginant su tuo, dėl ko jų pačių atstovai yra teisiami. Kas ne kas, bet krikščionys demokratai geriau už visus žino Kristaus žodžius- meskit į mane akmenį, kas be nuodėmės. Neišgirdot Kristaus ar kaip?

 • Faktas, kad ką pasakė meras neatitinka tikrovės faktų.. Apsimelavo ir administracijos dirėktorius. O jis buvo tos komisijos pirmininku. Ateis tiesa ir visiems bus gėda. Ir pradėsit opoziciją gerbt!

 • Vsio zakono, suprantu kad geriausia gynyba puolimas, bet reikia moketi ne tik pulti bet ir klaidas pripazinti.

 • ką rasa sumastys tai kaip liaudis sakonei į tvorą nei į mietą, geriau patylėtum, nes jūs su savo tata ir kvailais sprendimais tiek nugyvenot lietuvą,kad jei ateina dirbti protingenį zmonės, tai bet kokiu būdu stengiate apjuodint,o didesnių melagių ir tautos niekintojų kaip jūsų partija tikrai nėra, geriau sąziningi pasakyk apie matuzo kaip partijos izdini nko darbą, o nepergyvenk dėl račkauskų šeimos, rūpinkis savo šeimos nariu verslu, nes buvo rašyta apie brolio verslą

Rodyti visus komentarus (30)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų