Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė teigia, kad nors pailgintos dienos grupės darželiuose veikia tik nuo rugsėjo 10-osios, startas jau pranoko lūkesčius.
Pirmi metai, kai Panevėžyje pailgintos dienos grupės veikia ne tik mokyklose, bet ir trijuose darželiuose – „Taikos“, „Varpelio“ ir „Dobilo“.
Tokios naujovės nuspręsta imtis darželiuose tuštėjant grupėms, o mokykloms negebant pasibaigus pamokoms užimti visų pradinukų.
„Dar tik pirmosios savaitės, kai darželiuose veikia tokios grupės ir jos tikrai dar gali pildytis. Kai vaikams bus įdomu, smagu ir gera, ateis ir daugiau. Paprastai rekomendacijos sklinda iš lūpų į lūpas. Tokių grupių darželiuose bene didžiausias privalumas, kad jos dirba gerokai ilgiau nei mokykloje, tad tėvai vaikus gali pasiimti neskubėdami iš darbų“, – sako miesto Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.
Pradinukus iš mokyklų pasibaigus pamokoms atsiveda patys darželių darbuotojai.
Mokinius jie rengiasi užimti ir birželį, kai pradinėse klasėse pamokos jau nebevyksta.
„Idėją vaikų užimtumą organizuoti ir birželio mėnesį pasiūlė patys darželiai. O kodėl gi ne, kai yra patalpos, darbuotojai, bent iš dalies bus galima prisidėti prie pradinukų užimtumo vasarą“, – mano S. Sėrikovienė.
Darželių, kuriuose atsirado vietos ir pradinukams, vadovai neslepia, kad nerimo būta, tačiau dabar šiuo savotišku iššūkiu džiaugiasi.
Lopšelio-darželio „Taika“ direktorė Irena Meiduvienė sako ir pati nesitikėjusi tokios sėkmingos pradžios.
„Iš pradžių turėjome tik penkis prašymus, galvojau, tikrai nesurinksiu grupės. Pati lankiausi mokykloje, kviečiau tėvelius, bet visi atsisakinėjo. Suprantu ir tėvus – viskas nauja, yra tam tikro nepasitikėjimo. Bet dabar jau turime šešiolika vaikų ir dar nuo spalio pradžios ateina naujų. Tėveliai prašo, kad priimtume ir pirmokėlių brolius ar sesutes, lankančius antrą ar trečią klasę. Kol bus vietų, tikrai priimsime visus norinčius“, – sėkmingu startu pasidžiaugė darželio direktorė.
Į pailgintos dienos grupę „Taikos“ darželyje vaikai atkeliauja iš A. Lipniūno ir „Saulėtekio“ progimnazijų.
„Dar tik pirmosios savaitės, kai darželiuose veikia tokios grupės ir jos tikrai dar gali pildytis.“
S. Sėrikovienė
„Pastebime, kad iš mokyklos vaikai ateina įsitempę, o čia gali atsipalaiduoti, padėjome specialius sėdmaišius, kad galėtų prigulti ir pailsėti. Bet kol šilti orai, dažniausiai laiką nori leisti lauke. Mūsų didelė teritorija, tad didieji darželinukams tikrai netrukdo“, – pasakoja I. Meiduvienė.
Direktorė šypsosi, kad dabar darželyje valgo net ir tie, kurie dar prieš metus raukydavo nosį, kad tas neskanus, o to nemėgstu.
„Dabar suvalgo viską. Kaip sakė vaikai, darželyje tikrai skaniau“, – sako I. Meiduvienė.
„Varpelio“ lopšelyje-darželyje pailgintos dienos grupę nuo praėjusios savaitės pradėjo lankyti dvylika „Vilties“ progimnazijos pradinukų, nuo spalio laukiama prisijungiant naujokų. Kaip sakė „Varpelio“ direktorė Jolanta Obrikienė, baimės ir nerimo dėl pailgintos dienos grupės veiklos darželyje būta, tačiau pradžia sėkminga.
„Praktikos, kaip reikės dirbti su tokia grupe, neturėjome, bet žingsnis po žingsnio ir pradėjome. Noriu padėkoti ir „Vilties“ progimnazijos administracijai už pagalbą, rūpestį, bendradarbiavimą, sklandžiai pasiimant vaikučius iš mokyklos. Vaikai yra iš skirtingų klasių, pamokos baigiasi ne vienu metu, turime ne tik pirmokėlių, bet ir antrokų, ir net trečiokų“, – teigė J. Obrikienė.
Šeimoms, anot jos, svarbiausia, kad vaikai po mokyklos būtų saugūs, paruoštų pamokas, tėvai galėtų derinti darbo ir tėvystės rūpesčius.
Kadangi pradinukai mokykloje pietauja labai anksti, darželyje galima pavalgyti ne tik šiltus pietus, bet ir pavakarius.
„Tėvams dažnai kyla iššūkių, kaip suderinti darbus ir vaikų auginimą, nes tikrai ne visi pradinukai geba ar turi sąlygas savarankiškai po mokyklos grįžti į namus, paruošti pamokas. Tokia grupė darželyje tikrai puiki naujiena visiems tėvams. Laukiami vaikai ir iš kitų įstaigų, tačiau jų atvežimu turėtų pasirūpinti patys tėveliai“, – sakė J. Obrikienė.