ASOCIATYVI FREEPICK nuotr.

Jauno vyro organai sveikatą grąžino trims Lietuvos ir vienam Vokietijos piliečiui

Jauno vyro organai sveikatą grąžino trims Lietuvos ir vienam Vokietijos piliečiui

Jauno vyro organai sveikatą grąžino trims Lietuvos ir vienam Vokietijos piliečiui, pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras.

Jo teigimu, 30 metų amžiaus donoras Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje registruotas ketvirtadienį.

Jauno vyro tėvai priėmė sprendimą paaukoti sūnaus organus donorystei.

Specialistai nustatė, kad transplantuoti tinkami donoro inkstai, kepenys ir ragenos. Kepenys recipientams netiko, todėl buvo pasiūlytos užsienio partneriams.

Anot biuro, į pasiūlymą operatyviai sureagavo Vokietijos organų transplantacijos fondas, jau penktadienį lėktuvu kepenys buvo išgabentos į Vokietijos Miunsterio miestą, kur recipietui atlikta transplantacija.

Tuo metu šeštadienį Santaros klinikų pacientams, sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis, atliktos dvi inkstų transplantacijos.

„Operacijos atliktos sėkmingai dviem recipientams, kurių vienas iš jų inkstų transplantacijos laukė 9-erius metus, o kitas pacientas į recipientų sąrašą buvo įtrauktas prieš keletą savaičių. Abiem atvejais pooperacinė eiga sklandi“, – teigė vieną iš transplantacijų atlikęs gydytojas urologas Genadijus Kučinskis.

Organų transplantacijas Santaros klinikose kartu su biuru koordinuoja Organų transplantacijos koordinavimo centras.

Kauno transplantacijos centre skubiai transplantuota viena donoro ragena, kita kol kas saugoma Audinių banke.

Nacionalinis transplantacijos biuras primena, kad šiuo metu Lietuvoje 460 asmenų laukia širdies, inksto, kepenų, ragenų, plaučių ir kt. organų persodinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų