Gyventojams netikę namai siūlomi verslui

Gyventojams netikę namai siūlomi verslui

Panevėžio savivaldybė ant prekystalio kloja neeilinę prekę – du tuščius, prieš penketą metų renovuotus daugiabučius.

Neeilinė prekė

Tiesa, vargu, ar šilti, sutvarkyti, bet pramonės įmonių pašonėje J. Janonio gatvėje stūksantys namai sudomins nekilnojamojo turto vystytojus.

Prieš devynerius metus iš J. Janonio gatvės iškėlus Laikinuosius vaikų globos namus, šias patalpas nuspręsta pritaikyti socialiniams būstams. J. Janonio g. 8-uoju numeriu pažymėtame name Savivaldybei priklauso vienuolika butų, o J. Janonio g. 10 name – dvidešimt. 1947 metais statyti pastatai 2016-aisiais sulaukė renovacijos, tačiau pasidžiaugti atnaujintais namais socialiai remtiniesiems ilgai neteko.

Plaukė skundai

Vos po poros metų nuspręsta socialinio būsto nuomininkus iškeldinti. Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Jolantos Petrauskės teigimu, tenka pripažinti, kad ši miesto dalis gyventi nepatraukli. Aplinkui nėra nei parduotuvės, nei vaikų darželių, nei mokyklų. Tačiau bene labiausiai gyvenimą čia kartino pramonės įmonių kaimynystė – socialinių būstų gyventojai nuolat skųsdavosi gamyklų ir sunkiasvorių mašinų keliamu triukšmu, dulkėmis, nemaloniais kvapais. Savivaldybei darėsi vis sunkiau atrasti remtinųjų, kurie sutiktų kraustytis gyventi į pramonės zoną kone miesto pakrašty.

„Tai gamyklų rajonas ir jame gyventi retas kuris pageidavo. Socialiniam butui nepalanki vieta. Todėl buvo nuspręsta, kad geriau daugiabutį parduoti ir gautus pinigus skirti naujiems būstams pirkti ar statyti“, – teigė J. Petrauskė.

Jau prieš kurį laiką socialiniai nuomininkai apleido J. Janonio gatvės 8 numeriu pažymėtą daugiabutį, o visai netrukus gyventojų nebeliks ir šalia stovinčiame 10 numeriu pažymėtame name.

„Tai gamyklų rajonas ir jame gyventi retas kuris pageidavo. Socialiniam butui nepalanki vieta.“
J. Petrauskė

„Anksčiau šio daugiabučio negalėjome parduoti, nes dar buvo nemažai nuomininkų. Dabar beliko viena šeima, bet ir ta pati netrukus bus iškeldinta. Todėl pritarus Tarybai bus galima daugiabutį įtraukti į parduodamų objektų sąrašą ir siūlysime parduoti aukcione“, – kalbėjo specialistė.

Keliaus į aukcioną

Pasak J. Petrauskės, aukcione bus siūloma iš karto pirkti abu daugiabučius. Pardavinėti atskirais butais būtų per daug sudėtinga ne tik dėl biurokratinių reikalų. Nesitikima, kad tokie būstai pramonės rajone galėtų suvilioti ieškančiuosius pastogės.

„Nematome prasmės pardavinėti kaip atskirus butus, todėl bus siūloma pirkti iš karto abu daugiabučius. Į aukcioną einame su ta intencija, kad daugiabučius nupirks verslas, šioje vietoje matantis savo plėtros galimybę“, – teigė J. Petrauskė.

Anksčiau norą nupirkti daugiabučius buvo išreiškusi šalia savo gamybinę bazę turinti kviečių krakmolo ir glitimo gamybos bendrovė „Roquette Amilina“. Ar bendrovė savo planų pirkti abu socialinius daugiabučius neatsisakė, anot specialistės, Savivaldybė nežino, mat turtą ji galinti pardavinėti tik aukcione. Kiek galėtų kainuoti toks pirkinys, kol kas neatskleidžiama.

„Būstai bus pardavinėjami rinkos verte, o kainą nustatys nepriklausomi turto vertintojai“, – sakė J. Petrauskė.

Planuojama, kad aukcionas geriausiu atveju galėtų būti skelbiamas po pusmečio – iki tol dar reikia sutvarkyti įvairius formalumus.

Į aukcioną keliauja du Panevėžio miesto savivaldybei priklausantys daugiabučiai – tikimasi, kad juos nupirks bendrovės, pramoninėje miesto dalyje planuojančios savo plėtrą. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Laukia įkurtuvės

Panevėžio savivaldybė savo fonde turinti 188 socialinius būstus. Eilėje gauti valdišką pastogę šiuo metu laukia 283 šeimos ar viengungiai. Per metus Savivaldybė nuperka apie 15 naujų butų. Tiesa, ne visi jie paverčiami socialiniais. Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Rasos Rimšienės teigimu, šiuo metu itin išaugęs ir Savivaldybės būstų poreikis – jie suteikiami mieste besikuriantiems trūkstamų specialybių ar reziduojantiems kultūros, meno, medicinos, pedagogikos ir kitų specialybių atstovams. Patys paklausiausi – vieno ar dviejų kambarių būstai.

O eilė prie socialinių būstų turėtų sutrumpėti. Šiuo metu baigiamas renovuoti buvęs mokinių bendrabutis Aldonos gatvėje. Jis bus paverstas socialiniu daugiabučiu. Jame įrengti 52 vieno kambario butai, 15 – dviejų kambarių, 4 – trijų kambarių. Keturi butai pirmame aukšte pritaikyti neįgaliesiems.

„Laukiančiųjų socialinio būsto eilė tikrai sumažės. Bet gali būti ir atvirkštinė grandininė reakcija – ir kiti įsinorės stoti į eilę tokiam būstui gauti. Visgi eilė tirpsta. 2015-aisiais laukė 1185 panevėžiečiai ar šeimos, o dabar – mažiau nei 300. Dalis pamiršta prievolę deklaruoti pajamas, dalis migruoja ar išaugus pajamoms įsigyja būstą patys. Eilėje daugiausia tų, kurių pajamos itin mažos“, – teigė R. Rimšienė.

Valdiška pastogė tik varguoliams

Anksčiau socialiniame būste remtinieji galėdavo gyventi nors ir visą gyvenimą. Dabar jie privalo kasmet deklaruoti savo pajamas ir turtą. Pagerėjus finansinei situacijai, socialinio būsto nuomininkams siūloma išsikelti, būstą išsipirkti arba persirašyti nuomos sutartis, tai reikštų, kad už valdišką būstą tektų mokėti gerokai daugiau. Tokiu atveju jie galėtų nuomotis jau ne socialinį, o Savivaldybės būstą.

„Šiemet turime dešimt šeimų, kurių pajamos išaugo tiek, kad socialinis būstas jiems nebepriklauso. Kiekvieno situacija skirtinga, tad ir Savivaldybės turimų būstų skaičius nuolat kinta“, – sakė R. Rimšienė.

Komentarai

  • Pasiūlykit tuos namus pirkti legaliai atvykusiems juodukams-afganams.Jie atvyko iš žemių, kurioje daug įvairių iškasenų, kad jie neturi pinigėlių- jie meluoja.

    • Pavargsi beidamas ten, kur tave pasius juodukas…

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų