Gyvų „kailinių“ atsisakyti nenori

Gyvų „kailinių“ atsisakyti nenori

Žemės ūkio ekspertai dar kartą prakalbo apie draudimą veisti, auginti ir žudyti gyvūnus dėl jų kailio. Tačiau šis klausimas atidėtas dar net neapsvarsčius – esą reikia įvertinti tokio žingsnio pasekmes.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, gyvūnų auginimu kailiams Panevėžio rajone užsiima ne itin daug verslininkų. Apie 200 triušių mėsai ir kailiams auginama Ėriškiuose, Eduardo Kubiliaus ūkyje. Gerokai daugiau audinių ir lapių kailiams auginama šalia Žibartonių esančiame bendrovės Vilkijos ūkis padalinyje.

„Kailinių žvėrelių auginimas Panevėžyje nėra itin populiarus. Verslininkus atbaido griežti reikalavimai tokiai veiklai – yra specialūs nurodymai narvams, priežiūrai. Be to, tai – didelė investicija. Didesnis ūkis mūsų rajone yra tik Žibartoniuose – čia auginama daug audinių ir lapių. Augintojų tiekiami kailiukai, manau, parduodami aukcionuose“, – apie kailinių žvėrelių auginimą sakė Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Vaišvila.

Lietuvoje, be minėtų gyvūnų, anot jo, dar auginamos šinšilos. Tokiu verslu daugiau užsiima Radviliškis bei didesni šalies rajonai.

Panevėžiečiai netektų darbo

Ž. Vaišvila teigia, kad diskusijos dėl draudimo auginti ir veisti gyvūnus kailiams kyla nebe pirmą kartą. Dažniausiai jas sukursto gyvūnų mylėtojai, kurie apie pasekmes ekonomikai nemąsto.

Su tuo sutinka ir Vilkijos ūkio vadovas Česlovas Tallat-Kelpša. Jo žiniomis, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektą dėl kailinių žvėrelių Žemės ūkio rūmams pateikė Seimo narys Linas Balsys. Jis jau antrą kartą bando įgyvendinti savo idėją.

„Parlamentaras, ko gero, siekia įtikti tam tikroms grupėms ir siūlo negalvodamas apie verslą. Pirmą kartą jis draudimą siekė įvesti per du mėnesius, dabar – per dvejus metus. Tačiau ir tokio laiko mums maža“, – tvirtino verslo atstovas.

Jo teigimu, Panevėžio rajone lapėms ir audinėms auginti įdarbinta nemažai vietos gyventojų, kurie uždraudus minėtą verslą prarastų pajamų šaltinį. Be to, ir pačiai valstybei reikėtų pagalvoti, kaip kompensuoti verslininkams tokius nuostolius.

„Jei valstybė uždaro sėkmingai veikiantį objektą, natūraliai turi kompensuoti nuostolius savininkui“, – svarstė pašnekovas.

Kailinių žvėrelių ūkis Panevėžio rajone veikia dar nuo sovietmečio. Jo produkcija daugiausia keliauja į užsienio šalis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų