Pagal paskaičiuotą lėšų poreikį, daugiausia kelionėms į darbą Panevėžio rajone išleidžia savivaldybės poliklinikos specialistai – jų kompensacijoms per metus reikėtų skirti kiek daugiau nei 11,5 tūkst. eurų. V. Bulaičio nuotr.

Į darbą – už savivaldybės pinigus

Į darbą – už savivaldybės pinigus

 

Panevėžio rajono savivaldybė Tarybai teikia tvirtinti tvarką, kuria siūloma iš dalies kompensuoti atskirų specialistų kelionės į darbą išlaidas. Nors sumos nėra itin didelės, jau dabar aišku, kad ta naujovė pagelbėtų išsaugant rajone esamus ir pritraukiant naujus darbuotojus.

Nors iš pradžių kalbėta apie dalinį kelionės išlaidų kompensavimą tik pedagogams, galiausiai apsispręsta siūlyti kompensacijas ir kitiems specialistams.

Rajono Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Genė Šarkiūnienė „Sekundei“ vardijo, kad kompensuoti dalį kelionės į darbą išlaidų siūloma bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, lopšelių-darželių pedagoginiams darbuotojams ir bibliotekininkams. Taip pat sveikatos įstaigų gydytojams ir slaugytojams, kultūros ir meno įstaigų kultūros ir meno darbuotojams, socialinių paslaugų įstaigų ir seniūnijų socialiniams darbuotojams.

Dalinė kompensacija būtų už vieną dienos kelionę (į vieną pusę). Numatoma, kad tiems, kam iki darbovietės reikia važiuoti nuo 5 iki 15 kilometrų, būtų skiriamas euras už vieną darbo dieną, nuo 16 iki 26 kilometrų – du eurai, daugiau kaip 26 kilometrus – trys eurai už vieną darbo dieną.

Jei specialistas gyvena arčiau nei 5 kilometrai, į darbą važinėja maršrutiniu miesto autobusu, dalinė kompensacija nepriklausytų.

Viešasis transportas nebūtų privalomas

G. Šarkiūnienės teigimu, mainais už tai nebūtų prašoma pateikti jokių dokumentų, bilietų – Panevėžio rajone dirbantys minėtų sričių specialistai galėtų važinėti kad ir savo transportu.

„Bet jei darbo grafike bus pažymėta, kad tą dieną dirbo, – gaus kompensaciją“, – sako Finansų skyriaus vedėja.

Darbuotojai, pageidaujantys gauti dalinių kelionės į darbą išlaidų kompensaciją, įstaigų vadovams turės pateikti prašymą ir pažymos apie faktinę gyvenamąją vietą kopiją.

Jei paaiškėtų, kad prašymo teikėjas dirba keliose darbovietėse, kompensacija būtų apskaičiuota ir mokama už kelionę į darbą tik vienoje darbovietėje. Be to, kompensacija nebūtų mokama atostogų, nedarbingumo ar komandiruočių metu.

Tarybai pritarus, tokia tvarka įsigaliotų jau po poros savaičių – nuo rugsėjo 1 dienos.

Apskabytų ir šiųmetį biudžetą

Pagal surinktą informaciją kompensuoti dalines kelionės į darbą išlaidas per metus rajono Savivaldybei reikėtų 144 tūkst. 350 eurų. Iš jų liūto dalies – švietimo darbuotojams, pravažinėsiantiems 94 tūkst. 184 eurus. Kultūros darbuotojams tektų atseikėti 19 tūkst. 763 eurus, socialiniams darbuotojams – 15 tūkst. 13 eurų, sveikatos priežiūros darbuotojams 15 tūkst. 390 eurų. Bet jeigu kelionės į darbą išlaidos bus pradėtos kompensuoti jau nuo šios rugsėjo 1-osios, rajono biudžete reikės rasti papildomai 39 tūkst. 400 eurų.

G. Šarkiūnienė pripažįsta: suma susidaro nemaža, ir tai Savivaldybės piniginei pakankamai svari našta.

Tiesa, Finansų skyriaus vedėjos duomenimis, rajono Savivaldybėje kadaise jau galiojo tokia tvarka – kompensuoti važiavimo išlaidas. Tuomet kompensacijos gavėjų buvo prašoma pateikti bilietus.

Dabar, G. Šarkiūnienės teigimu, analogišką lengvatą siūlančių savivaldybių visoje šalyje labai mažai.

„Mes turbūt vieni pirmųjų – niekas kol kas neina tokiu keliu“, – svarsto vedėja.

Būtent dėl to, kad nuogąstaujama, ar tokia tvarka išvis pasiteisins, iš pradžių ir siūloma taikyti tik dalinį kompensavimą.

