Kaip žinoti kad atėjo laikas pakeisti stabdžių diską?

Kaip žinoti kad atėjo laikas pakeisti stabdžių diską?

Stabdžių diskai yra svarbi automobilio sudedamoji dalis – sukurti taip, kad padėtų jums prireikus sulėtinti greitį – nuo ​​staigių sustojimų iki švelnaus lėtėjimo. Jie yra gyvybiškai svarbi saugos priemonė, todėl labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti ir prireikus pakeisti. Norint suprasti, kodėl reikia pakeisti stabdžių diskus ir kaip žinoti, kada juos reikia pakeisti, naudinga žinoti, kaip jie veikia.

Kaip jie veikia?

Kai nuspaudžiate stabdžių pedalą, jis įjungia stabdžių stiprintuvą ir komponentą, vadinamą pagrindiniu cilindru, kuriame yra stabdžių skysčio. Stabdžių skystis spaudžiamas žemyn per jūsų automobilio stabdžių linijas, todėl dalis, vadinama stabdžių apkaba, prispaudžia jūsų stabdžių trinkeles prie stabdžių disko – būtent tai jus sulėtina. Stabdymo proceso metu susidaranti trintis ir energija sukuria daug šilumos, kurią reikia greitai išsklaidyti. Stabdžių diskai gana greitai išsklaido šilumą – daug greičiau nei būgniniai stabdžiai. Jei pagalvotumėte apie tai, kaip dažnai stabdote keliaudami automobiliu, nesunku įsivaizduoti, kodėl jūsų stabdžių diskus ir trinkeles gali reikėti pakeisti arba „apdirbti“!

Kodėl reikia pakeisti stabdžių diskus?

Pagrindinė priežastis, kodėl stabdžių diskus reikia periodiškai prižiūrėti ir keisti, yra ta, kad laikui bėgant jie gali susidėvėti ir tapti rimtu pavojumi saugai. Kasdienis naudojimas reiškia, kad dėl dulkių, nešvarumų ar kietos trinkelės medžiagos gali atsirasti griovelių arba netolygiai nusidėvėti. Paprastai patartina pakeisti stabdžių trinkeles, kol jos visiškai nesuveikė. Stabdžių diskų rotorius taip pat reikės pakeisti arba apdirbti, jei stabdant jie blyksteli arba pulsuoja. Taip pat verta paminėti, kad visi automobilių gamintojai nustato minimalų stabdžių diskų storį, o automobilių savininkai privalo keisti stabdžių diskus, kai viršijamas minimalus storis.

Kaip sužinoti, ar reikia pakeisti stabdžių diską?

Yra keletas bendrų ženklų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kurie gali parodyti, kai stabdžių diskai susidėvėjo arba buvo pažeisti. Jei pastebėsite bet kurį iš šių dalykų, gali reikėti pakeisti stabdžius: Girgždantys ar braukantys garsai. Įprastomis aplinkybėmis galima tikėtis tam tikro girgždėjimo iš automobilio stabdžių, o tokie veiksniai kaip oras ir stabdžių trinkelių medžiaga gali sukelti nedidelį triukšmą.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų