Tulpių gatvės 8-ojo namo gyventojai jau dvi dienas priversti kęsti šaltį nešildomuose butuose. M. Garucko nuotr.

Kaimynus paliko be šilumos

Kaimynus paliko be šilumos

 

Panevėžio Tulpių gatvės 8-ojo namo gyventojai jau dvi dienos priversti mūvėti vilnones kojines ir gaubtis šiltais pledais, mat butą remontuojantys kaimynai paliko juos be šildymo. Baiminamasi, kad paspaudus didesniems šalčiams, nebegelbės net elektriniai šildytuvai. Didžiausia bėda, jog net avarinė tarnyba negali patekti į remontuojamą butą, mat jo savininkai išvykę į Vokietiją, o namus tvarkantys statybininkai – nepasiekiami.

Kaip pasakojo Tulpių g. 8-ojo namo gyventoja Eugenija Šniutienė, pirmadienio popietę viena kaimynė pajuto, kad namuose pasidarė itin vėsu. Netrukus paaiškėjo, kad radiatoriai nešyla visoje laiptinėje – nuo pirmo iki penkto aukšto. Pati E. Šniutienė gyvena dviejų kambarių bute: vienoje patalpoje radiatoriai dar šyla, o kitose – kaip ledas. Tačiau vieno kambario butuose – tikra žiema.

„Antradienio rytą mano bute dar buvo 15 laipsnių šilumos. Naktį miegojau po penkiomis antklodėmis, tačiau kai radiatoriai lediniai, niekas negelbėja“, – pasakojo panevėžietė.

Dingus šildymui beveik visuose butuose, įtarimas krito ant pirmo aukšto kaimynų, prieš gerą savaitę pradėjusių remontą. E. Šniutienė puolė skambinti nurodytu savininkų telefonu, tačiau jau dvi dienos, kaip su jais susisiekti nepavyksta – kiek beskambintų, išgirsta, kad nėra galimybės susisiekti. Pirmadienio vakarą iškviesta ir avarinė tarnyba, tačiau ir šioji gyventojams nieko nepadėjo, nes negali įeiti į butą.

„Namo pirmininkas tik paaiškino, kad buto savininkai Vokietijoje. Mums visai nesvarbu, jie gali būti kad ir Amerikoje, bet kažkas jų bute remontą juk daro. Šioje situacijoje stebina žmonių neatsakingumas – bent jau būtų palikę kažkokį veikiantį telefono numerį. Dabar net avarinė tarnyba nieko padaryti negali, į butą gi nesilauš“, – piktinosi E. Šniutienė.

Dėl be šildymo viduržiemį likusių butų pagalbos šauksmo sulaukęs G. Ruzgys teisinasi, jog vis dar ieškoma remontuojamo buto savininkų arba asmenų, kuriems buvo palikti raktai.
„Sekundės“ archyvo nuotr.

Laukti pavasario negali

Antradienio rytą pati E. Šniutienė ėmėsi iniciatyvos, kad butuose pagaliau pradėtų šilti radiatoriai. Skambino miesto Savivaldybei, šilumos tiekėjai „Panevėžio energijai“, taip pat Panevėžio butų ūkiui, tačiau visur atsimušė kaip į sieną. Anot gyventojos, visos įmonės kratosi atsakomybės: „Panevėžio energija“ informavo, kad jie tik rūpinasi, jog šiluma pasiektų namo įvadą, daugiabutį administruojantis Panevėžio butų ūkis teisinosi, jog meistrų niekas neįleidžia į butą, kur galimai sutrikdytas šildymas. O Savivaldybėje panevėžietei paaiškino, kad jeigu kaimynai atlieka paprastąjį remontą, jiems jokio leidimo ar projekto nereikia. Susirūpintų tik tuomet, jei paaiškėtų, jog griaunamos kapitalinės sienos.

„Mes nežinome, kas daroma kaimynų bute, bet panašu, kad ne tik paprastasis remontas. Jau nuo praėjusios savaitės triukšmo neįmanoma tverti. Mes dėl to tikrai nesipiktiname, puikiai suprantame, kad visiems reikia pasidaryti remontą. Bet tokiu atveju reikėtų po remonto sutvarkyti laiptinę – iki penkto aukšto visur dulkės, net namuose būnant jos graužia gerklę. Paprastą remontą darant tiek jų tikrai nebūtų“, – įsitikinusi E. Šniutienė.

Be šildymo likę gyventojai akylai seka orų prognozes – jeigu paspaus šalčiai, o radiatoriai nepradės šilti, bus ne pyragai. Jau dabar žmonės skundžiasi, kad nebegali kentėti – kad ir kiek prisirengtų, šaltis skverbiasi į kaulus.

„Mes priversti šalti, bet atsakingos institucijos tik stumdo viena nuo kitos ir viskas. Taip pavasario laukti irgi negalime, tuo labiau kad yra ir sergančių gyventojų“, – pagalbos šaukiasi E. Šniutienė.

Savavališki darbai

Panevėžio butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Gintaras Ruzgys „Sekundei“ patvirtino, kad Tulpių gatvės 8-ojo namo gyventojai dėl nešylančių radiatorių į avarinę tarnybą kreipėsi pirmadienio vakarą. Atvykę specialistai nustatė, kad tiek šildymo sistema, tiek bendri stovai tvarkingi. Labiausiai tikėtina, kad šilumos tiekimas buvo sutrikęs pirmo aukšto bute, kuriame atliekami remonto darbai. Bėda, kad į šį butą avarinės tarnybos darbuotojai nepateko – savininkai išvykę, o asmenų, kuriems patikėti buto raktai, nepavyko rasti.

„Vis dar ieškome savininkų ar asmenų, kuriems buvo palikti raktai. Įtariame, kad atliekant remonto darbus buvo keisti ir radiatoriai – labai dažnai, kad nereikėtų išleisti vandens iš visos šildymo sistemos, uždaromas stovas ir sudedami ventiliai, kurių neturėtų būti. Tokiu atveju šiluma nebegali kilti į viršų, todėl nešyla ir radiatoriai butuose“, – aiškino G. Ruzgys.

Deja, tokių savavališkų atvejų pasitaiko ne taip jau retai. O įrankių, kaip nubausti pažeidėjus, nėra.

„Gyventojus visuomet įspėjame, bet ne visuomet jie paiso šių pastabų. Dabar svarbiausia kuo greičiau atnaujinti šilumos tiekimą“, – žadėjo pavaduotojas.

Komentarai

 • Pasirodo yra žmonėms ir blogiau, o aš galvojau, kad tik mums blogai nuo 2018.12.31 laiptinėje neturėti šviesos! Gal geriau be šviesos, nei be šildymo…

 • tik paduoti į teismą…bet juk Lietuvoje tu eilinis žmogeliukas esi niekam neįdomus, neturi savo teisių ir pan.ant tavęs visi dėję

 • O baisiausias dalykas, kad tie žmonės mokės už šildymą, nors jo ir nebuvo, nes juk šiluma iki namo įvado atėjo!

  • Atsakyti
 • Reikia tik nenuleisti rankų ir eiti iki galo.T.y.duoti į teismą buto savininkus, kad jie sumokėtų sąskaitas už šildymą.Kai teismas priteis vienam, kitam-tretieji labiau susirūpins ir pradės jausti atsakomybę.Tas pats ir dėl tvarkos laiptinėje.Pateikti sąskaitą butui-tegul sumoka.O jūs galėsite sumokėti žmogui,kuris apsiims sutvarkyti.Tik būtina duoti į teismą.

  • Atsakyti
 • Negali rasti meistru remontuojanciu buta…. tai kas ten kelia tada triuksma? Juokinga

 • Tik vieną naktį šildymas neveikė, po to atsirado. Būna, ir meistrai suklysta. O kuo čia dėti šeimininkai, jei jų nėra? Juokinga, kai šitaip š… į batą dėl vienadienio nesusipratimo. Tik keista, kodėl niekas neprisiskambino. Mes prisiskambinom. Tuo pačiu numeriu ant laiptinės durų…

  • Nieko sau,bute pagrindine siena isgriove plius balkona sujunge ir grindyse skyle padare i rusi. Kuris is tulpiu 8 pasirase statybu leidimus sienu griovimui? Nes savininke visus leidimus turi rase

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų