DELFI nuotr.

Identifikavus su teroristais siejamus asmenis, Lietuvai grėsmės nėra

Identifikavus su teroristais siejamus asmenis, Lietuvai grėsmės nėra

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, komentuodamas informaciją, kad tarp neteisėtų migrantų buvo identifikuoti su teroristinėmis organizacijomis siejami asmenys, sako, jog situacija yra valdoma. Politiko teigimu, keliolika identifikuotų tokių asmenų yra izoliuoti ir Lietuvai jokios grėsmės nekelia.

„Noriu pasakyti, kad viskas ramu ir viskas yra kontroliuojama. Jie yra identifikuoti ir nustatyti“, – žurnalistams sakė L. Kasčiūnas.

Jo teigimu, šie asmenys nustatyti pasitelkus tarptautines duomenų bazes.

„Mes turime priėjimą prie duomenų bazių, pasinaudojant tam tikrais biometriniais duomenimis. Negaliu detalizuoti, bet kartu su užsienio partneriais galime pasitikrinti, ar yra kokių nors sutapimų“, – teigė jis.

L. Kasčiūnas leido suprasti, kad identifikuoti asmenys nebūtinai priklauso pasaulyje labai gerai žinomoms teroristinėms organizacijoms.

„Toje pačioje ES sąraše yra apie 50 teroristinių organizacijų: tai ir įvairios regioninės teroristinės, kurios regione turi savo motyvus ir tikslus. Lietuvos jie savo radaruose nemato kaip kažkokio priešo. Tą reikia turėti galvoje. Nereikia suvesti į kelis geriausiai žinomus organizacijų brendus“, – teigė L. Kasčiūnas.
„Situacija tikrai yra kontroliuojama, nes žmonės yra identifikuoti, jie yra izoliuoti, o kai kurie iš jų jau yra grąžinti“, – pridūrė jis.

Pasak NSGK pirmininko, su teroristinėmis grupuotėmis vienaip ar kitaip susiję asmenys yra iš įvairių šalių, tačiau didžioji dauguma – iš Irako.

Politikas tikino, kad, ko gero, tokių asmenų sąrašas nebeturėtų plėstis, o identifikuoti asmenys – bus grąžinti į kilmės šalis.

Apie tai, kad tarp į Lietuvą patekusių neteisėtų migrantų buvo užfiksuota keliolika su teroristinėmis organizacijomis siejamų asmenų, pranešė naujienų portalas „Delfi“, portalą apie tai informavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas L. Kasčiūnas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų