Kalėdų Senelių irgi laukia sunkmetis – įprastai nuo gruodžio vidurio jiems prasidėdavo tikras darbymetis, tačiau šiemet masiškai atšaukiami susitikimai darželiuose, mokyklose ar įmonėse.

Kalėdų Seneliai mokosi būti išmanūs

Kalėdų Seneliai mokosi būti išmanūs

Kompiuterinio raštingumo kursai dabar kaip niekad praverstų ir Kalėdų Seneliui. Jau nuo gruodžio vidurio baltabarzdžiai keliaudavo po mokyklas, darželius, įstaigas, tačiau šiemet durys pas vaikus jiems užvertos. Be darbo likę Kalėdų Seneliai jaukinasi technologijas, kad su vaikais susitiktų nuotoliniu būdu.

Ugdymo įstaigos ar darbo kolektyvai Kalėdų Senelio pradėdavo ieškoti vos pasibaigus vasarai, mat geriausieji kartais užsakomi ir prieš pusmetį.

Šįmet karantinas suvaržė ir Kalėdų dvasią. Kaip teigė Panevėžio savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba, nors iki žiemos švenčių dar mėnuo ir gali daug kas pasikeisti, tačiau pagal dabartinius reikalavimus į ugdymo įstaigas pašaliniai asmenys nėra įleidžiami. Kalėdų Seneliui jokios išimtys nėra taikomos, kad ir kaip to norėtų mažieji.

„Šiandieninėje situacijoje Kalėdų Senelis patekti į ugdymo įstaigą negali, nebent juo taptų auklėtojas ar mokytojas, kuris įprastai kontaktuoja su grupe“, – aiškino M. Burba.

Išimčių nedarys

Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ direktorė Berutė Laureckienė teigė, kad teko koreguoti kalėdinių švenčių scenarijų. Žiburėlius su Seneliu ir jo padėjėjais dabar keičia šventiniai rytmečiai kiekvienai grupei atskirai.

„Vis dar sprendžiame, ar Kalėdų Seneliu pabus su vaikais kontaktuojanti vaduojanti auklėtoja, ar vaikai su juo galės pabendrauti virtualiai, nes visose grupėse yra kompiuteris ir multimedija. Vaikai tikrai turės šventę, sulauks dovanų, bet Kalėdų Senelio negalime įsileisti“, – pasakojo B. Laureckienė.

Pasak direktorės, padaryti išimtį Kalėdų seneliui yra per daug rizikinga, mat jis bendrauja su daug vaikų, tad gali atnešti ne tik dovanų, bet ir virusą. Į darželius neįleidžiami net tėvai – savo atžalas auklėtojoms perduoda prie durų. Net pačių mažiausiųjų adaptaciniu periodu tėvai negalėjo jų palydėti į grupę – auklėtojos juos pasitikdavo lauke.

„Kol kas puikiai sekasi tvarkytis. Kad tik būtų kuo mažiau galimų kontaktų, mes net vaikų neleidžiame į salę – pats meninio ugdymo mokytojas pas juos ateina. Tik jeigu jau neišvengiama, pavyzdžiui, prireikia meistrų šilumos punktui, juos įsileidžiame, bet ne daugiau nei penkiolikai minučių ir su visomis apsaugos priemonėmis“, – pasakojo B. Laureckienė.

Priversti tapti išmanūs

Panevėžietis aktorius, daugiau kaip du dešimtmečius per žiemos šventes tampantis Kalėdų Seneliu Andrius Povilauskas patvirtino, kad šie metai Kalėdų Seneliams bus kitokie. Visi užsakymai atšaukiami, todėl raudonas Senelio kostiumas lieka ant pakabo.

„Kaip tik praėjusią savaitę vienas darželis paskambino ir atsiprašė, kad negalės priimti, nors buvome susitarę jau nuo praėjusių metų. Su auklėtojomis deriname, kad jeigu vaikai labai norės pabendrauti su Seneliu, galbūt suorganizuosime virtualų susitikimą, kaip dabar madinga“, – pasakoja aktorius.

Vaikai su tėveliais tikriausiai negalės užsukti ir į Panevėžio teatrą „Menas“, kur įprastai kalėdiniu laikotarpiu vykdavo šventiniai spektakliai, o po jų ir susitikimas su Kalėdų Seneliu.

„Gal aktoriai įsirengs kampelį, iš kurio bus galima transliuoti virtualius susitikimus su Kalėdų Seneliu. Laikai keičiasi, Kalėdų Seneliai irgi turi mokytis naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Teatre „Menas“ jau nemažai aktorių persirgo šiuo virusu, todėl mes labai atsakingai į tai žiūrime“, – sakė A. Povilauskas.

Anot jo, šie metai nebus liūdnesni, tiesiog jie bus kitokie. Galbūt tai puiki proga prisiminti senus laikus, kai Kalėdų Seneliais tapdavo kas nors iš artimųjų ar šeimos narių – tėveliai, seneliai ar kaimynai.

Sunkmetis ir Seneliams

Renginių vaikams organizavimu užsiimančios įmonės „Mažieji princai“ Kalėdų Senelis Petras, kaip pats prisistatė, atviravo, kad jie net nebando organizuoti virtualių susitikimų su Kalėdų Seneliu ir jo palyda. Anot jo, joks virtualus Kalėdų Senelis negalės atstoti gyvo bendravimo.

„Virtualių susitikimų su Kalėdų Seneliu net nebandome siūlyti, nes čia tas pats, kas per stiklą laižyti saldainius. Vaikams reikia gyvo bendravimo, tikrumo“, – pabrėžia Petras.

Jam nesuprantama, kodėl vaikai eina į mokyklas ir darželius, bet susitikti su Kalėdų Seneliu negali. Jo nuomone, švenčių scenarijų galima sudėlioti kūrybiškai ir saugiai.

„Kalėdų Senelis gali susitikti tik su viena grupe ar klase, kur vaikai bendrauja kasdien. Be to, juk šventė nebūtinai turi vykti viduje, ji gali būti suorganizuota lauke. Gal šį kartą Kalėdų Senelis jau vaikų nesodins ant kelių ir neglostys galvyčių, bet susitikimas, pokalbis vaikams labai svarbus. Labai džiaugiuosi, kad atsiranda darželių, kurie kūrybiškai sprendžia tokias situacijas“, – pasakojo Kalėdų Seneliu dirbantis Petras.

Jis teigia net ir šiuo karantino laikotarpiu sulaukiantis užklausų dėl Kalėdų Senelio atvykimo į namus – susitikimo prie namų lauke.

Visgi, anot Petro, šie metai Kalėdų Seneliams bus nelabai sotūs.

„Daugelis dabar susiduria su dilema, kaip išgyventi ir neprarasti darbo. Todėl ir Kalėdų Senelis nebegali gyventi komforto zonoje ir įsivaizduoti, koks jis laukiamas. Dabar tenka pačiam įtikinėti tėvus ir darželių bendruomenes, kad net ir karantino sąlygomis susitikimas su Kalėdų Seneliu vaikams yra svarbus“, – sako Petras.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų