Pagerbti geriausi šių metų Panevėžio sportininkai

Jau tapo tradicija, kai baigiantis metams apžvelgiami per tą laiką nuveikti darbai.

Miesto sportininkams 2017-ieji buvo itin sėkmingi. Jie garsino miestą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Penktadienį Bendruomenių rūmuose įvyko geriausiųjų Panevėžio komandų, sportininkų ir jų trenerių pagerbimo šventė.

Geriausia komanda – „Lietkabelis“

Pirmą kartą per LKL gyvavimo istoriją „Lietkabelio“ krepšininkai tapo šalies vicečempionais. Karaliaus Mindaugo taurės turnyre panevėžiečiai taip pat užėmė antrąją vietą. Abiejuose turnyruose „Lietkabelis“ nusileido tik Kauno „Žalgirio“ ekipai. Reguliariajame sezone užėmęs trečiąją vietą „Lietkabelis“ atkrintamųjų varžybų pusfinalyje įveikė Prienų „Vytautą“, o pusfinalyje – Vilniaus „Lietuvos rytą“. Finalo seriją panevėžiečiai 1:4 pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“. Praėjusių metų sezone „Lietkabelis“ net tris kartus įveikė „Žalgirį“. Anksčiau to niekada nebuvo pavykę padaryti. Lietuvos čempionate iškovoję sidabro medalius, panevėžiečiai debiutavo Europos taurės turnyre, kur pateko tarp šešiolikos stipriausių komandų. Geriausiu 2017-ųjų metų Panevėžio krepšininku išrinktas „Lietkabelio“ žaidėjas Gintaras Leonavičius.

Lietuvos merginų U-16 krepšinio rinktinės narei Vestai Keburytei įteiktas Panevėžio miesto jaunųjų sporto talentų apdovanojimas.

„Metų plaukikas“ – Danas Rapšys

Danas Rapšys pripažintas ne tik geriausiu Panevėžio sportininku, bet ir visoje šalyje nominuotas „Metų plaukiku“. Vienas Lietuvos rinktinės lyderių šiemet pasaulio čempionate Budapešte užėmė 8-ą vietą 200 m plaukimo nugara rungtyje, pasaulio studentų universiadoje iškovojo 2 aukso ir 1 sidabro medalius, o Europos čempionate Kopenhagoje tapo senojo žemyno čempionu bei pasidabino ir bronzos medaliu. Puikiai D. Rapšys pasirodė ir Anykščiuose vykusiame Lietuvos plaukimo čempionate. 1500 m laisvuoju stiliumi rungtyjepanevėžietis pasiekė naują šalies rekordą, o aukso medalius iškovojo ne tik asmeninėse rungtyse, bet ir estafečių varžybose. Be D. Rapšio, estafečių varžybose dalyvavoSimonas Bilis, Andrius Šidlauskas, Benediktas Budrys ir Aleksas Savickas. 22-ejų metų vaikinas „Sekundei“ sakė, kad 2017-ieji buvo patys sėkmingiausi metai jo karjeroje.

Geriausiu šių metų Panevėžio plaukiku pripažintas Andrius Šidlauskas.

D. Rapšio, A. Šidlausko ir kitų garsių plaukikų trenerė Ina Paipelienė išrinkta geriausia šių metų Panevėžio trenere. Lietuvos plaukimo federacijos sprendimu I. Paipelienė pripažinta Lietuvos „Metų trenere“. Šalies „Metų sporto mokykla-klubu“ tapo Panevėžio „Žemynos“ progimnazija, plaukimo kuluaruose neoficialiai vadinama Lietuvos „plaukikų kalve“.

„Metų dviratininkė“ – Simona Krupeckaitė

Sporto gerbėjai jau kelis dešimtmečius gali didžiuotis mūsų miesto dviratininkų pasiektais rezultatais. Šie metai taip pat nebuvo išimtis. S. Krupeckaitė išrinkta geriausia šių metų Panevėžio sportininke.

S. Krupeckaitė šiemet Europos treko čempionato keirino rungtyje iškovojo sidabro medalį, o sprinto rungtyje buvo aštunta. Pasaulio čempionate užėmė ketvirtą (sprintas) ir šeštą (keirinas) vietas, 2017–2018 metų pasaulio taurės varžybų antro etapo keirine buvo ketvirta, o ketvirto etapo sprinte – penkta. Komandų sprinte (kartu su Migle Marozaite) Europos čempionate užėmė šeštą, o pasaulio taurės varžybų pirmame ir antrame etapuose – atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.

„Rezultatai puikūs ir kiek geresni nei 2016-aisiais metais. Nudžiugino krepšininkai, dviratininkai, plaukikai ir daugelio kitų sporto šakų atstovai.“

J. Jasiukaitis

Lietuvos geriausia dviratininke antrą kartą iš eilės tapusi Simona Krupeckaitė gavo 1019 sporto gerbėjų balsų (37 proc.). Antrąją vietą užėmė šio sezono pasaulio treko taurės varžybų pirmo etapo bronzos medalio laimėtoja panevėžietė Olivija Baleišytė, gavusi 975 balsus (35 proc.). Rinkimus surengė Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) ir naujienų portalas 15min.lt.

Olivijai Baleišytei ir Akvilei Gedraitytei įteikti Panevėžio miesto jaunųjų sporto talentų apdovanojimai.

Šios sporto šakos geriausiu Panevėžio sportininku išrinktas dviračių plento atstovas IgnatasKonovalovas. Panevėžietis laimėjo daugiadienių lenktynių „4 JoursdeDunkerque“ penktąjį etapą, o bendroje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą. I. Konovalovas tapo Lietuvos pavienio starto ir grupinių lenktynių čempionu.

Dviračių sporto specialistas Dmitrijus Leopoldas išrinktas geriausiu 2017-ųjų metų Panevėžio treneriu.

Kitų sporto šakų atstovų įvertinimas

2016-aisiais tapę Lietuvos čempionais, šiais metais Panevėžio „Baltijos“ salės futbolininkai turėjo tenkintis sidabro medaliais. Panevėžiečiai į priekį praleido tik brazilų perpildytą Kauno „Vytį“. Žaidžiantysis „Baltijos“ komandos treneris, ilgametis Lietuvos rinktinės narys Arūnas Šteinas išrinktas geriausiu Panevėžio salės futbolininku.

Panevėžio miesto geriausiu futbolininku išrinktas FK „Panevėžys“ žaidėjas, Lietuvos U-19 rinktinės narys Rolandas Misiūnas. Šis žaidėjas kartu su komandos draugais šiais metais tapo Lietuvos U-19 Elitinės futbolo lygos čempionu.

Vyrų stalo teniso ekipa „Montuotojas“ tapo šios sporto šakos Lietuvos komandinio čempionato nugalėtoja. „Montuotojo“ komandos narys Paulius Gūra išrinktas geriausiu miesto stalo tenisininku.  „Montuotojas“ pripažintas geriausia šios sporto šakos komanda Panevėžyje. Stalo tenisininkas Povilas Bagužis, tapęs Europos veteranų čempionato nugalėtoju, buvo išrinktas geriausiu 2017-ųjų metų Panevėžio miesto sporto veteranu.

Pagerbimo šventėje buvo įvardinti ir kitų sporto šakų laureatai. Geriausiais pripažinti šie panevėžiečiai: Kasparas Lukoševičius (regbis), Aida Vasiliauskaitė (dziudo), Mindaugas Janulevičius (sunkioji atletika), Deividas Bogdanovičius (boksas), Urtė Bačianskaitė (lengvoji atletika), Erikas Čerepokas (graikų ir romėnų imtynės), Evelina Tomkevičiūtė (triatlonas), Lukas Šakalys (baidarių ir kanojų irklavimas), Adomas Repšys (orientavimosi sportas), Rūta Brazdžionytė (karatė kiokušin), SydasGailiušis (motociklų sportas), Vladas Tomkevičius (rankinis), Rūta Zigmantavičiūtė (karatė šotokan).

Panevėžio miesto jaunųjų sporto talentų nominacijos įteiktos Gabijai Galvydytei (lengvoji atletika), Deividui Tamulioniui ir Gabrielei Petkevičiūtei (sportiniai šokiai), ValodimyruiLukaševskiui (dziudo), Augustei Melaikaitei (stalo tenisas).

Panevėžio miesto geriausiųjų neįgalių sportininkų prizai atiteko šachmatininkei Darijai Staškevičiūtei bei krepšininkams Arūnui Kubiliui ir Robertui Puzinui. Nominacija „Už viso gyvenimo nuopelnus“ atiteko Sigitai Markevičienei.

Specialiais prizais už ilgametę sportinę veiklą ir nuopelnus Panevėžiui buvo apdovanoti šie veteranai: Gintautas Nemickus, Juozas Vaidila, Romualdas Kazlauskas, Gražina Markevičienė, Stanislava Adomaitienė, Kazimieras Katelė, Jonas Masilionis, Valdemaras Šteinas, Albertas Klimavičius, Paulius Štaliūnas, Vytautas Indreliūnas, Vaidas Vaitiekūnas, Saulius Raziūnas.

„Sekundės“ paprašytas įvertinti 2017-ųjų metų atletų pasiekimus, Panevėžio miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis pasakė:„Rezultatai puikūs ir kiek geresni nei 2016-aisiais metais. Nudžiugino krepšininkai, dviratininkai, plaukikai ir daugelio kitų sporto šakų atstovai. Malonu, kad gerus rezultatus demonstruoja ir jaunimas. Dvi Panevėžio komandos tapo Lietuvos Elitinės jaunių futbolo lygos čempionėmis, viena – vicečempione. To niekada dar nėra buvę. Malonu, kad žmonės nėra abejingi sportui. „Cido“ arenoje kai kurios „Lietkabelio“ krepšininkų rungtynės sutraukdavo po 5–6 tūkstančius žiūrovų.“