Bet nors ir nevisiškas, kompensavimas, G. Šarkiūnienės vertinimu, nebus toks jau mažas. Jei per mėnesį teks 20 darbo dienų, darbuotojas, priklausomai nuo įveikiamo atstumo, atgaus nuo 20 iki 60 eurų.

Daugiau galimybių rinktis

Panevėžio rajonui priklausančių įstaigų darbuotojai tokių kompensacijų jau nekantriai laukia. Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė sako, kad nemažai jų darbuotojų į darbą važinėja iš toliau. „Tiesiog yra tokių vietovių, kuriose sudėtinga rasti žmonių, atitinkančių reikalavimus dirbti bibliotekoje“, – aiškina ji.

Pagal dabar galiojančią tvarką priimti dirbti bibliotekininku žmonių, turinčių technikumo išsilavinimą, nebegalima. Reikia kolegijos ar universiteto diplomo. Tad tam tikrose vietovėse kadrai tampa rimtu deficitu.

Pasak R. Bagdonienės, vis dažniau susiduriama su situacija, kai pretendentai į darbo vietas atokesnėse bibliotekose arba neturi reikiamo išsilavinimo, arba nesutinka važinėti į darbą.

„Dar nėra didelės problemos, bet dalinis kompensavimas tikrai tai išspręstų. Mes turime labai gerą darbuotoją Raguvoje, kuri planuoja keisti gyvenamą vietą. Jai būtų per brangu važinėti į Raguvą, o dabar ją išlaikysime“, – džiaugiasi R. Bagdonienė.

Direktorės teigimu, taip visiems atsiranda didesnės pasirinkimo galimybės – tiek darbuotojams, ieškantiems darbo, tiek įstaigoms renkantis kadrus.

Bus paskata likti

Apie visišką kelionės išlaidų kompensavimą, R. Bagdonienės teigimu, vargu ar įmanoma svajoti. Bet ir dabar tie, kam į darbą tenka važiuoti ne vieną kilometrą, turėtų pajusti palengvėjimą.

„Šalia miesto gal ir nėra tokia didelė problema, nes kelionė kainuoja pigiau, bet ypač svarbu važiuojantiems daugiau nei penkiolika kilometrų“, – pabrėžė rajono Savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, žinanti tokių specialistų, kurie gyvena Panevėžio mieste, o dirbti vyksta, pavyzdžiui, į Žibartonius.

Kad ir Panevėžio rajono muzikos mokykloje vos keli pedagogai nevažinėja į darbą iš toliau. Tarp likusiųjų esama net tokių, kurie kasdien į vieną pusę sukaria ir daugiau kaip 26 kilometrus.

Šios mokyklos direktorė Laima Plančiūnienė taip pat neabejoja, kad nauja tvarka sumažins finansinę naštą ir padidins darbo vietų patrauklumą specialistams. „Degalų kainos didelės“, – primena ji.

Nors šiuo metu ugdymo įstaigai darbuotojų netrūksta, yra nuolatinis, atsidavęs darbui kolektyvas, jos žiniomis, nežadantis niekur išeiti, kompensacijos bus papildoma paskata likti.

„Nors kažkiek kompensuos, ir tikrai didelis džiaugsmas bus“, – įsitikinusi, kad tokiu tarybos sprendimu džiaugtųsi visas kolektyvas, L. Plančiūnienė.

Skaičiai

Panevėžio rajono savivaldybė yra apskaičiavusi, kad daugiausia lėšų metams reikės rajono Muzikos mokyklai – 10 tūkst. 500 eurų, Raguvos gimnazijai – 10 tūkst. 212, Paįstrio J. Zikaro gimnazijai – 10 tūkst. eurų.

Visai lėšų nereikės Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ darbuotojams.

Kultūros srityje daugiausia lėšų darbuotojų dalinėms kelionių į darbą kompensacijoms prireiks rajono Viešajai bibliotekai – 4 tūkst. 776 eurų, Raguvos kultūros centrui – 2 tūkst. 754 eurų, Ramygalos kultūros centrui – 2 tūkst. 552 eurų.

Visai lėšų nereikės Vadoklių kultūros centro darbuotojams.

Daugiausia lėšų socialiniams darbuotojams prireiks Socialinių paslaugų centre – 2 tūkst. 722 eurų, Smilgių seniūnijos socialiniams darbuotojams – 2 385,5 tūkst. eurų, Vaikų globos namams – 2 tūkst. 200 eurų.

Visai lėšų neprireiks Naujamiesčio, Raguvos ir Ramygalos seniūnijų socialiniams darbuotojams.

Iš sveikatos priežiūros įstaigų daugiausia lėšų reikės Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos specialistams – 11 tūkst. 586 eurų.

Komentarai

  • Geriau atlyginimus pakeltumėte.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų