Įsibėgėjo Skaistakalnio parko rekonstrukcija

Įsibėgėjo Skaistakalnio parko rekonstrukcija

Pasibaigus žiemos sezonui prasidėjo intensyvūs darbai atnaujinamame Skaistakalnio parke.

„Tikimės, kad sutvarkius Skaistakalnio parką jis taps dar viena, patrauklia miesto vieša erdve, į kurią užsuks ne tik panevėžiečiai, bet ir miesto svečiai“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Parke bus rekonstruota 29,7 ha infrastruktūra – atnaujinamas ir neįgaliesiems pritaikomas pėsčiųjų tiltas, įrengti nauji pėsčiųjų, dviračių takai, sporto ir žaidimų aikštelės, suoliukai, šiukšliadėžes, dviračių stovai, informaciniai ir kt. stendai, atnaujinami želdynai (šalinami menkaverčiai ir kuriami nauji), vejos, formuojama renginių zona, bus atverta Nevėžio pakrantė su priėjimais prie upės, modernizuojamas apšvietimas.

Šiuo metu baigiami įrengti pėsčiųjų, dviračių takų pagrindai, statomi šviestuvai, vyksta tilto rekonstravimo darbai. Kaip teigia Panevėžio savivaldybė, artimiausiu metu, kai leis oro sąlygos pėsčiųjų, dviračių takai bus asfaltuojami.

Skaistakalnio parko ir jo prieigoms atnaujinti skirta virš 3 mln. Eur, kurių beveik 2,6 mln. Eur sudaro ES fondo lėšos, per 228 tūkst. Eur sudaro valstybės lėšos, o likusios lėšos  – Savivaldybės indėlis.

Į atsinaujinusį Skaistakalnio parką panevėžiečiai įžengti turėtų šių metų vasaros pabaigoje.

Skaistakalnio parko sutvarkymą sudaro keli etapai. Šiuo metu taip pat rekonstruojama istorinės Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos pastatas.

Bus rekonstruojama sodyba, pabrėžiant senąjį pastato charakterį ir įvedant naujos architektūros elementų. Atnaujinus sodybos pastatą, antruoju etapu numatyta įrengti stiklinį priestatą su 350 kv. m ekspozicijų, kūrybinių veiklų, konferencijų, poilsio, higienos ir kt. patalpomis, sutvarkyti aplinką, įrengti ekologinį sodą. Sutvarkius sodybą, joje planuojama įkurti šiuolaikiškas studijų erdves, kuriose vyktų vietos bendruomenės, miestiečių užsiėmimai, įvairios veiklos su profesionaliais menininkais.

P. Židonio nuotr.

Galerija

Komentarai

  • labai liuks, laukiu atsinaujinusio parko

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų