P. Židonio nuotr.

Į konteinerius maistą verčia su lėkštėmis

Į konteinerius maistą verčia su lėkštėmis

Nors kartu su rudaisiais kibirėliais panevėžiečiams išdalytos ir rūšiavimo atmintinės, iš sąvartyną pasiekiančio turinio matyti, kad gyventojai labai skirtingai supranta, kas yra maisto atliekos.

Jau geras mėnuo, kai panevėžiečiai bando prisijaukinti naują įprotį – atskirai rūšiuoti maisto atliekas.
Sakoma, kad tinkamam įpročiui susiformuoti reikia trijų savaičių.
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro vadybininkas technologas Geminas Jurėnas teigė, kad per gegužę, kai Panevėžyje pradėtos rinkti maisto atliekos, į sąvartyną iš visos apskrities tokių atvežta apie 130 tonų, o per birželį surinkta jau 80 tonų.
Iš apskrities maisto atliekos atvežamos du kartus per savaitę, o iš miesto – kasdien.
Apsilankius sąvartyne, kur tvarkomas rudųjų kibirėlių turinys, matyti, kad gyventojų požiūris į atliekų rūšiavimą labai skiriasi.
„Stebime, kad tinkamai atliekas rūšiuoja tik nuosavų namų gyventojai, kurie naudojasi individualiais konteineriais. Bet to negalime pasakyti apie kolektyvinio naudojimo konteinerių turinį“, – pažymi G. Jurėnas.

Nuo gelžgalių iki dujokaukių

Į neseniai pastatytą tik maisto atliekoms rūšiuoti ir perdirbti skirtą pastatą Dvarininkų kaime turėtų atkeliauti tik maisto atliekos.
Visgi iš tikrųjų yra kiek kitaip.
Šiuo metu maisto atliekų perrūšiavimo padalinyje įdarbinti trys atliekų perrūšiuotojai ir du operatoriai, dirbantys su technika.
„Jeigu žmonės tinkamai rūšiuotų atliekas, tiek darbo neturėtume ir mes. Reikia suprasti, kad kuo daugiau žmonių rankų prisideda rūšiuojant atliekas, tuo visa atliekų surinkimo sistema brangiau kainuoja. Atliekų vežimo kainos kyla tik dėl žmonių neatsakingumo. Jei kiekvienas tinkamai išrūšiuotų atliekas, būtų daug mažesnės sąnaudos“, – teigia G. Jurėnas.

Prie dvoko priprato

„Sekundės“ žurnalistai naująją rūšiavimo liniją sąvartyne apžiūrėjo pirmadienio rytą.
Tądien apžvelgus atvežtas maisto atliekas buvo matyti, kad į ruduosius konteinerius metama beveik viskas – nuo tekstilės gaminių, pakuočių atliekų, įvairių gelžgalių iki tokių įdomių eksponatų kaip tarybinių laikų dujokaukės.
O dujokaukės šioje vietoje ypač praverstų.

Visą straipsnį skaitykite birželio 14 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Galerija

Komentarai

  • TAI KĄ NORITE KAD JUMS IŠRŪŠIUOTŲ ATLIEKAS O JŪS UŽ DYKĄ NIEKO NEVEIKDAMI TIK KLYNUS KĄSYDAMI GAUTUTE ATLYGINIMUS EIKITE JŪS NAXUI PASKUI RUSIŠKĄ LAIVĄ KOJĄ PRIMYNĘ KELIATE KAINAS IR JUMS TO MAŽA PRIE RUSKIŲ TIKRAI TAIP NEBUVO

  • Jeigu rūšiuotumėt atliekas teisingai, o ne mestumėt į konteinerius viską kas papuola, tai ir tos atliekų kainos nekiltų. Patys kalti.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų