Išvykoje nusileista šalies čempionams

Šįvakar FK „Panevėžys“ išvykoje susitiko su Vilniaus „Žalgiriu“ ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 0:1 (0:1). Tai bus antroji komandų tarpusavio akistata A lygos čempionate šią savaitę. Antradienį panevėžiečiai namuose šalies čempionams nusileido 0:2.

Nuo pat mačo pradžios teritorinę persvarą įgijo panevėžiečiai, kurie užvaldė aikštės vidurį ir ilgiau kontroliavo kamuolį. 12-ąją susitikimo minutę svečiai turėjo gerą galimybę pasižymėti. Eligijus Jankauskas prasiveržė pro kelis aikštės šeimininkų futbolininkus, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia „Žalgirio“ vartų virpsto.

Po penkių minučių jau Jeffrey Sarpongas pavojingai smūgiavo, bet patikimai sužaidęs „Žalgirio“ vartininkas Edvinas Gertmonas atmušė į vartus skriejusį kamuolį.

23-ąją mačo minutę panevėžiečiams šiurkščiai suklydus savo baudos aikštelėje, gerą galimybę pasižymėti turėjo vilniečiai. Perėmęs kamuolį Ovidijus Verbickas iš dėkingos padėties šovė virš svečių vartų. Po minutės „Žalgirio“ žaidėjas Saulius Mikoliūnas stipriai smūgiavo iš toli, bet kamuolys vėl praskriejo virš „Panevėžio“ komandos vartų.

42-ąją susitikimo minutę krito įvartis į „Panevėžio“ komandos vartus. Pakėlus kamuolį nuo kampinio gairelės senegalietis Elhadji Pape Diaw galva pasiuntė kamuolį į Aukštaitijos sostinės klubo vartus. Poilsio komandos išėjo „Žalgirio“ ekipai pirmaujant minimaliu skirtumu 1:0.

Iškart po pertraukos panevėžiečiai stengėsi žaisti aktyviai, bet šeimininkai patikimai gynėsi, be to, patikimai rungtyniavo „Žalgirio“ vartininkas E. Gertmonas.

70-ąją rungtynių minutę svečiai galėjo išlyginti rezultatą. Po perdavimo iš kairiojo atakos krašto po keitimo aikštėje pasirodęs Jorge Elias nepasiekė į baudos aikštelę skersuoto kamuolio.

Po kelių minučių savo meistriškumą pademonstravo „Panevėžio“ vartininkas Danas Šimkevičius, atrėmęs klastingą Hugo Videmonto smūgį.

Nepaisant abiejų komandų žaidėjų pastangų, per likusį rungtynių laiką rezultatas nepasikeitė. Pergalę minimaliu skirtumu 1:0 iškovojo „Žalgirio“ futbolininkai.

Susitikimą su „Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Danas Šimkevičius, Hugo Figueredo (79 min. Rafaelis Floro), Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Pijus Širvys, Chrysovalantis Kozoronis (90 min. Svajūnas Čyžas), Domantas Antanavičius (66 min. Tautvydas Eliošius), Eligijus Jankauskas (79 min. Žygimantas Baguška), Jeffrey Sarpongas, Ignas Kružikas (66 min. Jorge Elias), Elivelto.

Artimiausią susitikimą FK „Panevėžys“ žais gegužės 19 dieną. Lietuvos A lygos čempionato rungtynėse panevėžiečiai savo aikštėje susitiks su Alytaus „Dainavos“ futbolininkais. Rungtynės „Aukštaitijos“ stadione prasidės 20 valandą.