Gyvūnų globėjus apstulbino neįtikėtinai apleisti šunys

Gyvūnų globėjus apstulbino neįtikėtinai apleisti šunys

Pastarosios dienos Panevėžio gyvūnų globos draugijai – neeilinės. Net visko matę gyvūnų gerove besirūpinantys savanoriai liko priblokšti dviejų kraštutinumų. Į jų rankas pateko vienas badu marintas, kitas, priešingai, permaitintas, labradorai.

Į nuošalią sodybą Panevėžio rajone, Karsakiškyje, atvykę gyvūnų gelbėtojai nustėro. Prie trumpos virvės pririštas, vabalų žiauriai sukandžiotas keturkojis vargiai priminė veislinį šunį – veikiau jo šmėklą.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė teigė mačiusi daug prie grandinės pririštų, badaujančių keturkojų, bet šis atvejis – išskirtinis ir pašiurpinęs tiek ją, tiek kitus.

„Nuotraukose šuo dar palyginti gražiai atrodo, bet gyvai – tragedija. Gyvūnas visiškai išsekęs“, – baisėjosi R. Liberienė.

Anot jos, taip atrodantis gyvūnas badavo tikrai ne savaitę. Spėjama, kad ėdalo nelaimėlis negavo apie mėnesį. Tik vanduo, pripiltas į šalia stovintį dubenį, neleido šuneliui nugaišti.

Šuns kančias pastebėjo kaimynai

Apie kankinamą kalytę gyvūnų globėjai sužinojo dar savaitės pradžioje. Prieš tris dienas R. Liberienė sulaukė susirūpinusio gyventojo skambučio, pranešusio apie žiauriomis sąlygomis laikomą keturkojį. Moteris patarė kreiptis į seniūniją bei Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą. Į sodybą atvykusi pastarosios institucijos inspektorė surašė protokolą.

Visgi sunerimę gyventojai kalytės nuotraukas patalpino internete ir gyvūnų globos draugijos atstovai ketvirtadienį patys atvyko į Karsakiškį pas šuns šeimininkus – sugyventinių porą. Vaizdas, kokį pamatė draugijos valdybos narys Justinas Stašys, sukrėtė. Nors gelbėtojus išvydusi kalytė savo išvaduotojus pasitiko džiugiai vizgindama uodegą, buvo akivaizdu, jog jau kurį laiką jos kasdienybė labai liūdna.

„Vaizdas buvo vienas iš baisiausių, kuriuos teko matyti per 6,5 metų“, – teigė Justinas.

Į nuošalią sodybą Panevėžio rajone, Karsakiškyje, atvykę gyvūnų gelbėtojai nustėro. Prie trumpos virvės pririštas, vabalų žiauriai sukandžiotas keturkojis vargiai priminė veislinį šunį – veikiau jo šmėklą.

Sulysusį keturkojį šeimininkas geranoriškai atidavė Gyvūnų globos draugijai, tačiau sodyboje liko dar vienas šuo, su kuriuo savininkas nepanoro atsisveikinti.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Valdemaro Kontauto teigimu, bus stebima, ar šeimininkai su sodyboje likusiu gyvūnu elgiasi tinkamai.

Pasak jo, žiauriomis sąlygomis kalytę laikęs vyras teisinosi esą gyvūną jam paliko į užsienį išvykęs sūnus.

Rado naujus namus

Pasak gyvūnų globėjų, reikės laiko, kol iškankinta labradorė atgaus žvilgantį kailį ir sveiką išvaizdą, tačiau pirmieji pokyčiai turėtų matytis jau po kelių savaičių.

Nors pastarosios savaitės kalytei buvo sunkios, panašu, kad jos laukia laiminga pabaiga. Apie šunelio nelaimę išgirdę žmonės puolė skambinti Gyvūnų globos draugijai siūlydamiesi keturkojį priglausti.

R. Liberienės teigimu, skambinta tiek iš Kėdainių, tiek iš Panevėžio miesto ir rajono. Dviejų metų neturinti kalytė atiduota panevėžietei anglų kalbos mokytojai.

Apstulbino svoris

Kitas kreipimasis į Panevėžio gyvūnų gelbėtojus – ne ką mažiau stebinantis. Šįsyk pagalbos prireikė dar vienam labradorui. Iš Anykščių atgabentas šuo, švelniai tariant, neatrodė tradiciškai. Tiesa, jam po odą styrančių kaulų skaičiuoti neteko – jų tiesiog nesimatė per didžiulį riebalų sluoksnį.

Įprastai iki 30 kilogramų sveriantis šios veislės šuo daug ko mačiusius aktyvistus nustebino triskart didesniu svoriu. Paeiti nebegalintis 5-erių metų labradoras svėrė bene 100 kilogramų.

Didžiulė masė – pagrindinė, bet, deja, nevienintelė nelaimėlio problema. Ligotas labradoras turi ir didžiulį auglį, kurį prireiks operuoti.

Kitam labradorui po odą styrančių kaulų skaičiuoti neteko – jų tiesiog nesimatė per didžiulį riebalų sluoksnį.

Tik operacijos teks palaukti – pirmiausia šuo privalės laikytis dietos, po kurios keliaus pas veterinarą. Gali būti, kad tokį svorį gyvūnas pasiekė ne dėl blogos šeimininkų valios, o, priešingai, per didelės meilės.

„Gyvūnas neįsivaizduojamai permaitintas. Akivaizdu, kad nėra gavęs tinkamo gydymo“, – teigė J. Stašys.

Anot jo, didžiulio svorio priežastis nebūtinai perteklinio maitinimo rezultatas. Spėjama, kad šuo gali turėti skydliaukės problemų ar sirgti kitomis ligomis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų