M. GARUCKO nuotr.

Glitėnų kaime šėlo gaisras: ugnis namus rijo vieną po kito

Glitėnų kaime šėlo gaisras: ugnis namus rijo vieną po kito

Krekenavos seniūnijoje, Glitėnų kaime trečiadienio popietę kilęs milžiniškas gaisras be namų paliko ne vieną šeimą.

Ugnis surijo net penkis trobesius. Kad jų būta, prasiautus liepsnoms, teliudijo tik krosnių ir kaminų liekanos.

Bendrasis pagalbos centras kelios minutės po 13 val. sulaukė pranešimo apie degantį vieno aukšto medinį pastatą. Netrukus paaiškėjo, kad nelaimės mastas gerokai didesnis. Pučiant stiprokam vėjui, liepsnos persimetė ir į kitus statinius.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės Vilmos Vaiginytės teigimu, užsidegė net keli pastatai. Nelaimės vietoje dirbo ugniagesiai gelbėtojai ne tik iš Panevėžio. Suvažiavusios komandos iš Ramygalos, Naujamiesčio, Smilgių, Vadoklių. Didžiulis gaisras buvo gesinamas 8-iomis autocisternomis. Nors liepsnos sutramdytos po poros valandų, per gaisrą sudegė du netoli vienas kito stovėję gyvenamieji ir trys ūkiniai pastatai. Medinius pastatus ugnis prarijo akimirksniu – kad čia būta trobesių, liudijo likusios krosnys ir kaminai.

Ugniagesių gelbėtojų darbą itin apsunkino stiprus vėjas. Pirminiais duomenimis, gaisras galėjo kilti nuo deginamos pernykštės žolės.

Į įvykio vietą atvyko ir greitosios pagalbos medikai, tačiau, turimais duomenimis, žmonės per gaisrą nenukentėjo. Gaisrą apie 15 valandą pavyko lokalizuoti, tačiau ugniagesiai toje vietoje planuoja budėti per naktį.

Glitėnai yra nedidelis kaimas vos už kelių kilometrų nuo Krekenavos. Čia gyvena vos kelios dešimtys žmonių. Glitėnai garsūs liaudies menininko Vinco Svirskio kryžiumi, žyminčiu šio iškilaus žmogaus gimtinės vietą.

Trečiadienį didelis gaisras kilo ir Rokiškio rajone. Apie 14 val. 32 min. gautas pranešimas, kad Kazliškio seniūnijos Beržuonių kaime greta kelio dega žolė. Pranešta, kad visai šalia yra ir sodyba. Ugniagesiai, nuvykę į nurodytą vietą, sodybą rado jau apimtą atviros liepsnos. Čia ugnis sunaikino tris pastatus.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų