Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Į vaistines grįžta deficito laikai

Į vaistines grįžta deficito laikai

Grėsmingai augant sergamumui peršalimo ligomis, vaistinėse ima trūkti antibakterinių vaistų.

O šiuo metu masiškai į patalą guldančiai atipinei pneumonijai – plaučių uždegimui – gydyti reikalingų antibiotikų, kurių veiklioji medžiaga klaritromicinas, tenka ieškoti su žiburiu.

Medikai ir vaistininkai tvirtina, kad jau ne pirmi metai net tiekėjų sandėliuose nelieka tam tikrų vaistų, tačiau išeities iš tokios situacijos nemato.

Panevėžiečio Tado šeima iš karto po Naujųjų susirgo.

Iš pradžių sukarščiavo sūnus, kitą dieną blogai pasijuto ir žmona. Abu kankino aukšta, virš 39 laipsnių, temperatūra, sausas kosulys ir silpnumas.

Atlikus kraujo tyrimus paaiškėjo, kad šeimą užpuolė infekcija, kurią sukelia mikoplazmos bakterijos.

Uždelsus gydymą, didelė tikimybė, kad mikoplazma sukels atipinę pneumoniją. Tačiau, kaip netrukus paaiškėjo, rasti gydytojos išrašytų antibiotikų, kurie padėtų kovoti su plaučių uždegimą sukeliančiomis bakterijomis, buvo tikras iššūkis.

Tadui tik ketvirtoje vaistinėje pavyko rasti reikalingų antibiotikų, tiesa, nekompensuojamųjų.

Visą straipsnį skaitykite sausio 15 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite