Stovyklos „Vaikystės šilelis“ direktorė, savaitgaliui išnuomojusi teritoriją technomuzikos vakarėlio organizatoriams, guodžiasi ir pati patyrusi tą patį, ką ir dvi naktis bluosto negalėję sudėti sodininkų bendrijų gyventojai. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Jaukiame gamtos kampelyje – pragariškos naktys

Jaukiame gamtos kampelyje – pragariškos naktys

Savaitgalis pragare, nors gal ir ten būtų tyliau – ironizavo ne savo noru technomuzikos vakarėlio dalyviais tapę dviejų sodininkų bendrijų Panevėžio rajone gyventojai.

Itin vaizdingoje vietoje, ant Lėvens upės kranto įsikūrę sodininkai nuo penktadienio vakaro ištisas dvi naktis buvo priversti klausytis griaudėjančios muzikos iš pašonėje esančios stovyklavietės „Vaikystės šilelis“. Savaitgaliui ją išnuomavusi 30 valandų reivo ir technomuzikos iš anksto pažadėjusiems renginio organizatoriams pati stovyklos direktorė, ten pat ir gyvenanti Daiva Arelytė teigė ne kartą bandžiusi raminti nuomininkus, bet techno gerbėjų sudrausminti nepajėgė nei ji, nei policija.

Kieme kaip naktiniame klube

Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje prie Lėvens upės įsikūrusių sodininkų bendrijų „Vingis“ bei „Papartis“ gyventojai jau įpratę, kad vasarą ne visi savaitgaliai tylūs.
Tačiau to, ką jiems teko ištverti praėjusį savaitgalį, sodininkai tvirtina dar nebuvo girdėję.
Kurtinanti muzika, nuo technogarsų vibruojantys ne tik langai, bet ir baldai – taip ištisas dvi naktis.
„Paparčio“ sodininkų bendrijoje su šeima gyvenantis žinomas fotografas, videografas Andrejus Špilevojus pasakoja, kad vos už kilometro nuo jo namų esančioje stovyklavietėje „Vaikystės šilelis“ renginiai vyksta ne taip retai.
„Bet mes jau įpratę, kad triukšmas visada baigdavosi 23 valandą, bent jau vidurnaktį tai tikrai. Ir šį kartą, kai penktadienio vakare pasigirdo garsi muzika, nekreipėme dėmesio manydami, kad vidurnaktį ji baigsis“, – pasakoja A. Špilevojus.
Tačiau praėjus valandai po vidurnakčio muzika ne tik nenutilo. Atvirkščiai – nurimus sodininkų bendrijos garsams, iš stovyklavietės girdimas bumbsėjimas tapo dar garsesnis.
„Aš pats buvęs didžėjus, galiu muziką pakentėti, net nekreipti dėmesio į man nepatinkančią. Bet pirma valanda nakties, o miegoti neįmanoma. Paskambinau į policiją. Laikas ėjo, niekas nepasikeitė. 3 valandą dar kartą policijai skambinau, mane patikino, kad jau buvo nusiųstas ekipažas. Tokiu metu netgi padariau garso įrašą savo kieme, atrodo, tarsi pas mane grotų, ne stovyklavietėje“, – išskirtinai triukšmingos nakties įspūdžiais dalinosi A. Špilevojus.


Pasak A. Špilevojaus, sodininkai rengiasi rinkti parašus ir teikti skundą dėl triukšmo Panevėžio rajono savivaldybei bei stovyklavietę nuomojantiems „Vaikystės šilelio“ vadovams. Asmeninio archyvo nuotr.

Į prašymus nereagavo

Palaukęs iki ketvirtos valandos, toliau griaudint muzikai, Andrejus sėdo į automobilį ir nuvažiavo į stovyklavietę.
„Stovykloje pasitikę apsauginiai paaiškino, kad vyksta dviejų dienų technomuzikos vakarėlis. Išreiškė mums užuojautą. Sakau, neprašau išjungti muzikos, bet galima kolonėles nusukti į kitą pusę, į mišką, ne į kaimą – mes muzikos nebegirdėsime, o jie turės savo vakarėlį. Bosinės kolonėlės taip veikia“, – pasakojo A. Špilevojus.
Visgi buvusio didžėjaus patarimo niekas nepaisė.

Visą straipsnį skaitykite birželio 14 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Komentarai

  • Nebesvaikit pensininkai

  • Rinkite greiciau parasus,kreipkitės kur reikia ir kur nereikia,kad nebebūtų to idiotizmas,kur tai matyta.Kai dės gera bauda,kas nuomoja,baigsis visa tai.

    • Nesibaigs, ir niekas baudų, nedės, ne taip viskas veikia. Tokiems renginiams reikalingi leidimai, jei policija nieko negalėjo padaryti, reiškias leidimas buvo. Kurį turbūt ir išrašė tos vietovės seniūnijoje susimokėję už jį. Niekur nenusižengta ( na nebent toje vietoje gyvenančių žmonių atžvilgiu). Be to ne visi žmonės nori sėdėti namuose ir klausytis muzikos per radiją Įsivaizduokit kaip žmonės jaučiasi didžiuosiuose miestuose gyvenantys prie barų, estradų ir panašiai, jie kenčia tai kiekvieną vasaros naktį ( ir ne tik vasaros), o čia diedukas dėl dviejų dienų kipiša kelia. Niekam neįdomu.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų