S. Minevičienės nuotr.

Kai sujungia meilė ir muzika

Kai sujungia meilė ir muzika

Muzikuojantis šeimos duetas Simona ir Marius Valoniai žino ir didelės meilės, ir skausmingų skyrybų skonį. Atlikėjų pora galėtų jaustis išdidūs, nes turi nemažą klausytojų būrį, tačiau kiekvieną darbo dieną jie, kaip ir visi kiti, skuba į darbus, nė iš tolo nesusijusius su muzika. O vis dėlto tai ji – Simonos ir Mariaus gyvenimo ašis.

Juos suvedė muzika ir veda iki šiol. Sutuoktiniai, scenos partneriai Simona ir Marius Valoniai, panevėžiečiams geriau pažįstami grupės „Muskato“ vardu, dar prieš susikuriant jų duetui gyveno muzika – dainuodavo patys, pritardavo kitiems vokalistams, dalyvavo ne viename populiariame televizijos muzikos projekte, buvo įvairių grupių nariai.

Jų muzikines karjeras lydėjo gastrolės su scenos grandu Kastyčiu Kerbedžiu, žinomu panevėžiečiu atlikėju, dainų autoriumi, pirmajame realybės šou Lietuvoje „Dangus“ išgarsėjusiu Virgilijumi Valuntoniu.

Tačiau iki grupės, o ir šeimos susikūrimo jiedu turėjo nueiti išties ilgą kelią.

Simona ir Marius susipažino V. Valuntonio dainavimo studijoje būdami dar visai jaunučiai.

„Juokauju, kad pažįstami esame šimtą metų. Ir aš, ir Marius dainuodavome pas Virgį. Tik Marius ėjo į vieną grupę, o aš, kadangi jaunesnė, buvau kitoje. Bet prabėgomis matėmės tikrai daugybę kartų“, – pasakoja S. Valonė.

Vėliau atėjo didžiulio populiarumo sulaukusio televizijos projekto „Chorų karai“ etapas. Kartu su Panevėžio choro generolu V. Valuntoniu dainas tame pačiame choristų būryje traukdavo ir Simona su Mariumi.

Tiesa, tuo metu apie romantiką nebuvo kada galvoti.

S. Minevičienės nuotr.

Pasidavė meilei

Pasibaigus „Chorų karams“ Simona ir Marius pradėjo dainuoti V. Valuntonio suburtoje grupėje „Vanilinis dangus“. Pasipylė koncertai, užsakymai.

Pašnekovai neslepia, kad koncertuodami su grupe akies krašteliu vis pažvelgdavo vienas į kitą.

„Nemanėme, kad mūsų santykiai pasisuks būtent taip, nes abu turėjome šeimas. Būdami sąžiningi ir sau, ir savo antrosioms pusėms, su jais išskyrėme. Neapgaudinėjome jų dešimtis metų, nemelavome, mes tiesiog pamilome vienas kitą ir tiek“, – sako S. Valonė.

Lyg žaibas trenkusi nauja meilė ir po jos sekusios skyrybos jų tuometėms antrosioms pusės buvo itin skaudžios.

O ir patiems įsimylėjėliams tą laikotarpį išgyventi nebuvo lengva.

Visgi turbūt ne veltui sakoma, jog meilė nugali viską.

Birželį Simona ir Marius švęs antrąsias vestuvių metines. Nors tiki, jog svajoti reikia tyliai, pora neslepia, jog geriausia dovana tokia proga būtų šeimą aplankę dosnūs gandrai.

Kartu Valoniai augina devynerių Andrėją.

Paklausti, kokie tėvai yra, Simona ir Marius susižvalgo.

„Geri“, – tarsteli į susitikimą juos atlydėjusi mergaitė.

Simona sako, jog išties Andrėja – tikras užkulisių vaikas. Visur ir visada kartu.

„Kai važiavome iš vaizdo klipo filmavimo, ji lyg tarp kitko pasakė: aš labai jumis didžiuojuosi. Aišku, gera girdėti. Mes irgi labai didžiuojamės, kad turime tokį vaiką, kuris tiek daug mums pagelbėja“, – žiūrėdama į dukrą švelniai šypsosi Simona.

Tiesa, S. Valonė neslepia esanti griežta ir reikli mama.

„Visko būna. Vieną minutę gali pakelti balsą, bet kitą jau eini apkabinti, nes supranti, kad be reikalo rėki“, – prisipažįsta Simona.

S. Minevičienės nuotr.

Vos nepramiegojo piršlybų

Didžiąją šeimos šventę – tuoktuves – Valoniai planavo apie metus.

Ji įvyko artimiausių žmonių apsuptyje – tų, kurie palaikė ir buvo šalia visą jų draugystės ir meilės kelią.

Svarbiausia ir gražiausia šventės dalis – jautri ceremonija, kurioje jiedu vienas kitam prisiekė amžiną meilę brangiausių žmonių akivaizdoje.

Nors vestuvių šventė buvo tobula, prakalbę apie piršlybas abu pašnekovai ima kvatoti. Sako, jog jų istorija, nors ir romantiška, bet išties juokinga.

M. Valoniui mintis apie sužadėtuves kirbėjo seniai, tereikėjo sulaukti tinkamo momento. Toks pasitaikė atostogų kelionėje į Turkiją.

„Nuskridome į Turkiją, po skrydžio buvome tikrai pavargę. Sakau, eik prigulk, o aš dar nueisiu apsižvalgyti žemyn. Nuvažiavau, nupirkau žieduką. Pasirodo, ne tas dydis. Palaukiau, kol jį pataisys, grįžtu, o niekas manęs nebeįleidžia į kambarį, nes giliai miega“, – pasakoja Marius.

Vėl nulipęs žemyn būsimas jaunikis pasiėmė kortelę, atsirakino duris, balkone su vaizdu į jūrą paruošė ypatingą piršlybų vietą.

Liko tik pažadinti būsimą žmoną.

„Jis man už rankų tempia ir kartoja: kelkis, Sima, kelkis, ateik į balkoną, noriu truputį pasišnekėti. Aš jam burbu: miego noriu, žmogau, parą laiką beveik nemiegojau. Ateinu, žiūriu, o jis sau klūpi! Sakau, greičiau mauk tą žiedą ir einam miegoti! Žmogus net nepasakė visko, ką tuo momentu norėjo pasakyti“, – juokiasi prisiminusi Simona.

S. Minevičienės nuotr.

Vietos po saule užteks

Valoniai pora ne tik gyvenime, bet ir scenoje. Jų bendras kūdikis – grupė „Muskato“ – skaičiuoja jau šeštus metus.

Nors anaiptol nėra scenos naujokai, anot M. Valonio, jų naujos grupės pradžia buvo sunki. Kad radijo stotys pradėtų transliuoti jų dainas eteryje, reikėjo užsitarnauti.

„Kol mūsų niekas nežinojo, dainuodavome ir už 50 eurų, ir visai dykai, kad tik parodytume, jog tokia grupė Panevėžyje yra. Mūsų mieste atlikėjų nėra daug, bet būti pastebėtam šiais laikais sunku“, – sako S. Valonė.

Visgi, anot Mariaus, jie dainuoja tai, kas patiems teikia džiaugsmą. Myli savo kūrybą ir tiki, jog turi savo klausytojų ratą.

„Kaip Simona sako, visiems vietos po saule užteks, darykime tai, kas mus džiugina“, – optimistiškai nusiteikęs M. Valonis.

Grupės „Muskato“ vaizdo klipo filmavimas. P. Židonio nuotr.

Vaizdo klipas Panevėžiui

Šiuo metu Simona ir Marius gyvena itin pakilia nuotaika. Mėnesio pradžioje grupės repertuarą papildė nauja daina „Mane kas girdi“, ją lydėjo ir vaizdo klipas.

Anot S. Valonės, šis įvykis yra bene didžiausias jų grupės istorijoje. Anksčiau „Muskato“ dainas taip pat papildydavo vaizdo klipai, tačiau šie, juokiasi, buvo labiau mėgėjiški.

Šį kartą viskas kitaip.

„Įrašę dainą jau žinojome, kad norime vaizdo klipo. Į pagalbą pasikvietėme panevėžiečius profesionalus – „Dublio“ komandą, Juditą ir Arvydą. Pasakėme, jog norime klipo, pasitikime jais ir žinome, kad padarys geriausiai, kaip gali“, – pasakoja M. Valonis.

Išgirdę naują dainą, jie nedvejodami sutiko, parašė scenarijų, patys ieškojo Panevėžyje vietų, kur geriausia būtų filmuoti.

Galiausiai nuspręsta, jog vaizdo įraše bus naktinis Panevėžys.

O paskui, kaip juokiasi atlikėjai, įtraukė kone visą Panevėžį – šokių studijos „Artist.è“ šokėjas, stilistę, makiažo specialistes.

Valoniai skaičiuoja, jog klipo filmavimas truko keturis intensyvius vakarus.

Jame panevėžiečiai atpažins ir savo mėgstamas miesto vietas: Aukštaitijos siaurojo geležinkelio stotį, Skaistakalnio, Kultūros ir poilsio parkus.

„Sunku visiems, kurie prisidėjo, padėkoti. Mes tai tikrai vertiname ir džiaugiamės, kad Panevėžys pagaliau turi savo vaizdo klipą“, – sako Marius.

Grupės „Muskato“ vaizdo klipo filmavimas. P. Židonio nuotr.

Ypatinga daina

Dainos „Mane kas girdi“ autorius – Mariaus ir Simonas mokytojas bei draugas V. Valuntonis. Pasak Simonos, naujajai dainai prireikė net trejų ar ketverių metų.

„Daina parašyta Mariui apie mūsų gyvenimo ir meilės istoriją. Šį kartą esame užtikrinti, kad padarėme viską, nes šiai dainai reikėjo subręsti ir ji subrendo“, – sako S. Valonė.

Simboliška, jog V. Valuntonis tapo ir savo mokinių santuokos liudininku.

Daina „Mane kas girdi, anot atlikėjų, yra apie žmogų ir jo gyvenimo kelią. Žmogų, kuriam nepritarė patys artimiausi žmonės. Tai sunkus jo gyvenimo etapas – kai labiausiai reikia artimųjų supratimo, žodžių ir palaikymo, bet jo negauna.

Daina sukurta iš gilių išgyvenimų, nuosmukių ir pakilimų. Nepaisant to, jis visada turės žmogų, kuris supras, palaikys ir bus šalia, kai jam to labiausiai reikės.

„Nesusikalbėjimas ir nesusipratimai yra pažįstami daugeliui, tad vertinkime tai, ką turime čia ir dabar. Apkabinkime, supraskime, neteiskime, mylėkime žmones tokius, kokie jie yra“, – ragina Marius.

Įkvėpimas ir skutant bulves

Anot S. Valonės, naujoji daina ir jos istorija palietė ne vieną ir net privertė nubraukti ašarą. Klausydamiesi jos, graudinasi ir patys atlikėjai, juk kūrinys – apie juos pačius.

„Mano dėdė, kuris tikrai nėra muzikos žinovas, ir niekada nėra pagyręs nei vienos mūsų dainos, sako: šita daina kažkas wow! Džiugu, kad pavyko pasiekti klausytojus. Tikiu, kad ji verta dar didesnės auditorijos“, – sako Simona.

Ar yra kūrinių, kurie dulka stalčiuje ir dar neišvydo dienos šviesos?

„Ne stalčiuje, o mano telefone, – juokiasi Simona. – Mane įkvėpimas gali pagauti tiesiog lipant laiptais ar skutant bulves virtuvėje, tad telefonas turi būti po ranka. Gal kada nors iš tų sulipdytų minčių ir išeis nauja daina.“

Pasak S. Valonės, „Muskato“ nėra grupė, kuri dainas „kepa“ kaip Užgavėnių blynus vieną po kitos. Atlikėjui dainą, jos manymu, reikia išjausti, tikėti ja, pribręsti jai, kad galiausiai ji pasiektų klausytoją.

„Tikrai esame tų dainų „prikepę“, kai mums sakydavo, jog reikia. Dabar viskas kitaip. Nenorime dainuoti dainų, kurios neturi jokios prasmės. Jos turi užkabinti širdį. Aišku, gali dainuoti apie batus, apie orą ar lūpdažį, bet ar to reikia?“, – retoriškai klausia atlikėja.

Grupės „Muskato“ vaizdo klipo filmavimas. P. Židonio nuotr.

Degtukas ir geruolis

Valonių gyvenime persipynę ir asmeniniai, ir profesiniai santykiai. Simona juokiasi, jog ne visada pavyksta juos atskirti, tačiau abu stengiasi barnių ir nesutarimų į sceną nesinešti.

„Jeigu susipykstame, o reikia eiti į sceną, būna tikrai sunku. Bet mūsų darbas dainuoti žmonėms, juos linksminti. Jiems nerūpi, ar kas nors mirė, ar serga, ar susipykai su vyru. Eini, dirbi, šypsaisi, dainuoji. Aišku, ir žiūri į tą vyrą scenoje kiek piktai, bet niekas to nepastebi“, – nusijuokia S. Valonė.

Anot Mariaus, su Simona jiedu ne tik vyras ir žmona – jie ir geriausi draugai.

„Ji mano gyvenimo ramstis, visada pamato, jei man kas nors negerai, daug kalbamės, diskutuojame. O scenoje, kaip ir gyvenime, visko būna. Gaunu ir piktesnių replikų ir patarimų, bet ji tai daro, nes iš muzikos ir gyvenimo nori maksimumo“, – žmonai atlaidus M. Valonis.

Simona juokiasi tiek šeimoje, tiek muzikiniame kelyje esanti tas greitai įsiplieskiantis degtukas. Marius kur kas ramesnis, santūresnis.

„Marius toks geruolis. Aš tikrai labai daug reikalauju. Anksčiau jis pasistatydavo dainos žodžius priešais save ir dainuodavo. Liepiu išmokti žodžius, sakau, reikia ir viskas! O jis pyksta ant manęs“, – pasakoja S. Valonė.

Grupės „Muskato“ vaizdo klipo filmavimas. P. Židonio nuotr.

Muzika nuo vaikystės

S. Valonė dainuoja nuo vaikystės, kai močiutė gabią septynerių anūkę nuvedė į Muzikos mokyklą. Ten ji skambino pianinu, kanklėmis.

„Ko aš tik nesu išbandžiusi, bet užsikabinau už dainavimo. Tuomet Muzikos mokyklą galėjai baigti tik išmokęs groti dviem instrumentais, bet man padarė išimtį ir leido lankyti tik chorą“, – pasakoja Simona.

Vėliau ji ilgus metus muzikavo V. Valuntonio dainavimo studijoje.

Marių muzika taip pat lydi visą gyvenimą.

Pastebėjusi muzikinį talentą jį, dar paauglį, dainuoti į to paties V. Valuntonio studiją nuvedė mama.

Vėliau su kolega Marius įkūrė vaikinų grupę „Double M“.

Anuomet šioji buvo tiesiog „ant bangos“ – kiekvieną savaitgalį Respublikos gatvėje įsikūrusioje populiarioje pasilinksminimo vietoje audrindavo publiką.

S. Minevičienės nuotr.

Kasdien – eiliniai darbuotojai

Nors yra matomi, Valoniai niekada nesijautė žvaigždėmis, nesiekia ir pigaus populiarumo socialiniuose tinkluose. Simona įsitikinusi, jog už atlikėjus turi kalbėti pati muzika.

„Nesame tie influenceriai, kurie valandų valandas gali kalbėti prieš kamerą. Mes mėgstame bendrauti akis į akį per koncertus, mes turime matyti žmones, juos jausti“, – sako S. Valonė.

Kad atlikėjams negresia žvaigždžių liga, išduoda ir tai, jog dienomis jie – paprasti darbuotojai. M. Valonis vadovauja sunkvežimių serviso pamainai.

Simona – individualios priežiūros darbuotoja.

„Pradėsiu dirbti Šv. Juozapo globos namuose. Nusprendžiau dėl savęs atlikti gal šiek tiek altruistišką darbą – padėti tiems, kurie negali savimi pasirūpinti. Tikiuosi, kad man gerai seksis. Kai atlikiau praktiką, supratau, jog tai – visiškai mano rogės“, – sako S. Valonė.

Anot Simonos, savirealizacija yra itin svarbi jų šeimos laimės recepte.

Tad koks gi tas receptas pagal Valonius?

„Pirmiausia ir svarbiausia sveikata. Jeigu nebus sveikatos, negalėsi užsiimti mėgstama veikla. Kai visi aplinkui sveiki ir laimingi, tada laimingi ir mes. Paskui – šeima ir, aišku, muzika. O kaipgi be jos“, – šypsosi S. Valonė.

 

Komentarai

  • Kokia graži „šeima“ tik kažkodėl ne pilna. „Pavydu“ tokių tėvu.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite