Gyvūnijos dieną – neįprasta eisena per miestą

Gyvūnijos dieną – neįprasta eisena per miestą

 

Pasaulinę gyvūnijos dieną Panevėžyje užgimė nauja tradicija – su savo augintiniais žygiuoti centrinėmis miesto gatvėmis. Tokiu būdu ne tik jais pasidžiaugti, bet ir priminti, kokie svarbūs keturkojai mūsų gyvenime. Į šią Panevėžio gyvūnų globos draugijos organizuotą akciją susirinko apie penkias dešimtis panevėžiečių.

Vedini amsinčiais, įvairaus plauko ir dydžio keturkojais, jų augintojai eiseną pradėjo Kranto gatvėje, apsukę Laisvės aikštę, Senvagę, vėl sugrįžo atgal.

Akį traukiančioje akcijoje panoro dalyvauti tiek vaikai, tiek senjorai. Eisenoje žingsniavo vos vienas kitas grynaveislis augintinis. Dauguma atėjusiųjų atsivedė mažus, tačiau labai mylimus kiemsargiukus. Smagi akcija sulaukė daug dėmesio – vieni praeiviai fotografavo, kiti prašė leidimo paglostyti sužavėjusį keturkojį.

Akcijos organizatorė, Panevėžio gyvūnų globos namų vadovė Rūta Liberienė sako, kad eisenoje turėjo dalyvauti ir šeško bei katės šeimininkai, tačiau jie taip ir neatvyko. R. Liberienės nuomone, įvertinus, kad akcija vyko darbo dieną,

žmonių į ją atėjo išties daug. Gyvūnų globėja sako sulaukusi pasiūlymų tokią eiseną organizuoti šeštadienį.

„Nesinorėjo daryti šeštadienį, nes tikroji gyvūnų šventė penktadienį“, – pabrėžė R. Liberienė.

Gyvūnas – ne baisybė

Netradicinės eisenos per Panevėžio centrą svarbiausia idėja – atkreipti dėmesį į gyvūną, kad jis nėra daiktas, kurį nusibodus ar susirgus galima išmesti kaip nereikalingą.

„Gyvūnai – mūsų šeimos nariai, jos dalis. Jie turi būti vertinami. Norėjome atkreipti ir gyvūnų neturinčių žmonių dėmesį, kad keturkojai nėra kažkokia baisybė, kuri tik turi būti pririšta prie būdos. Jie gali vaikščioti tarp žmonių ir nekelti problemų – nei sukandžioja, nei užkrečia parazitais“, – kalbėjo globos draugijos vadovė.

Pasak R. Liberienės, gyvūnai turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius.

Planuota, kad akcijoje dalyvaus ir gyvūnų prieglaudoje gyvenantys ir juos mylėsiančių šeimininkų laukiantys šunys. Visgi šios minties teko atsisakyti dėl savanorių užimtumo neatsiradus, kas galėtų keturkojus vesti.

Būriai benamių

Tiesa, gyvūnų, kurie galėtų eisenoje žingsniuoti su pavadėliu, prieglaudoje, pasak jos vadovės, nėra daug – dalis kiemsargių, visą gyvenimą buvę pririšti prie būdų, bijo minios žmonių, nepratę prie pavadėlio.

Šiuo metu Kaimiškio kaime veikiančioje gyvūnų prieglaudoje glaudžiasi daugiau nei 70 šunų, iš kurių apie 20 – mažylių, ir per 60 kačių.

Panašios gyvūnų akcijos itin populiarios Vilniuje, Kaune. R. Liberienė planuoja, jog keturkojų eisena per Panevėžio centrą irgi taps kasmete tradicija.

„Žmonių susidomėjimas didelis, visi patenkinti, linksmi. Didesni šunys nesipyko su mažesniais – akcija buvo labai graži“, – džiaugiasi gyvūnų globėja.

Bet svarbiausia, anot jos, jog nesulaukta piktų praeivių komentarų, kodėl šunys eisenoje be antsnukių, kodėl vedžiojami mieste.

Galerija

Komentarai

  • Ne gyvūnijos, o šunijos diena gavosi. Vis dėl to šv. Pranciškus ir kitus, ne tik keturkojus mylėjo.

  • O kas „katinui“ trukdė apvaryti aplink Senvagę kokį dvikojį papūgiuką:)

  • nedalyvavo ukininkai su savo karvytem,jauciais,arkliais,ozkom,avytem,alpakom,pauksciais ir kt.gyvunais?Tiesiog jau atsibodo vien tik sunys ir sunys,norisi tikro gyvunu parado…

    • Tai ir organizuokit tą gyvūnų paradą, kas Jums trukdo?

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų