Gyčio CIMERMONO (Akis debesyse) nuotrauka

Kalėdinė intriga: kaip puošis Panevėžys?

Kalėdinė intriga: kaip puošis Panevėžys?

Šalies didmiesčiai vienas po kito pradeda pasiruošimą Kalėdoms. Kaip šiemet atrodys šventinis miestas, turėtų paaiškėti jau rytoj.

Panevėžio savivaldybė planuoja ketvirtadienį pasirašyti sutartį su konkurso papuošti miesto centrinę dalį nugalėtoju.

Viešųjų pirkimų konkursą kalėdinio miesto dekoratoriams Savivaldybė paskelbė dar vasaros viduryje. „Sekundės“ žiniomis, jam pasiūlymus, kaip galėtų atrodytų kalėdinis Panevėžys, pateikė šeši dalyviai. Tai yra dvigubai daugiau, nei buvo pernai norinčiųjų puošti Aukštaitijos sostinę.

Kol sutartis su nugalėtoju nėra pasirašyta, Savivaldybė neviešina nei potencialaus laimėtojo, nei sumos, šįmet numatytos kalėdinei nuotaikai sukurti.

Šįmet Aukštaitijos sostinėje numatyta papuošti tik dalį Laisvės aikštės. Su ją rekonstruojančia įmone Panevėžio statybos trestu sutarta, kad statybininkai nekels kojos į šiaurinę aikštės dalį, kol bus nupuošta kalėdinė eglė. Tą padaryti numatyta vasario 2-ąją.

Tvarkomos aikštės dalies dekoracijų sąskaita žadama daugiau dėmesio skirti jos prieigoms.

Pretendavusieji puošti Panevėžį Kalėdoms konkursui turėjo pateikti Vilniaus gatvės atkarpos nuo J. Basanavičiaus iki Klaipėdos gatvės koncepciją, Respublikos g. atkarpos tarp Vasario 16-osios g. iki P. Puzino g., taip pat Elektros g., Vasario 16-osios, Savanorių a. dalies, esančios tarp Laisvės a. ir J. Basanavičiaus g., Ukmergės gatvės dalies nuo Laisvės a. iki J. Basanavičiaus g., J. Basanavičiaus g. nuo Vilniaus g. iki A. Jakšto g. Savivaldybė akcentavo šįmet skirsianti daugiau dėmesio Smėlynės gatvės tilto ir, žinoma, svarbiausio šventinio miesto akcento – eglės dekoravimo idėjoms.

Nors dar tik įpusėjęs ruduo, miestuose jau imama ruoštis Kalėdoms. Kauno eglės ir viso kalėdinio miestelio Kaune puošyba šįmet vėl rūpinsis garsi to miesto menininkė Jolanda Šmidtienė. Šių metų Kalėdas Kaune lydės ryškiaspalviai kosminiai kūnai ir ypatinga tema – „Paslaptinga planeta“.

Pernai laikinosios sostinės kalėdinės eglės dekoracijos buvo pagamintos iš permatomų plastikinių šiaudelių. Visi šiaudeliai, kurių buvo sunaudota beveik 3 milijonai, bus išvalyti ir perdirbti. Iš jų išgauta masė virs šiųmetinių Kalėdų papuošimais.

Komentarai

  • Pirmiausia susitvakykit ir baikit pradėtus darbus ir projektus, tada jau galite puoštis.Siulau šiuos ir ateinančius du metus buti šiek tiek kuklesniais, per daug neišlaidauti ir nesilygiuoti į sostinę. Vistiek neaplenksit jūs sostinės niekada nors ir milijoną išleistumėte. Sostinė ir liks sostinė, ten daugiau žmonių gyvena, be to kiekvienas balsuos už savo miesto eglę, kad ir kokia ji bebutų. Nereikia čia mums jokių varžybų, tiesiog pataupykim ir kas tikrai reikia susitvarkykim, nes aplinkui didelis dar bardakas. Pastatai centre baisūs laukia atnaujinimo.

  • Anekdotas: „Su ją rekonstruojančia įmone Panevėžio statybos trestu sutarta, kad statybininkai nekels kojos į šiaurinę aikštės dalį, kol bus nupuošta kalėdinė eglė. Tą padaryti numatyta vasario 2-ąją.“ – Užteks darbų imitavimo pietinėje dalyje 🙂

  • Pietinės pusės išraustose duobėse būtų gerai čiuožyklas įrengti 🙂

  • Tokį apknistą miestą būtų gėda dar ir puošti, puota maro metu…tegul be varžybų…. bet skoningai papuošta miesto eglė….apkasų ir smėlio kalnų fone

    • Atsakyti
  • darbai Laisves a. visai nejuda o tai kelia daug klaustuku

  • Pastatykit kokias penkias mieste egles.Pav. prie Cido arenos, prie MAXXIMŲ,prie Bendr. rūmų ,mokyklų.Kokia graži užaugusi eglė prie 7 vid. pasipuoškit , tegul šoka, džiaugiasi moksleiviai savo egle.Bus ir mieste šviesiau ir mažiau girtavimo.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų