Kaimo žmonės – vežėjų ir naujosios stoties karo įkaitai

Kaimo žmonės – vežėjų ir naujosios stoties karo įkaitai

Duris atvėrus naujajai Panevėžio autobusų stočiai, kaimo žmonės tapo jos valdytojų ir vežėjų savotiško karo įkaitais.

Nors stotyje iškabinti visų krypčių tvarkaraščiai, važiuojantiems į kaimus jau savaitę tenka lakstyti aplinkui ją ieškant kažin kur prieigose stabtelėjusio autobuso.

Įmonių, vežančių į kaimus, atstovai aiškina, jog tokia absurdiška situacija susidarė dėl naujojo stoties valdytojo pakelto įvažiavimo į stotį mokesčio.

Jeigu nepavyks sutarti dėl mažesnių įkainių, vežėjai sako ieškosiantys, kur kitur įlaipinti ir išlaipinti keleivius.

Panevėžio rajone gyvenanti 76-erių Angelė guodžiasi bijosianti ir į miestą važiuoti.

Praėjusią savaitę jai teko apsilankyti Panevėžio rajono poliklinikoje. Į miestą ją pavėžėjo kaimynas, o atgal, kaip įprasta, tikėjosi parvažiuoti autobusu.

Apžiūrėjusi naująją stotį, senjorė nuėjo į peroną laukti autobuso į Trakiškį.

Tačiau artėjo išvažiavimo laikas, o autobuso nesimatė. Kol galiausiai kažkas iš laukiančiųjų būrio šūktelėjo, kad autobusiukas stovi senojoje stotyje.

„Tuo metu autobuso daugiausia laukė moksleivių. Jie visu būriu pasileido skersai per peroną į senąją stotį. Mano sveikata nebeleidžia taip bėgioti. Baisiausia, kad senąją ir naująją stotį skiria didžiulis šlaitas, tokiems kaip aš neįmanoma įveikti. Laimė, nepažįstamas vyras padėjo tuo šlaitu nulipti. Kol pasiekiau autobusiuką, galvojau, širdis sustos. Bėgau vos atgaudama kvapą, bijojau, kad autobusas išvažiuos. Jei stotyje būtų kas informavęs, kad dalis autobusų vis dar išvažiuoja iš senosios, būčiau ten ir laukusi“, – guodėsi Panevėžio rajono gyventoja.

Praėjusią savaitę keleiviai, vykstantys priemiestiniais ir kai kuriais tarpmiestiniais autobusais, buvo išlaipinami ir paimami senosios stoties teritorijoje, tačiau šią savaitę jau nebegalima stabtelėti ir čia. Pirmadienį nuo pat ryto bendrovė „JK Ranga“ senosios stoties peroną užtvėrė ir pradėjo asfalto dangos ir lietaus nuotekų remonto darbus, senojo stoties perono įrenginių demontavimą.

Pirmadienį pirmoje dienos pusėje vienu metu Savanorių aikštėje, tarp tarp daugiabučio ir naujosios stoties požeminės aikštelės, sustojo net trys autobusiukai, vežantys į skirtingas Panevėžio rajono vietas.

Kadangi šioje vietoje toks skaičius autobusų netelpa, kai kurie jų keleivius įlaipino tiesiog važiuojamojoje kelio dalyje.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 15 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

 

Komentarai

  • Įdomu, ko tikėjosi miesto savivaldybė ? Vilniečiai, perlipę per galvas vietiniams nuomos konkurse, tikrai už seną kainą autobusiukų į stotį neįsileidinės. Reikėjo tarptautinį nuomos konkursą paskelbti, tai būtų kainos kaip aerouoste.
    Apgailėtina. Dabar, aišku, bilietus pabrangins ir kaimiečiai sumokės už brangią nuomą.

    • ‘atsinaujinančiam panevežiui’ pastatė visišką nesamonę ‘nestabdom’

  • Tai nepagarba žmonėms…, didelis troškimas užsidirbt kuo didesnes sumas.Girdėjau , kad už kiekvieną mikroautobusiuko užsukimą į stotį prašo trijų eurų ir plius dviejų eurų už stotelės priežiūrą. Sunku suvokt tokį godumą… Mums , keleiviams tai reikštų bilietų brangimą.Didžiulis nusivylimas naująja stotimi.

  • Labai apsileidę rajono vežėjai. Visi žino, kad į kiekvieną Lietuvoje stotį už įvažiavimą reikia mokėti, tačiau bando pasinaudoti proga ir nesudaro sutarties su naujos stoties valdytojais. O apie kokį pakeltą mokestį kalba, jei anksčiau nemokėjo, tai tas anksčiau diskriminavo kitus vežėjus , kuire mokėjo. Galutiniame rezultate nukenčia keleivis.

  • Iki 1993 m visur kaimuose buvo galimybė pasiekti mažiausius kaimelius buvo grafikas per dieną kelis kartus galėjai ir mieste renginyje apsilankyti ir namo sugrįžti savus artimus žmones aplankyti .o dabar viskas ,,sunaikinta ,, Ankstesnė valdžia rūpinosi žmonėmis ,o dabartinė tik ,,naikinti ,griauti .ir žeminti žmogų.Savo kapitalas labiausiai rūpi kuo daugiau ,,pralobti,,savo naudai jokios sąžinės doros ir atjautos seniai nebeliko.

    • Atsakyti
  • O jus pasiklausykit ponų Vilniuje, Panevėžyje kad taip gerai dar niekad negyvenom. Ar splautumėt tokiam į marmūzę.

  • Didžiulė gėda miestui susisiekimas su Šilaičių kapinėmis, kuriose ilsisi tūkstančiai miestui nusipelniusių panevėžiečių. Tie , kurie statė namus, tie, kurie mokė vaikus, kurie gýdė, dirbo įvairiausius darbus. Iki šios dienos galima pasinaudoti tik tarpmiestiniais autobusais, kurie pravažiuoja. O kur autobusai į Šilaičių kapinės. Vėl bus kaip kasmet, 5 reisai nuo 8 iki 12 val., O kaip nuvažiuoti, jeigu dirbi tuo metu.? Gaila, kad tiek daug nerūpestingumo ir nenori padėti žmonėms

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite