Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

I. Šimonytė: verslams neturėtų būti sunku rasti kuo pakeisti rusiškas prekes

I. Šimonytė: verslams neturėtų būti sunku rasti kuo pakeisti rusiškas prekes

Su Rusija iki šiol prekiavę verslai, dėl karo Ukrainoje nutraukę prekybinius ryšius su šia šalimi, turėtų nesunkiai rasti kuo pakeisti iki šiol iš Rusijos tiekėjų pirktą produkciją, tad kompensacijų jiems neprireiks, mano premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak jos, iš Rusijos daugiausia eksportuojamos žaliavos, o galutinio vartojimo prekių „ten ir šiaip yra nykstamai mažai“, jos nėra itin paklausios.

„Akivaizdu, kad atsisakyti tos produkcijos taip pat nėra labai sudėtinga, jei kalbėsime apie kažkokias kompensacijas, nes, matyt, kad labai nesunku rasti pakaitalus, ypač galutinio vartojimo prekių, iš kitų rinkų“, – sekmadienį žurnalistams Vyriausybėje sakė I. Šimonytė.

Premjerė pasidalino pavyzdžiu, esą vienas vaistinių tinklų atsisakė prekybos rusiškos ir baltarusiškos kilmės produkcija, iki šiol sudariusia tris dešimtąsias apyvartos.

„Trys dešimtosios apyvartos yra tikrai labai nedidelė dalis asortimento, yra pakeičiama kitu asortimentu, kurį vartotojai mielai rinksis“, – teigė premjerė, kartu pažymėjusi, jog Lietuvoje, net jei rusiška produkcija ir toliau bus prekiaujama, vartotojai „didžiąja dalimi perkalibravo savo santykį su Rusijoje gaminamomis prekėmis“ ir jų veikiausiai tiesiog nepirks.

„Jei esi mąstantis verslas, nekaupsi atsargų ir neužsakinėsi prekių tų, kurių tikrai gali pagrįstai tikėtis, kad šioje šalyje žmonės tiesiog nenorės pirkti“, – apibendrino I. Šimonytė.

„Tikrai esu dėkinga visiems verslams, kurie tokius sprendimus priėmė, įskaitant dalį politikuojančių verslininkų, kurie apie tuos sprendimus paskelbė vakar“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

ELTA primena, kad, Rusijai ketvirtadienio rytą pradėjus karinę invaziją į Ukrainą, vis daugiau Lietuvos verslų pranešė stabdantys bendradarbiavimą su partneriais Rusijoje. Tarp jų ir su bendrove „Agrokoncernas“ siejamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, šeštadienį pranešęs, kad įmonė nevykdys esamų ir nepasirašys naujų sandorių su partneriais Rusijoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų