Į ką atkreipti dėmesį renkantis stacionarų žaidimų kompiuterį?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stacionarų žaidimų kompiuterį?

Jei norite mėgautis naujausiais kompiuteriniais žaidimais, aukšta jų raiška ir puikia vaizdo kokybe – stacionarus žaidimų kompiuteris yra tai, ko jums reikia. Nors dažnas laikosi nuomonės, kad stacionarus kompiuteris skirtas žaidimams yra tiesiog kompiuteris, taip manyti nereikėtų. Standartinis stacionarus kompiuteris leis efektyviai dirbti, naršyti internete, tačiau, tikrai neleis sklandžiai ir efektyviai žaisti naujausių kompiuterinių žaidimų. Dėl šios priežasties, užkietėję kompiuterinių žaidimų entuziastai renkasi būtent kompiuteriniams žaidimams skirtus kompiuterius. Tačiau, jų pasirinkimas yra tikrai nemažas. Tad, norintys pasirinkti kokybiškiausią ir geriausią modelį turėtų atsižvelgti į kelis, labai svarbius dalykus. Juos ir apžvelgsime šiame straipsnyje. 

Kaina 

Norint išsirinkti tinkamą kompiuterį kompiuterinių žaidimų žaidimui, pirmiausia, labai svarbu atsižvelgti į įrenginio kainą. Iš esmės, stacionaraus žaidimų kompiuterio kaina yra tikrai nemaža. Kadangi, kompiuterinių žaidimų žaidimui būtini galingi įrenginiai, aukšta raiška bei aukščiausio lygio specifikacijos, tai lemia ir didelę stacionarių žaidimų kompiuterių kainą. Tiesa, galima rasti tiek pigesnių, tiek brangesnių modelių. Na, o renkantis būtina atsižvelgti į savo turimą biudžetą. Patys pigiausi stacionarūs žaidimų kompiuteriai puikiai tiks senesnių žaidimų žaidimui, bet gali kelti problemų žaidžiant naujausius. Lygiai taip pat, pirkti patį brangiausią modelį irgi ne visada yra praktiška. Dažnu atveju, tokie kompiuteriai daug kainuoja dėl garsaus vardo, o taip pat, jie netiks ir tiems, kurie žaidžia žaidimus ne taip dažnai ar intensyviai. Tad, tinkamiausias bus tas pasirinkimas, kuris atitiks jūsų biudžetą ir turimus poreikius. 

Vaizdo plokštė

Vienas iš svarbiausių ir būtiniausių stacionaraus žaidimų kompiuterio komponentų – vaizdo plokštė. Tai tas kompiuterio elementas, kuris leidžia žaisti žaidimus su aukšta raiška bei daugybe skirtingų grafinių ypatybių. Negana to, tai yra ir vienas iš brangiausių tokio kompiuterio komponentų.  Teigiama, kad reikėtų rinktis tokį modelį, kuris būtų aprūpintas bent 1080p raišką palaikančią vaizdo plokštę. Taip pat, vaizdo plokštė privalo būti kiek įmanoma galingesnė ir papildyta didesniu kiekiu RAM atminties. Galima rinktis iš AMD arba Nvidia gamintojų vaizdo plokščių. Specialistų teigimu, Nvidia, šiuo metu, kuria tikrai geras ir dėmesio vertas vaizdo plokštes. Tačiau, tai visiškai nereiškia, kad AMD plokštės yra nevertos dėmesio. Jos taps puikiu pasirinkimu, jei biudžetas yra mažesnis. 

Procesorius ir RAM

Dar vienas itin svarbus ir reikšmingas stacionaraus žaidimų kompiuterio komponentas – procesorius. Galima rinktis Intel arba AMD gamintojo procesorius, kurie, priklausomai nuo savo galingumo, skiriasi ir savo kaina. Tiesa, naudinga paminėti, kad kuo galingesnis bus procesorius, to efektyviau jis veiks. Procesorius, dar plačiai žinomas trumpiniu CPU, yra tarsi kompiuterio smegenys. Jis atsakingas už visus procesus ir efektyvų jų vyksmą ekrane. Nuo procesoriaus greičio ir branduolių priklauso kaip greitai ir efektyviai jis atliks užduotis. Tačiau, svarbus yra ne tik procesorius, bet ir RAM atmintis. Kuo daugiau RAM atminties, tuo geriau kompiuteris tvarkysis su laikinąja informacija, pats kompiuteris veiks greičiau ir našiau. Teigiama, kad kompiuteriniams žaidimams sklandžiai žaisti reikia nors 16GB RAM atminties. Tokiu būdu, nereiks sukti galvos dėl trukdžių ar vėlavimų, žaidžiant žaidimus. 

Kietasis diskas 

Renkantis stacionarų žaidimų kompiuterį būtina atsižvelgti ir į kietojo disko tipą. Dažniausiai, šio tipo stacionarūs kompiuteriai yra aprūpinti SSD tipo disku. Tokio tipo kietasis diskas ir yra laikomas geriausiu pasirinkimu. Jis leidžia kompiuteriui veikti greičiau, nuskaito failus operatyviau, sumažina krovimo laiką, pageriną našumą. Dėl šios priežasties, dažnas specialistas nerekomenduoja rinktis HDD tipo kietuosius diskus turinčių kompiuterių. Taip pat, būtina atsižvelgti ir į kietojo disko talpą. Teigiama, kad 512GB yra pradinė riba, nuo kurios reikėtų pradėti perkant kompiuterinių žaidimų įrangą.

Na, o išsirinkus tinkamą stacionaraus žaidimų kompiuterio modelį, svarbu nepamiršti ir kitos įrangos. Jums prireiks ne tik paties kompiuterio, bet ir kokybiško monitoriaus, klaviatūros, pelės bei, dažnu atveju, ausinių su mikrofonu. Visą tai tikrai rasite apsilankę Varle.lt internetinėje svetainėje: https://www.varle.lt/zaidimu-kompiuteriai-gaming-iranga/. Čia rasite ne tik puikias kainas, bet ir šaunias akcijas! 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų