Žmogaus organizmas – kaip šiuolaikiški automobiliai, aprūpinti daugybe indikatorių. Truputį kas ne taip, ir prietaisų skyde įsižiebia lemputė. Reikia tik žinoti, ką ji reiškia, kad numanytume, kur ieškoti gedimo. O kartais tos menamos lemputės dega nuo pat mūsų gimimo.
Skaitykite ir mokykitės geriau pažinti savo kūną.
Britų onkologų leidžiamas leidinys „British Journal of Cancer“ dar 2011 metais aprašė tyrimą, kuriame dalyvavo 1 500 vyrų, sergančių prostatos vėžiu, ir 3 000 sveikų asmenų kontrolinė grupė. Tyrimo subjektai buvo stebimi net 15 metų. Paaiškėjo, kad vyrams, kurių smilius ilgesnis už bevardį pirštą, vėžio rizika buvo 33 proc. mažesnė.
Daugelį jūsų vaikystėje turbūt erzino dėl plaukų spalvos ir kiekvienos strazdanos. Tačiau tai, patikėkite, dar nebuvo blogiausia.
Tie 1–2 proc. mūsų planetos gyventojų, kurie yra genetiniai raudonplaukiai, mokslininkų tvirtinimu, jautresni skausmui.
Šį faktą atskleidusio tyrimo rezultatai savo laiku publikuoti leidinyje „Anesthesiology“: buvo išsiaiškinta, kad tokiems žmonėms reikalinga didesnė anestetikų dozė prieš operaciją.
Skamba šiek tiek beprotiškai, bet bambos vieta ant jūsų pilvo gali būti esminis veiksnys, renkantis sporto šaką.
Nustatyta, kad žmonės, kurių bamba aukščiau, geresni bėgikai – taip yra dėl to, kad jų kojos ilgesnės pagal santykį su ūgiu.
Bet nenusiminkite, jeigu jūsų bamba labai žemai: vadinasi, turite ilgesnį liemenį, taigi esate puikūs plaukikai.
Anot mokslo, žmonės tamsiai rudomis akimis yra jautresni alkoholiui nei mėlynakiai, žaliaakiai ar pilkaakiai.
Ekspertai spėja, kad kaltas didesnis melanino kiekis jų organizme. Būtent melaninas „nudažo“ akis ruda spalva, bet taip pat jis veikia ir kaip ryšininkas tarp smegenų ląstelių. Kuo daugiau melanino yra smegenyse, tuo staigiau jis reaguoja į stimuliuojančias medžiagas, tokias kaip alkoholis.
Kaip jau supratote iš pasakojimo apie rudaakius, šviesiaakių žmonių smegenyse yra mažiau melanino, reaguojančio į stimuliuojančias medžiagas.
JAV Džordžijos valstijos universitetas, patikrinęs 12 000 suaugusių savanorių, sužinojo, kad asmenys šviesesnėmis, ypač mėlynomis akimis suvartoja (vidutiniškai) daug daugiau alkoholio nei tamsiaakiai. Ir, deja, dažniau tampa alkoholikais.
Mokslininkai atskleidė, kad vyrų, kurių bevardžiai pirštai gerokai ilgesni už smilius, organizme yra daugiau testosterono. Ir dėl to jiems tikėtina didesnė sėkmė ištvermės reikalaujančioje veikloje bei sprendžiant matematikos uždavinius.
Mokslininkai pabrėžia: tamsi akių spalva nereiškia, kad esate protingesni. Tačiau faktas, kad tamsiaakiai žmonės sparčiau mąsto.
Kaip buvo paaiškinta JAV leidžiamo akademinio žurnalo „Perceptual and Motor Skills“ publikacijoje, tamsi akių spalva reiškia didesnį kiekį melanino, kuris, be kita ko, gali veikti kaip izoliatorius elektros impulsams tarp smegenų ląstelių. Pastebėta, kad dėl to tamsiaakiai žmonės geriau žaidžia lėkščiasvydį ir tiksliau pataiko į kamuoliuką rakete.
Taip tvirtina švedai mokslininkai, nustatę, kad mažesnio dydžio batus avinčių žmonių vidutinė gyvenimo trukmė yra ilgesnė nei didžiapėdžių.
Pavyzdžiui, 40 dydžio avalynę nešiojantys vyrai gyvena vidutiniškai iki 78–84 metų, turintieji 44 dydžio pėdą – iki 66–69 metų.
Daugelis žmonių dėl suprantamų priežasčių džiaugiasi turėdami dailias ausis. Deja, egzistuoja mokslo nustatytas ryšys tarp mažų ausų ir didesnės egzemos tikimybės.
Kaip primena gydytojai otolaringologai, mūsų ausies kanalai juk irgi padengti oda, kuri gali parausti, niežėti, pleiskanoti.
Amerikiečiai mokslininkai iš Pitsburgo universiteto nustatė, kad mėlynų arba žalių akių moterys gali iškęsti didesnį skausmą (šiuo atveju tyrime dalyvavo gimdyvės).
Šviesiaakės moterys taip pat patirdavo mažesnį nerimą po gimdymo, joms rečiau diagnozuota depresija po gimdymo.
Tai dar viena priežastis nekompleksuoti dėl savo ūgio. Jis gal ir turi savų trūkumų, bet privalumų – irgi. Bent jau vieną (užtat didelį!).
Alberto Einšteino medicinos koledžo Niujorke specialistai atrado bendrą geną, vienijantį visus labai gilios senatvės sulaukusius žmones, ir nustebo pastebėję, kad tas pats genas sietinas su žemesniu ūgiu.