„Ignitis“ mėnesiui pratęsia planų su nefiksuota tiekimo kaina galiojimą

„Ignitis“ mėnesiui pratęsia planų su nefiksuota tiekimo kaina galiojimą

Nepriklausomam elektros tiekėjui „Ignitis“ praėjusią savaitę paskelbus apie nuo sausio panaikinamą tiekimo planą su nefiksuotos kainos dedamąja, trečiadienį bendrovė atsiprašo dėl „kilusios sumaišties“ ir praneša, jog pokyčius atideda mėnesiui.

„Ignitis“, matydama viešojoje erdvėje kylančius klientų ir suinteresuotų šalių klausimus dėl ketinimų nebesiūlyti nefiksuoto termino planų, atsiprašo klientų dėl kilusios sumaišties ir neaiškios komunikacijos bei ketina šiuo metu galiojančias sutarčių kainas pratęsti mėnesiui – iki vasario pirmos dienos“, – skelbiama bendrovės pranešime spaudai.

Pasak „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovo Andriaus Kavaliausko, papildomas mėnesis suteikiamas siekiant aiškiau pateikti informaciją klientams, taip pat, jiems suteikti daugiau laiko apsispręsti, ar sutinka su įmonės siūlomomis alternatyvomis.

Praėjusią savaitę apie 40 tūkst. klientų buvo informuoti, kad jų turimų nefiksuoto termino planų ketinama atsisakyti. Anot įmonės, toks siūlymas pateiktas, siekiant suvaldyti augančias kainas ir pasiūlyti klientams pigesnes alternatyvas.

„Sprendimą priėmėme, siekdami klientams pasiūlyti mažesnes kainas. Nefiksuoto termino planų klientams vietoj šiuo metu galiojančio 33–38 ct tarifo kaina nuo 2023 metų turėtų kilti iki 65 centų ir daugiau. Būtent todėl ir ketinome plano atsisakyti ir pasiūlėme pigesnes alternatyvas“, – teigia A. Kavaliauskas.

Įmonė taip pat informuoja, kad keičiamus planus pasirinkusiems klientams nieko daryti nereikia.

„Bendrovės atstovai šiuo metu konsultuojasi su Valstybine energetikos reguliavimo taryba (VERT) ir kitomis institucijomis. Priėmę sprendimus klientus informuosime atskiru laišku“, – teigia „Ignitis“.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę „Ignitis“ pranešė, jog nefiksuotos kainos elektros tiekimo planus – planus su nefiksuota tiekimo paslaugos kaina – keičia fiksuotais 36 mėn. trukmės planais.

Bendrovė tokius planus pasirinkusiems klientams numatė pasirinkimus: su naujomis sąlygomis sutikti dabar ir gauti vienkartinę 30 eurų nuolaidą, pereiti automatiškai nuo kitų metų arba nutraukti sutartį su tiekėju.

Pasak „Ignitis“ atstovų, šio plano nuspręsta atsisakyti, kadangi jam 2023 m. pirmąjį pusmetį būtų nustatyta itin aukšta 65 ct/kWh riba, o vartotojams pasiūlyta alternatyva yra 20-25 ct/kWh pigesnė. Tai esą yra pigiausias šiuo metu įmonės siūlomas planas.

Taip pat bendrovė akcentuoja, kad klientams galimybė už elektrą mokėti pagal biržos kainą išlieka.

Kaip reaguojant į tokį „Ignitis“ žingsnį Eltai pirmadienį komentavo VERT, nepriklausomi elektros tiekėjai negali keisti sutarties vienašališkai, o klientas savo ruožtu turi teisę pakeitimams nepritarti.

Reguliuotojo teigimu, šia teise pasinaudojus, ankstesnės sutarties sąlygos turėtų galioti toliau.

Energetikos ministras Dainius Kreivys ketvirtadienį sakė, jog didžiausias tiekėjas Lietuvoje neturėtų „elgtis kaip dramblys porceliano parduotuvėje“, o su VERT jis sutarė, kad panašūs tiekėjų sprendimai ateityje privalės būti suderinti su reguliuotoju.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų