Kaip greitai atsikratyti mėlynės

Kaip greitai atsikratyti mėlynės

Netyčia įspyrėte į lovos koją, atsitrenkėte į stalo kampą, šleptelėjote ant grindų užkliuvę už slenksčio, ir štai jau jūsų odą puošia grėsmingai atrodanti violetinė mėlynė. Gerai, jeigu ją galima pridengti drabužiais, o jeigu ne?

Kad netrikdytumėte pažįstamų ir kolegų savo išvaizda, būtina kuo skubiau imtis prevencinių priemonių: spėjus laiku, kraujosruva gali visai neišryškėti.

Kaip išvis atsiranda mėlynės? Nuo smūgio sutrūkinėja poodinės kraujagyslės ir į aplinkinius audinius išsilieja kraujas. Persišviečiantis per epidermį jis iš pradžių atrodo kaip tamsi dėmė. Paskui sumušimo vieta dėl deguonies stygiaus įgauna melsvai violetinį atspalvį. O kai kraujosruva pradeda skirstytis, mėlynė pagelsta, pažaliuoja, kol galiausiai tampa rusva.

Mėlynė ant veido paprastai išnyksta per savaitę, ant kūno – po dviejų, o štai ant kojos gali puikuotis visą mėnesį. Be to, moters kūnui kraujosruvos pridaro daugiau žalos nei vyrų. Tam yra kelios priežastys: moterų oda plonesnė, dėl moteriškų hormonų estrogenų kraujosruvos greičiau atsiranda, nes moterų plonesnės kraujagyslių sienelės.

Ką daryti, kad išvengti mėlynės? Geriausias būdas – kuo skubiau prie sumuštos vietos pridėti ledo (kelis kartus). Šaltis priverčia kraujagysles susitraukti, taigi kraujo po oda išsilieja mažiau.

Jeigu ledo po ranka nėra, galima sutvarstyti traumuotą vietą elastiniu tvarsčiu: jis suspaus trūkusius kapiliarus ir gerokai sumažins mėlynės dydį.

Jeigu susižalojote gamtoje, prie galimos mėlynės vietos pridėkite trintų medetkos žiedų arba šaltą kompresą iš koncentruoto jų nuoviro. Padės ir kopūstlapis, tik jį reikės truputį pagniaužyti, kad imtų sunktis sultys.

Gijimo procesą galima paskatinti ir kitu būdu: triskart per dieną po 20 minučių palaikant prie sumuštos vietos šiltą pūslę arba šiltame vandenyje sumirkytą rankšluostį. Mėlynė turėtų išnykti per dvi tris dienas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų