Grįžusiems iš užsienio Savivaldybėje bus patogiau

Grįžusiems iš užsienio Savivaldybėje bus patogiau

Panevėžio miesto savivaldybė vykdo projektą „Globalus Panevėžys“ ir nusprendė priimamojo 9-ojoje ir 10-ojoje darbo vietose teikti informaciją grįžusiems iš užsienio panevėžiečiams.

„Vis daugiau užsienyje gyvenančių panevėžiečių grįžta į gimtąjį miestą. Tačiau ilgesnį laiką pabuvus svetur, vienu metu tenka spręsti daugybę skirtingų klausimų, todėl ypač svarbu užtikrinti kokybišką informacijos teikimą. Savivaldybėje buvusiems emigrantams konsultacijos bus teikiamos vieno langelio principu, t. y. visais rūpimais klausimais vienoje vietoje“, – sako mero pavaduotojas Aleksas Varna.

Priimamajame bus informuojama gyvenamosios vietos deklaravimo, švietimo, socialiniais ir kitais klausimais. T. y. apie Socialinių reikalų skyriaus paslaugas, priėmimo tvarką ir laiką, piniginės paramos, socialinių išmokų (vaikui, šalpos, tikslinių kompensacijų ir kt.), paramos mokiniams skyrimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir kt. Priimamos gyvenamosios vietos deklaracijos, tvarkomi deklaravimo (atvykus į Lietuvą ir išvykstant) dokumentai, priimami prašymai dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, duomenų taisymo, keitimo, naikinimo; išduodami deklaruotą gyvenamąją vietą patvirtinantys dokumentai, tikrinami dokumentai dėl užsienio piliečių laikino gyvenamosios vietos deklaravimo ir išduodamos pažymos bei kt. Teikiama informacija formaliojo, profesinio, neformaliojo, ikimokyklinio ugdymo klausimais.

Priimamajame buvę emigrantai ras ir atmintines, kurias parengė Tarptautinė migracijos organizacija. Jose – informacija apie užsieniečių gyvenimą Lietuvoje, su vaiko priežiūra susijusias išmokas, santuokų su užsienio piliečiais sudarymą ir kt.

„Globalus Panevėžys“ – projektas, skirtas suburti po pasaulį išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikant ryšius. Juo siekiama simboliškai išplėsti šalies regionų ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų