Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Gulbės skausmui abejingi neliko

Gulbės skausmui abejingi neliko

Pirmadienio popietę jautrūs panevėžiečiai pasijuto tarsi atsitrenkę į abejingumo sieną. Nevėžio upėje, netoli Senvagės, pastebėję galbūt įšalusią ir kraujuojančią gulbę jie niekaip negalėjo prisikviesti pagalbos.

„Pirmiausia kreipiausi į vieną organizaciją, kurios pavadinimo dabar negaliu atsiminti, atsiliepusi moteris man pasakė, kad neužsiima laukinių gyvūnų gelbėjimu, nes neturi tam leidimo. Tuomet ji pati nusprendė imtis veiksmų ir paskambino atsakingai institucijai, tačiau šioji taip pat atsisakė atvykti. Galiausiai kreipiausi telefonu 112. Jie pažadėjo atsiųsti pagalbą, tačiau jau 30 minučių nieko nesulaukiame. Gulbė sužeista, pati plėšia savo kruvinas plunksnas, manau čia išskirtinis atvejis, į kurį nekreipti dėmesio tiesiog negalima. Labai pikta, kai nuolat girdime raginimus padėti, tačiau pranešus apie nelaimę – niekas nereaguoja“, – „Sekundei“ pasakojo Simonas.

Vaikinas pažymėjo, kad jis buvo ne pirmas žmogus, kuris kreipėsi dėl galbūt įšalusios gulbės, tačiau nepaisydamos skambučių gausos, specialiosios tarnybos neskubėjo suteikti pagalbos.

Ragina neskubėti

Už laukinių gyvūnų gelbėjimą visoje Lietuvoje atsakingos Gyvūnų globos draugijos vadovas Vytautas Gustaitis ramino panevėžiečius ir skatino pasitikėti profesionalais.

„Situacija yra žinoma ir mūsų draugijos savanoriai nelaimėlę jau apžiūrėjo. Gulbė šiek tiek pakraujavusi ir papeštomis plunksnomis, tačiau gyvybei pavojau nėra: ji vienodai laiko sparnus bei vaikšto. Šiuo metu paimti paukščio nėra jokios prasmės ir tai darysime tik tuo atveju, jeigu situacija pablogės“, – „Sekundei“ tvirtino V. Gustaitis.

Draugijos vadovo teigimu, pamačius įšalusį ar sužeistą paukštį, nereikia panikuoti. Neretai iškvietus specialiąją pagalbą paaiškėja, kad sparnuotis tik ilsėjosi ant ledo ir vos pradėjus artėti link jo – ramiai nuskrenda.

„Žiemą ant ledo tupintis paukštis taupo energiją: nejuda, suriečia galvą, todėl gali atrodyti lyg įšalęs. Tačiau jeigu temperatūra aukštesnė nei 18 laipsnių šalčio, nerimauti nevertėtų. Norėdami patikrinti, ar viskas gerai, galite paimti naujametinių petardų ir jomis pašaudyti netoli paukščio bei taip jį išgąsdinti. Jeigu matysite, kad net tuomet sparnuotis nepajudėjo, galėsite daryti išvadą, kad pagalba išties reikalinga“, – pataria specialistas.

Pastebėjus sužeistą paukštį ar gyvūną, žmonėms patariama kreiptis į Gyvūnų globos draugiją tiesiogiai arba skambinti telefonais 112 bei 118. Gavę pranešimą specialistai turėtų atvykti per 2 valandas.

T. Šiaudinio nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų