Šeštadienį net keturias valandas prie šiuolaikinio meno centro „STASYS MUSEUM“ trukęs meninis vyksmas sukvietė panevėžiečius ir miesto gimtadienio šventės svečius pajusti šokio laisvę.
Nuo pat pirmųjų minučių performansas patraukė praeivių dėmesį.
Vos blizgia suknele pasipuošusi aktorė grojant žinomai muzikai pradėjo ritmingai judėti ant žalių kilimėlių, vienai jai šokti ilgai neteko. Prie atlikėjos nuolat jungėsi įvairaus amžiaus stebėtojai. I. Brikei kompaniją palaikė tiek vaikai, tiek suaugusieji.
Viena pirmųjų prisijungusių Julija prisipažino iškart pajautusi norą kartu pajudėti.
,,Tiesiog pajaučiau gerą energiją ir nusprendžiau kartu prasišokt“, – šypsojosi panevėžietė.
Ema prieiti arčiau nusprendė iš tolo pamačiusi, kad kažkas vyksta.
,,Aš tiesiog negaliu atitraukti nuo jos akių“, – stebėjosi performanso autorės šokiu ji.
Pastarąjį stebėjęs Eugenijus prisijungti nedrįso – teigė nesąs šokėjas, – tačiau neslėpė, jog liko sužavėtas.
,,Geras jausmas, kai matai, kad žmonės moka pasilinksmint, tikra šventė!“ – džiaugėsi panevėžietis.
Atviroje erdvėje įrengtoje šokių aikštelėje prie I. Brikės galėjo prisijungti bet kuris praeinantis žmogus. Kaip teigia ji pati, viskas, ko reikėjo, buvo akiniai nuo saulės ir noras pašokti.
Anot menininkės, judesiu bandžiusią perteikti džiaugsmo, nuovargio, laisvės, lengvumo būseną, svarbu išjausti šokio galią.
„Iš tikrųjų, labai panaši būsena, kurią jauti, kai ilgą laiką „taškaisi“ šokių aikštelėj – gero nuovargio ir visiško atsipalaidavimo“, – šypsosi aktorė.
„Man tai patinka, todėl norėjau pakviesti ir žmones tą pajausti.“
I. Brikė
Nors I. Brikė pripažįsta, kad tokios trukmės pasirodymai išties vargina, prisijungę žmonės pasidalijo energija ir atnešė pačias geriausias emocijas.
„Kiek yra tekę tokius performansus daryt, jie dažniausiai tarsi išlaisvina smegenis – jos pradeda visiškai kitaip dirbti. Tada nervų sistema „išsijungia“, išlengvėja, tu pats jautiesi išlengvėjęs. Man tai patinka, todėl norėjau pakviesti ir žmones tą pajausti“, – atviravo I. Brikė.
Aktorė I. Brikė Panevėžio miesto gimtadienio proga savo pasirodymą dovanoja ne pirmą kartą.
2017 metais Laisvės aikštėje susirinkusiems šventės dalyviams ji pristatė autorinį performansą „Augantis“. Kaip teigia meno kūrėja, tąkart susipažino ir su miestu, ir su jo auditorija.
„Dabar jau šešerius metus gyvenu Panevėžyje, – pasakoja aktorė. – Tad natūraliai norėjosi pasimatuoti, kaip pasikeitė mano santykis su miestu, kaip miestas paaugo.“
Lygindama savo abu miesto švenčių kūrinius, I. Brikė išskiria žmonių įsitraukimą.
Performansas „Augantis“, jos vertinimu, buvęs labai individualus.
„Nekviečiau žmonių kažko kartu daryti, – prisimena aktorė. – Dabartinio „Singuliariumo“ pagrindinis variklis yra tas, kad jis interpasyvus – vadinasi, kviečia prisijungti žiūrovus.“
Pagrindinis tokio pasirinkimo tikslas, aiškina ji, – pajusti bendruomenę. I. Brikės teigimu, iki pat paskutinės minutės nebuvo aišku, kaip atrodys pats performansas, nes erdvę turi užpildyti ne tik pati aktorė, tačiau ir aplink esantys žmonės.
„Šis performansas labai palankus išmatuoti tokią bendruomenės temperatūrą“, – įsitikinusi I. Brikė.