P. Židonio nuotr.

Įdarbinti jaunuolius skatins pinigais

Įdarbinti jaunuolius skatins pinigais

„Parduotos vasaros“ kitais metais Panevėžyje gali įgauti naują prasmę. Savivaldybė svarsto miesto darbdaviams pasiūlyti po 300 eurų už liepos–rugpjūčio mėnesiais įdarbintą panevėžietį nuo 14 iki 19 metų. 

Vieni darbdaviai ir be paramos priima tokius darbininkus, o kiti jų neprisileistų net ir gavę kompensaciją

Panevėžio „Minties“ gimnazijoje besimokančiam Lukui Simanavičiui neseniai sukako aštuoniolika. Abiturientas nuo trylikos metų žino, ką reiškia dirbti už atlyginimą.

Vos perlipęs paauglystės slenkstį berniukas liko tik su promočiute – tėvas šeimą paliko anksčiau, o mama išvyko dirbti į Šiaurės Airiją. Anksti į savarankišką gyvenimą įžengęs Lukas norėjo turėti ir savų pinigų.

„Pradėjau nuo aptarnaujančio darbuotojo kavinėje, įsidarbinau nesunkiai – kas turi motyvacijos dirbti, tam pavyksta. Aš dirbau puse etato visus metus, prie kolegų prisijungdavau penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį. Šiais metais planavau atsiduoti tik mokslams, nes paskutinė klasė, reikia susikaupti egzaminams. Bet susilažinom su draugu ir vėl abu dirbam kitoje kavinėje“, – pasakoja L. Simanavičius.

Spalį vėl įsidarbinusio dvyliktoko planus sugriovė karantinas. Viešojo maitinimo įmonės nuo praeitos savaitės uždarytos, tad Lukas dabar mokosi būdamas prastovose.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Šaunuolis vaikinukas, nebijantis darbo. Tokį ir be 300 eurų paramos įdarbinčiau.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų