Įsigalios nauji atliekų tvarkymo tarifai

Įsigalios nauji atliekų tvarkymo tarifai

Sausio 1 d. mieste įsigalioja nauji atliekų tvarkymo tarifai.

Naudojantiems kolektyvinius konteinerius. Privačių namų gyventojams: pastovioji dalis – 2,99 Eur/namui, kintamoji – 1,67 Eur/žmogui; daugiabučių gyventojams – atitinkamai 1,98 Eur/butui ir 1,67 Eur/žmogui; garažams – 0,11 ir 0,33 Eur už garažą; sodams – 0,41 ir 0,38 Eur.

Naudojantiems individualius konteinerius. Privatiems namams: pastovioji dalis – 2,99 Eur/namui, kintamoji – 2,20 Eur (120 l konteinerio išvežimas), 4,40 Eur (240 l konteinerio); garažams: 0,11 Eur už garažą, kintamoji – 2,20 Eur (120 l konteinerio išvežimas), 4,42 Eur (240 l konteinerio), 20,23 Eur (1100 l konteinerio). Sodams: 0,41 Eur už sodą, kintamoji – 1,69 Eur (120 l konteinerio išvežimas), 3,39 Eur (240 l konteinerio), 15,51 Eur (1100 l konteinerio).

Netinkamiems naudoti NT objektams (fiziškai sunaikintiems pastatams, patalpoms ar pan.) – pastovioji dalis 0,48 Eur/mėn.
Laikino statinio naudotojams, renginių ar projektų organizatoriams – 1,48 Eur už 120 l, 2,95 Eur už 240 l, 9,50 Eur už 770 l, 13,56 Eur už 1100 l konteinerio ištuštinimą.
Dėmesio! Nuo kintamosios dalies mokėjimo atleidžiami nekilnojamojo turto (NT) savininkai, deklaravę, kad ne trumpiau kaip 3 mėnesius nesinaudos NT objektu. Praėjus deklaruotam laikotarpiui, jeigu ir toliau nesinaudojama, reikia vėl pateikti prašymą.

Jeigu gyvenamajame būste gyvena mažiau žmonių negu yra deklaruota gyventojų registre, reikia tai deklaruoti – nemokėsite už negyvenančiuosius (pvz., studentus, gulinčiuosius slaugos ligoninėje ir pan.). Dėl atleidimo nuo kintamosios dalies prašome kreiptis į AB „Panevėžio specialus autotransportas“ (tel. pasiteirauti 43 64 45; 58 65 23) ir pateikti papildomą informaciją (pvz., darbovietės, mokymo ar gydymo įstaigos pažymą ar kt.).

Kadangi metinis atliekų tyrimo tyrimas parodė, kad šiemet mieste surenkama mažiau atliekų, privačių namų gyventojams mažėja minimalus išvežimų skaičius. Pavyzdžiui, dabar 4 asmenų šeima 240 l konteinerį per metus privalo išvežti ne mažiau kaip 16 kartų, o nuo 2018 m. – 13. Dėl retesnio atliekų išvežimo į AB „Panevėžio specialus autotransportas“ papildomai kreiptis nereikia – bendrovė jį pritaikys automatiškai.

Nuo sausio 1 d. įsigalioja dvinaris mokestis ir juridiniams asmenims. Susipažinti su pasikeitusia tvarka galima www.psa.lt ir www.panevezys.lt.
Primename, kad su AB „Panevėžio specialus autotransportas“ sudaryti atliekų tvarkymo sutartis ir mokėti už komunalinių atliekų surinkimą, tvarkymą privalo visi atliekų turėtojai (fiziniai ir juridiniai asmenys). Neturintiems sutarčių gresia administracinė atsakomybė – bauda iki 600 Eur.

Komentarai

  • Turime sodą „Ąžuolo“ bendrijoje. Namelis senos statybos, skirtas keturiems sklypams. Jokio konteinerio sode nėra. Buitines šiukšles važam į miestą, kuriame mokam už šiukšlių išvežimą. Jei žaliosios atliekos, išvežam į surinkimo aikštelę. Pernai šiukšlių išvežimas sode kainavo po 0,29 už mėn.Už šiuos metus (2017) už šiukšlių išvežimą kaip sodininkai sumokėjau po 0,89 už mėnesį. Nuo sausio 1. jau rodo perpus mažesnę kainą. Tai kodėl ji taip šokinėja?

  • vis daugiau reikia moket uz siuksles, kazkokia nesamone, pasipinigavimas. O zadejo, kad rusiuojant pigs…melagiai. Be to, vis dar matau, kaip prie gatves stovinciu konteineriu sustoja masinytes ir zmones is bagaziniu ismeta maisus siuksliu, o moket tai mums, kuriems priskirta

  • Sodo sklype atliekų konteinerio neturiu.Atliekas tvarkome patys,,kompastuojame,deginame,kt šiukšles,kurios nedeginamos ir nekompostuojamos išvežamė kartą per mėnesį į konteinerį prie namų,nes vasaros metu mieste negyvename ,o už šiukšlių išvežimą mokame.Už ką skiriamas mokestis sodo nameliui,jeigu šiukšlių niekas netvarko,sode konteinerių viešam naudojimui nėra.Kas čia per pasipinigavimas?Sutarčių su manimi niekas nedarė

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų