Gydymo įstaigoms ir vaistinėms žadama paskata už kiekvieną paskiepytąjį

Gydymo įstaigoms ir vaistinėms žadama paskata už kiekvieną paskiepytąjį

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama paskatinti gydymo įstaigas ir vaistines dar aktyviau įsitraukti į vakcinaciją ir sukurti kiekvienam piliečiui prieinamą ir patogų vakcinacijos tinklą, nuo vasario mėnesio visoms galinčioms skiepyti įstaigoms už kiekvieną įskiepytą vakcinos dozę žada skatinamąjį priedą. Jis bus skiriamas nepriklausomai nuo to, kelinta doze ar kokio amžiaus žmogus bus paskiepytas.

Iki šiol skiepijančioms įstaigoms už vieną skiepo procedūrą buvo mokama vidutinių vienos skiepijimo COVID-19 vakcina procedūros išlaidų kompensacija. Nuo vasario mėnesio ją papildžius skatinamąja dalimi, skiepo įkainis padidės 5 eurais, skelbia ministerija.

Skiepų nuo COVID-19 prieinamumas kiekvienam gyventojui patogioje vietoje užtikrins tolesnę sklandžią visuomenės imunizaciją, o gydytojo ar vaistininko rekomendacijos ir paaiškinimai gali būti reikšminga paskata pasiskiepyti. Šiuo metu Lietuvoje bent viena doze pasiskiepiję maždaug 7 iš 10, skaičiuojant nuo visų gyventojų, arba 8 iš 10 – skaičiuojant nuo suaugusiųjų.

SAM duomenimis, šių metų sausio mėnesio pabaigoje skiepijimo procese dalyvavo 350 šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir 6 vaistinių tinklai.

Ministerija primena, kad išlieka nepakitęs skatinamasis priedas šeimos gydytojų komandai už kiekvieną paskatintą skiepytis ir pasiskiepijusį vyresnio amžiaus asmenį: už kiekvieną pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze pasiskiepijusį 75 m. amžiaus ir vyresnį arba sustiprinamąja doze pasiskiepijusį 65 m. amžiaus ir vyresnį gyventoją skiriama 30 eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų