Asociatyvi G. Kartano nuotr.

Istorinis siaurasis geležinkelis parduodama varžytynėse

Istorinis siaurasis geležinkelis parduodama varžytynėse

Kultūros paveldo vertybe pripažintas siaurukas atsidūrė varžytynėse.

Šią savaitę paskelbtas aukcionas, kuriame parduodamas bankrutavusios viešosios įstaigos „Siaurojo geležinkelio klubas“ turtas – siauruko atkarpa tarp Panevėžio ir Biržų, kuria kadaise dardėdavo istorinis traukinukas.
Iš viso pirkėjams siūloma net 14 objektų: geležinkelio atkarpa Panevėžys –Joniškėlis, Biržai–Petrašiūnai, Petrašiūnai–Linkuva, taip pat Pasvalio geležinkelio stotis, Linkuvos ir Petrašiūnų geležinkelio stočių keliai ir netgi tiltas per Sanžilės kanalą Panevėžio rajone.
Viso šito istorinio palikimo pradinė kaina siekia 4,4 mln. eurų.
Tarpukariu statytas 750 milimetrų pločio vėžės siaurasis geležinkelis seniai nebenaudojamas, dalis parduodamo turto įtraukta į kultūros vertybių registrą.
Aukcione pasiūlymų laukiama iki rugsėjo 20-osios.
„Siaurojo geležinkelio klubui“ bankroto bylą Panevėžio apygardos teismas iškėlė dar 2021-ųjų spalį Valstybinės mokesčių inspekcijos prašymu. Šiai viešoji įstaiga buvo skolinga apie 80.000 Eur.
Teismas konstatavo, kad bankrotą įstaigai skelbti nutarta, nes greitai realizuotino ir vertingo turto, kurio pakaktų skoloms apmokėti, ji neturinti ir veiklos nevykdanti.
Įstaigos nemokumo administratore paskirta bendrovė „Baklis“.
Įmonė informavo, jog jos atstovė, administruojanti „Siaurojo geležinkelio klubui“ bylą, šiuo metu atostogauja.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų