Nors pandeminiais metais laukiami nebe Kalėdų Seneliai, o tik jų dovanos, visgi ši pasakiška paslauga nėra išnykusi ir už tokio svečio viešnagę Panevėžyje tektų pakloti nuo 80 iki 200 eurų. E. ADOMAVIČIAUS nuotr.

Kalėdų Seneliams – pandemijos užtrenktos durys

Kalėdų Seneliams – pandemijos užtrenktos durys

Galybę pokyčių atnešęs, daugybės gyvenimus sujaukęs koronavirusas koreguoja ir Kalėdų Senelio darbą.

Darželinukai svečiui iš Laplandijos pamojuoja tik per langą, mokyklose jam lankytis taip pat uždrausta. Visgi neįsivaizduojantiems Kalėdų be jų raudonskvernio personažo teks gana plačiai atverti piniginę – kad įvyktų jo viešnagė į namus, reiks bent šimtinės.

Lankytis uždrausta

„Rengti ar ne kalėdinę šventę, mūsų lopšelyje-darželyje sprendė kiekvienos grupės tėvai, – pasakoja Dembavos lopšelio-darželio direktorė Daina Murauskienė. – Vieni nutarė vaikams pirkti bilietus į teatrą, kiti panoro šventės pačioje įstaigoje. Pas vaikus, kurie švęs darželyje, ateis Kalėdų Seneliu persirengusi pedagogė, pabendraus su jais, išdalins tėvelių parūpintas dovanėles.“

Dėl pandemijos tokiame vaikų susitikime su Kalėdų Seneliu nebus galima dalyvauti tėvams. Jiems teks tenkintis šventės vaizdo įrašu.

Panevėžio pradinės mokyklos direktorė Kristina Žaltauskienė teigia, jog šiemet Kalėdų Seneliui lankytis šioje mokykloje uždrausta.

„Jau antri metai Kalėdų Senelis nelanko mokyklos. Pernai net eglės mokykloje nespėjome papuošti.“

K. Žaltauskienė

„Labai saugome vaikus ir vengiame susibūrimų. Kad būtų mažiau kontaktų, net tą pačią mokyklos Kalėdų eglę kiekviena klasė puošė skirtingu laiku“, – pasakojo direktorė.

Ji teigė, jog taip pat pasitarus su tėvais, kai kurių klasių vaikai eis į teatrą ir ten susitiks su Kalėdų Seneliu.

„Jau antri metai, kai Kalėdų Senelis nelanko mokyklos. Pernai net Kalėdų eglės mokykloje nespėjome papuošti, teko karantinuotis. Šiemet eglutės papuoštos kiekvienoje klasėje, taigi, kalėdine dvasia gyvenama“, – patikino K. Žaltauskienė.

Paguoda – pasimatymas lauke

Parko gatvėje veikiančio „Riešutėlio“ lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja Janina Petrulienė teigia, jog Kalėdų Senelis šios įstaigos mažylius aplankys. Tačiau jam nebus atidarytos durys ateiti pas vaikus.

„Situacija tokia, kad visų vaikų laukiamo svečio negalėsime pasikviesti į vidų. Senelis viešės kieme. Jei jam atvykstant oras bus palankus, išeisime ir mes pas Kalėdų Senelį į kiemą, jei bus labai šalta ar lis, bendrausime pro langus. Toks jau tas pandeminis laikas, kai nebegali priimt net ypatingų svečių“, – apgailestavo J. Petrulienė.

Kadangi virusas gali prikibti ir prie paties Kalėdų Senelio, o tai sukliudytų jam aplankyti „Riešutėlio“ mažuosius, lopšelis-darželis dėl vizito yra susitaręs su trimis potencialiais Seneliais. Tokios atsargos reikia, jei kartais vienas ar net du Seneliai susirgtų. Kadangi visi trys Seneliai – savi, su lopšelio-darželio darbuotojais susiję giminystės ar šeimos ryšiais, ateiti į įstaigos kiemą ir pažaisti su vaikais kiekvienas jų pasižadėjo labdaringai.

Pandemija pakoregavo ilgaamžes tradicijas – vaikai Kalėdų Seneliui nebedeklamuoja eilėraščių, o ir patį svečią iš Laplandijos pamato tik pro darželio langus. A. REPŠIO nuotr.

Pandemija pakoregavo ilgaamžes tradicijas – vaikai Kalėdų Seneliui nebedeklamuoja eilėraščių, o ir patį svečią iš Laplandijos pamato tik pro darželio langus. A. REPŠIO nuotr.

„Šiemet bent planuojame išleisti vaikus į kiemą pabendrauti su Kalėdų Seneliu. Pernai Senelis tik perėjo per lopšelio-darželio kiemą, pro langą jį stebėjusiems vaikams pamojavo ranka, prie durų paliko dovanėles“, – mena J. Petrulienė.

Į darželius jau antrus metus neįleidžiamas Kalėdų Senelis užsuks į Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklą. Jos direktorės Danutės Kriščiūnienės teigimu, Kalėdų Senelis, kuris dargi moka ir gestų kalbą, atsives taip pat gestų kalba kalbančią Snieguolę. Už apsilankymą šie laukiami svečiai pinigų neima.

„Kiek gyvuoja mūsų mokykla, Kalėdų Senelių dar nėsyk nesame samdę“, – patikino D. Kriščiūnienė.

Nepigi pasaka

Susidomėję, kiek kainuoja Kalėdų Senelio vizitas, atsivertėme internetą. Valandą trunkanti Senelio viešnagė Vilniuje įvertinta 70–120 eurų, Kaune – 100 eurų, tiek pat ir Klaipėdoje. Marijampolėje Kalėdų Senelio apsilankymas atsieina 50 eurų, Šiauliuose – 40.

Panašu, kad pandemija praretino ir Kalėdų Senelių gretas. Internete pavyko aptikti tik vieną savo paslaugas Panevėžyje siūlantį Senelį. Juo įsikūnijantis Darius Liutkevičius kainos viešai nenurodo, bet paklaustas paaiškino, kad vaikų darželio grupę lankytų už 80 eurų, į namus, kur paprastai kviečiamas susibūrusių šeimos narių, atvyktų už 150–200 eurų.

D. Liutkevičius teigė sulaukiantis kvietimų ne tik Panevėžio mieste ir rajone. Važiuojant toliau, kaina irgi atitinkamai kyla. Nepaisant pandemijos, panevėžietis teigė kvietimų padirbėti Kalėdų Seneliu turintis užtektinai.

Dirbti Kalėdų Seneliu imasi ir „Meno“ teatro aktorius Ovidijus Kazarinas. Jis neslėpė, jog pernykštis itin griežtas karantinas gerokai praretino jo klientūrą, daug iškvietimų ir šįmet neturintis. Aktorius teigė, jog „seneliauti“ imasi už simbolinę kainą, bet jos nepanoro įvardyti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų