Krekenavos regioninio parko apžvalgos bokštą apjuosė gimnazistų siūta Trispalvė.

Įkvepiantis patriotiškumas įamžintas fotografijose

Įkvepiantis patriotiškumas įamžintas fotografijose

 

Panevėžiečiai moka švęsti – išradingai, originaliai, patriotiškai. Tuo buvo galima įsitikinti iš fotografijų gausos, atsiųstos dienraščio „Sekundė“ organizuotam fotografijų konkursui valstybės šimtmečio proga.

Išrinkti nugalėtojus buvo išties sudėtinga. Trijų įspūdingiausių nuotraukų autoriai bus apdovanoti solidžiais prizais: kiekvienas jų gaus dienraščio „Sekundė“ bei savaitraščio „Panevėžio balsas“ prenumeratą visiems metams, bilietus į miuziklą „Paryžiaus katedra“ ir knygą.

Prizas iškeliaus į Krekenavos regioninį parką, Trispalve apjuosusį apžvalgos bokštą. Tiesa, parko administracijai dovanomis teks dalytis su Krekenavos M. Antanaičio gimnazija, kuri ir buvo šios originalios idėjos autorė.

Kaip pasakojo Krekenavos regioninio parko direktorė Alma Kavaliauskienė, maždaug dvidešimties metrų vėliavą, kuri buvo iškelta į 25 metrų aukštį, pasiuvo patys gimnazistai, padedami technologijų mokytojos. O kai šis didžiulis darbas buvo baigtas, mokiniai, sugiedoję Lietuvos himną, iškilmingai vėliavą laikydami rankose, per visą miestelį atnešė iki apžvalgos bokšto.

Kosmonautų g. 1-ojo namo gyventojai Lietuvos šimtmetį sutiko balkonus papuošę istorinėmis Lietuvos vėliavomis.

„Tai tik įrodo, kad kartu, kaip bendruomenė, mes galime sukurti nuostabių dalykų“, – sakė A. Kavaliauskienė.

Pakabinti taip aukštai ir tokio dydžio vėliavą buvo iš tiesų nelengva. Keturi suaugusieji ir keturi gimnazistai Trispalvę į viršų užkėlė tik suvynioję į ritinį ir po truputį vyniodami apjuosė visą bokšto apžvalgos aikštelę. Tai padaryti buvo gana sudėtinga, nes spaudė nemenkas šaltukas, o viršuje siautė dar ir gūsingas ledinis vėjas.

„Dirbome daugiau kaip valandą, nušalome rankas ir kojas, net nesitikėjome, kad bus taip sunku. Rezultatas atpirko visus vargus. Pakabinus vėliavą, padaugėjo lankytojų. Daugelis norėjo įsiamžinti prie Trispalve papuošto bokšto“, – pasakojo regioninio parko direktorė.

Nors vėliavą planuojama šią savaitę nukabinti, A. Kavaliauskienė viliasi, kad Krekenavos gimnazija Trispalvę paskolins ir per kitas Lietuvai svarbias šventes. Galbūt Mindaugo karūnavimo dieną ji vėl suplevėsuos ant bokšto.

Mezgimas Panevėžio rajone tapo užkrečiamas – entuziastai, pradėję nuo trispalvio šaliko, keliavusio per visą rajoną, vėliau nuo galvos iki kojų apmezgė ir vaikus.

Užsikrėtė mezgimu

Originaliausios nuotraukos autore pripažinta ir Miežiškių pagrindinės mokyklos mokytoja Vaida Sarapienė bei jos šventiškai pasipuošę auklėtiniai. Mokiniai nusifotografavo pasipuošę tautinių spalvų šalikais ir kepurėmis.

Pedagogė ir Sodelių kaimo bendruomenės pirmininkė V. Sarapienė visuomet ieškanti idėjų, kaip būtų galima išradingai paminėti mūsų šaliai svarbias datas. Anot mokytojos, vaikai mielai įsitraukia į veiklas, tereikia juos paskatinti. Beje, tai ne pirmasis prizas, kurį su šia nuotrauka laimėjo miežiškiečiai – simbolinių dovanų už išradingai švenčiamą Vasario 16-ąją jie sulaukė ir iš Seimo.

Visą grožį, kuriuo pasipuošė mokiniai, numezgė V. Sarapienės mama. Pradėjusi nuo trispalvio šaliko, apkeliavusio visą Panevėžio rajoną, ji taip užsikrėtė tautinės simbolikos mezgimu, kad kepurių, šalikų, pirštinių, riešinių ir net vėliavėlių primezgė ne tik anūkams, bet ir dukros auklėtiniams.

„Prizu teks dalytis su mama. Nors ji tik mėgėja, tačiau mezga kaip profesionalė. Taip užsidegė mezgimu, kad dabar ilgam turėsime kuo pasipuošti“, – šypsosi V. Sarapienė.

Puošmena tapo dviratis

Už itin originalią puošmeną – Trispalvės spalvomis papuoštą dviratį prizas atiteko ir dviračių entuziastui panevėžiečiui Stasiui. Vyras prasitarė buto balkone stovinčią dviratę transporto priemonę puošiantis ne pirmą kartą – per Kalėdas dviratis tapo Kalėdų Senelio transporto priemone, Vasario 16-osios proga nusidažė geltona, raudona, žalia spalvomis, o jau dabar Stasio galvoje knibžda įvairiausių idėjų, kaip sutikti artėjančias Velykas.

Vėliavos spalvomis papuoštas dviratis – ne tik originali dekoracija.

„Dar neišduosiu, kaip savo transporto priemonę papuošiu Velykoms, bet bus ne mažiau įspūdinga“, – prižadėjo dviračių entuziastas.

Paskatinimo prizas – knygos – už gražiausiai papuoštą daugiabutį iškeliauja ir Kosmonautų g. 1-ojo namo bendrijai. Jos žmonės savo balkonus papuošė istorinėmis Lietuvos vėliavomis. Pasak bendrijos pirmininko Antano Šulnio, įtikinėti gyventojų originaliai sutikti Lietuvos šimtmetį nereikėjo – visi pritarė šiai idėjai. Daug didesnis galvosūkis buvo rasti, kur įsigyti vėliavų. Iki Vasario 16-osios likus savaitei pavyko rasti net vienuolika istorinių vėliavų ir vyčiai raudoname fone papuošė balkonus. Už įspūdingai atrodantį daugiabutį gyventojai pagyrų sulaukė ne tik iš kaimynų, bet ir visai nepažįstamų žmonių.

„Jeigu namas būtų apšiuręs, gal kitaip atrodytų, bet dabar daugiabutis renovuotas, tad ir vaizdas puikus. Vėliavas jau planuojame nuimti, bet per kitas valstybines šventes ir vėl pasipuošime“, – žadėjo A. Šulnis.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų