P. Židonio nuotr.

Informaciją apie Panevėžio savivaldybės darbuotojus rinkusių sutuoktinių laukia teismas

Informaciją apie Panevėžio savivaldybės darbuotojus rinkusių sutuoktinių laukia teismas

Panevėžio miesto savivaldybės koridoriuose tarp dviejų darbuotojų užgimę švelnūs jausmai baigėsi skandalinga istorija, atvedusia net į teisiamųjų suolą.

Su ištekėjusia kolege santykius nutraukusio vyro nepaliko ramybėje nei įžeistas jos sutuoktinis, nei pati moteris, ir toliau atkakliai siekusi dėmesio. Po to, kai persekiojamas Savivaldybės darbuotojas neapsikentęs kreipėsi į savo vadovus ir pareigūnus, paaiškėjo stulbinantys faktai. Tyrėjai aptiko kelias dešimtis nelegaliai įrašytų pokalbių, nuuotraukų – į seklių vaidemenį įsijautę sutuoktiniai šitaip paslapčia klausydavosi ne tik savo aukos, bet ir ką Savivaldybės darbuotojai aptarinėdavo rūkomajame.

Apylinkės prokuratūroje baigtas neįprastos baudžiamosios bylos tyrimas. Į teisiamųjų suolą sės sutuoktinių pora, kaltinama neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu ir neteisėtu specialios technikos įrengimu bei panaudojimu informacijai rinkti veikiant bendrininkų grupėje.

Tarp nukentėjusiųjų – septyni Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojai, kurių pokalbiai buvo slapta klausomi ir įrašinėjami darbovietės patalpose bei tarnybiniame automobilyje sumontuota pasiklausymo įranga.

Kaltinimai byloje pateikti į ketvirtą dešimtį įkopusiai sutuoktinių porai iš Panevėžio. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metų pavasarį kaltinamasis K. A. išsiaiškino, kad jo žmona, dirbanti Panevėžio miesto savivaldybėje, užmezgė romaną su bendradarbiu.

Pastarasis santykius nutraukė, tačiau jo bei jo draugės ramybę ėmė drumsti SMS žinutės ir telefoniniai skambučiai. Pora pasijuto sekama, skambučių apie nederamus vyro santykius sulaukė ir poros tėvai, įžeidinėjantys komentarai pasipylė socialiniuose tinkluose.

K. A. žmonos bendradarbį kaltino dėl jųdviejų romano ir reikalavo palikti ją ramybėje. Tuo tarpu jo sutuoktinė bendradarbiui toliau atkakliai rodė dėmesį, nors jis ir nutraukė santykius su ja. Pasijutęs moters persekiojamu bendradarbis net parašė skundą savivaldybės administracijai.

Po to, kai 2018 metų rudenį K. A. žmonos buvusį meilužį agresyviai užsipuolė per sporto varžybas, kuriose šis dalyvavo, vyras kreipėsi į policiją. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau pora pateikė informaciją ir apie patiriamą persekiojimą.

Atliekant tyrimą kilo įtarimų, kad nukentėjusysis ir jo draugė galėjo būti neteisėtai sekami. Įtariamųjų namuose atlikus kratą, buvo rasta daugiau nei 60 pokalbių garso įrašų, taip pat nuotraukų, kitos surinktos informacijos.

Dalis šių įrašų – įrašyti telefoniniai pokalbiai, o likę – slapta daryti garso įrašai iš Panevėžio miesto savivaldybės rūkomojo, kabineto bei tarnybinio automobilio. Ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti beveik 30 asmenų, kurių pokalbiai buvo slapta įrašyti. Septyni iš jų šioje byloje pripažinti nukentėjusiaisiais. Nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažintas ir su kaltinamąja romaną turėjęs vyras bei jo draugė.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės Linos Lomonienės, kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta, tačiau ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad sutuoktiniai neteisėtai rinko informaciją apie privatų asmenų gyvenimą, neteisėtai įrengė ir naudojosi specialia technika žmonėms sekti.

Baudžiamasis kodeksas už tai numato įvairias bausmes, iš kurių griežčiausia – laisvės atėmimas iki 4 metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

 

 

Komentarai

  • galėjo įrašus atiduoti STT – gal būtų darką ką nors išvedę

  • Nu va,ir daryk patelei gerą darbą…

  • ,sekunde, blokuoja komentarua

  • Nu va, bus jums į svetimas moteras žiūrėt.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų